UkrProSport.ru

Баскетбол в сша

160 мільйонів глядачів збирає щорічно баскетбол. 143 мільйони дивляться баскетбол в США. Баскетбольний сезон триває в Сполучених Штатах 8 місяців. Отже, щодня на матчі приходять в. середньому близько 600 тисяч глядачів. І це не рахуючи тих глядачів, до яких баскетбол завдяки телебаченню приходить додому. Чим же пояснити таку популярність баскетболу в США?

Тільки тим, що він з`явився на світ божий в цій країні? Навряд чи. Між іншим, в тому ж самому спрингфилдские коледжі, де Нейсміт дав путівку в життя баскетболу, стараннями іншого викладача - Моргана - був зіграний перший в світі волейбольний матч. Як відомо, волейболу привільно живеться де хочете, але тільки не в рідній домівці. На батьківщині їм, так би мовити, користуються не за призначенням: в волейбол на своїх тренуваннях грають баскетболісти. Втім, не на одних тільки тренуваннях. Збірна США, яка в 1966 році брала участь в чемпіонаті світу з волейболу, була складена з баскетболістів.

Чому ж все-таки така велика аудиторія у американського баскетболу? Мені легше буде відповісти на це питання, якщо спочатку я поясню, чому баскетбол менш популярний в інших країнах.




Баскетбол відлякує складністю своїх правил, які до того ж дуже часто змінюються, і надмірної логічністю при визначенні переможця. Правила, за якими грають в футбол і хокей, не кажучи вже про волейбол або теніс, досить прості. Я розумію, що який-небудь патріот футболу або хокею, образившись (хоча ображатися нема чого: простота правил, їх доступність - величезне гідність), може придумати питання, відповісти на які я особисто і не зумів би. Але я говорю не про теоретичну сторону справи, а про практичну. Скажімо, людина, вельми далекий від спорту, вирішив заповнити прогалину у своїй освіті і пішов для початку на футбол, хокей і баскетбол. Премудрості футболу він спіткає досить швидко. На хокейному матчі йому доведеться важче, але, врешті-решт, він і тут зрозуміє, що до чого. На баскетбольному ж йому без сторонньої допомоги доведеться зле.

Так що там простий смертний - доведіть Джеймсу Нейсміта, батькові баскетболу, людині, який порівняно недавно бачив своє дітище (в 1936 році, вже людиною похилого віку, побував він у Берліні, де вперше на Олімпіаді розігрувався баскетбольний турнір), довівши йому зараз побувати на баскетбольному матчі, він замучив би питаннями своїх сусідів. «Чому м`яч потрапив в кошик, а два очка не приплюсували?», «Чому приплюсовують два очки? М`яч-то в кошик не потрапив ... »Йому пояснили б, що в першому випадку правило циліндра порушив гравець атакуючої команди, а в другому - обороняється. Він запитав би, а що це таке - правило циліндра. Не встигли б йому закінчити пояснення, як він зараз би поцікавився: «Чому за цю персональну помилку б`ють штрафні, а за таку саму дві хвилини тому не били?» Йому пояснили б, що тоді йшла 36-а хвилина матчу, а зараз - 38-я, і, отже, вже діє правило трьох останніх хвилин. Не хотів би я бути його сусідом ...

Відео: США-Аргентина 111-74




На моїй пам`яті ввели правила трьох і тридцяти секунд, правило циліндра, скасували правило зони, а потім, видозмінивши, повернули його баскетболу, правило трьох останніх хвилин замінили правилом п`яти останніх хвилин, а потім, знову-таки в дещо зміненому вигляді, стало діяти правило трьох останніх хвилин-коли я починав грати, видаляли з майданчика за чотири персональних зауваження, тепер видаляють за п`ять ... я зовсім не впевнений, що перерахував всі відбулися за ці роки зміни ...

Чи немає тут, однак, протиріччя: я ж писав в попередньому розділі про те, що одна з головних цілей, яку переслідують законодавці баскетболу, - спрощення правил. Досягненню цієї мети, на жаль, заважає бажання досягти дві інші, про яких я теж згадував.

...Ви, напевно, пам`ятаєте, що правило тридцяти секунд врятувало баскетболу життя, омолодило його. Але правила-то ускладнилися.

...Велетень розташовувався під кошиком, отримав м`яч і легко, благо кошик поруч, укладав його туди. Тоді розширили зону штрафного кидка і заборонили перебувати там більше трьох секунд поспіль гравцям нападаючої команди. Правило трьох секунд відсунуло велетня з-під кошика. Розумне рішення? Розумне. Але правила-то ускладнилися.

Відео: СРСР США 1972 р олімпіада - 3 секунди на баскетбол

сторінки: 1234567891011121314

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Баскетбол в сша