UkrProSport.ru

Всім хороший баскетбол, але

Відео: Хочу і можу. Навчитися грати в баскетбол

- Арменак, тут треба назвати одного-двох з тих, хто так і залишився у баскетболу в боржниках.
- Ні в якому разі! Боржники не винні, винен баскетбол. Про несправедливості баскетболу я і хотів розповісти. Хіба ми розповіли непереконливо?
- Може бути, і переконливо. Але з прізвищами переконливіше.
- Ні не хочу! Ми пишемо про живих людях. У них теж трагедія, вони - по-своєму, звичайно, - теж нещасливі. Несолодко жити в боргу, навіть якщо живеш на широку ногу. Вони-то знають, що про них думають інші ... І давай відразу, ж домовимося: нехай книга буде гірше, ніж вона могла б бути, але з прізвищами обережніше - ми пишемо про живих людях.

Відео: Тіматі і L # 39; ONE - Ще до старту далеко (feat. Павло Мурашов) [прем`єра кліпу, 2015]

Прорахунок Джеймса Нейсміта - якщо це можна назвати прорахунком - намагалися виправити не раз. Законодавці баскетболу заборонили гравцеві (читай - велетню) торкатися м`яча в уявному циліндрі, нижнім підставою якого є кільце. Іншим пунктом баскетбольного кодексу гравцеві заборонялося перебувати в трапеції під щитом суперника довше трьох секунд (це правило теж вдарило в першу чергу по велетням, бо це вони, як правило, завершують атаки з-під щита). Але, незважаючи на ці та деякі інші заходи, баскетбол і раніше прихильна до тих, хто зростом вище.

Вважаючи, що положення, при якому малюки зуміли б мати різні з велетнями права, не досягти, багато хто пропонував - і пропонують до сих пір - ввести ростові категорії. Нехай, мовляв, буде два баскетболу: один для тих, хто зростом не вище, скажімо, 180 сантиметрів, інший - для велетнів. Ну що ж, в логіці цієї пропозиції не відмовиш. Хто б знав Алі Алієва, Ласло Паппа, Томмі Коно, якби в боротьбі, боксі і штанзі не було вагових категорій?

Однак ж ФІБА (Міжнародна федерація любительського баскетболу), від якої залежить вирішення цього питання, не поспішає вводити ростові категорії. Чому члени вищого баскетбольного органу ставляться до ідеї ростових категорій без всякого ентузіазму, не знаю. Але якби рішення цього питання залежало від мене, я теж проголосував би проти ростових категорій.




...У період з 1960 по 1966 роки мінімум дві-три радянські команди перевершували ЦСКА зростанням своїх найвищих гравців. Однак ЦСКА в ту пору легше легкого перемагав у чемпіонатах країни.

Тартуський «Калев» - одна з найменших, якщо навіть не найменша наша команда: в розпорядженні Ільмара Куллама, тренера естонських баскетболістів, немає жодного двухметровіка. Але, незважаючи на це, в активі «Калева» значиться по багато перемог над найсильнішими нашими командами. На Спартакіаді народів СРСР 1967 року збірної Естонії - того ж «Калєву» - дісталося друге місце. Два роки по тому «Калев» зайняв четверте місце в чемпіонаті країни, причому очок у нього було стільки ж, скільки і у третього призера.




І нарешті, в традиційних матчах між малюками і велетнями - матчі ці щорічно проводяться в США - з невеликою перевагою в рахунку перемагають то одні, то інші, причому малюки перемагають частіше.

Відео: Уроки від Sky-Starа (Баскетбол-Стрітбол, початкові навички) --- (8 серія)

Я не збираюся стверджувати, що у велетнів немає переваги над людьми звичайного зросту: не можна довести недоведені. Але я стверджую, що свої переваги є і у малюків. Якщо говорити про правило, а не про винятки, людина невисокого зросту перевершує велетня в витривалості (не випадково адже більшість марафонців і ходоків невеликі зростанням), а треба говорити, що баскетбол з його виснажливими ривками вимагає колосальних витривалості. До того ж у малюків реакція получше- і це якість дуже важливо, бо і пас своєму партнеру, і перехоплення чужого пасу, і вміння миттєво оцінити обстановку - все це залежить від швидкості реакції. Нарешті, у людини невисокого зросту вище швидкість, особливо стартова. А баскетбольний матч - це серія спуртів з м`ячем і без м`яча.

Вже чи не збираюся я доводити, що малюки грають в баскетбол краще, ніж велетні? Ні. Суперечка на цю тему - хто сильніший, малюки або велетні - нікчемний. Але я впевнений, що при всіх інших рівних і команда велетнів, і команда малюків будуть побиті командою, укомплектованої малюками і велетнями. У всякому разі, наскільки мені відомо, ні в одному турнірі не перемагала команда, всі гравці якої були б велетнями, як не перемагала й та, в складі якої були одні малюки.

Відео: КРАЩІ фінт БАСКЕТБОЛУ в стилі Кайра Ірвінга.

Але читача, мабуть, цікавить інше питання. Чи не суперечить щойно зроблений мною висновок твердженням про трагедію людини в баскетболі? Ні. Хлопчик в секції грає краще, ніж його високий одноліток, але тренер благоволить до останнього. Кандель і Лепметс грають краще - не «можуть грати краще», а «грають краще»! - багатьох з тих, хто завжди котирувався вище, ніж вони. Іншими словами, в баскетболі відбувається те, що немислимо ні в жодній іншій грі, ні в жодному іншому виді спорту.

А справа ось у чому. Переваги велетня очевидні, гідності малюка приховані. Логіка тренера: теоретично велетня можна навчити тому, що вміє робити малюк- малюк ж не виросте, і, отже, достоїнствами велетня ніколи володіти не буде. Та й тоді, коли тренер має справу з усталеним баскетболістами - тобто тоді, коли можливості людини вже з`ясовані, - тренер часто керується не якістю гри, а кількістю сантиметрів. Нічого не поробиш, дає себе знати гіпноз зростання. Якщо програє команда, в яку запросили велетнів, одним докором на адресу тренера буде менше, та й сам тренер вважатиме, що він зробив все можливе. Якщо програє команда / в яку замість велетня запросили баскетболіста сильніше, але нижчий на зріст, тренер потім буде довго проклинати себе.

Гіпноз сантиметрів - професійна баскетбольна хвороба ... У дуже і дуже небагатьох є імунітет проти неї. Якби мені сказали, що десь за тридев`ять земель живе молодий, відмінно складений хлопець зростанням в 215-220 сантиметрів, я б негайно вирушив за ним. І невимовно засмутився б, дізнавшись, що хто-небудь з моїх колег вже випередив мене ... Засмутився б, але не здивувався.

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Всім хороший баскетбол, але