UkrProSport.ru

Фільм «над кільцем» - above the rim

Відео: Above The Rim (1994) Official Trailer - Tupac Shakur, Bernie Mac Basketball Movie HD

Привіт, шановні відвідувачі сайту basketball-training.org.ua. У сьогоднішній статті ми поговоримо про один з кращих фільмів на баскетбольну тематику (у всякому разі, на думку багатьох любителів цього виду спорту).

Як ви напевно вже здогадалися з заголовка, мова піде про культовій картині 1994 року, яку зняв досить відомий режисер Джефф Поллак, спортивній драмі, що отримала назву «Above The Rim». Кілька годин тому я закінчив дивитися цей фільм, і зараз розповім вам про нього, паралельно ділячись своїми враженнями. Давайте почнемо.

Фільм Над Кільцем (Above The Rim): сюжет, актори, трейлер і саундтрек. огляд фільму

Above The Rim - Над Кільцем

Над кільцем: сюжет фільму і актори

Чесно кажучи, я очікував більшого. Прочитавши сотні схвальних відгуків на форумах і спеціалізованих сайтах, побачивши рейтинг в 7,266 на Кинопоиск (а це реально хороший рейтинг, наприклад, тренер Картер отримав 8,225, що не набагато більше) - я думав, що з перших хвилин прилипне до екрану і ті 96 хвилин, які він триває, пролетять як мить. Я помилився. Але давайте про все по порядку.

Відео: Популярні відео - Над кільцем

Почнемо з акторського складу, до якого увійшли всім відомі Леон і Тупак Шакур. А головну роль зіграв Дуейн Мартін, якому було вже 28 років (зіграв 18-річного підлітка). Так, до речі, 99% позитивних згадок фільму пов`язано з фігурою Тупака і його грою. Так ось, хороші актори (ідеально підходять під атмосферу «гетто» і всього, що в ньому відбувається), суперський саунтдтрек (який був номінований на премію MTV) - що ще потрібно для успішного фільму про баскетбол? Сюжет ...

Якщо описувати його в декількох реченнях, то це проблема вибору, яка ставати перед молодим і перспективним спортсменом з бідного кварталу. З усього цього круто виглядає тільки слоган фільму «The Hardest Part Of Winning Is Choosing Sides». Ну а тепер давайте зупинимося докладніше на сюжетних лініях, які я нарахував: лінія Тома Шеппарда, лінія Кайла Лі Уатсона, лінія «Птахи» (його грає Тупак).

Відео: над кільцем

Лінія Тома Шепарда

Фільм починається з гри 1 на 1 між Томом Шепард (Леон) і його другом яка відбувається ... на даху будинку! Я до сих пір дивуюся тому, звідки на даху будинку кільце, і як у них м`яч не летить вниз після невдалих кидків? Загалом, після суперечки про те, хто вище стрибне, відбувається трагедія.

Ця трагедія і ставати основоположною в житті талановитого баскетболіста: розслідування, від`їзд з міста, повернення в ролі шкільного охоронця і спроби розібратися з самим собою - ось його подальше життя. Том не живе життям, він просто її ігнорує, а до всього того, що відбувається намагається ставитися нейтрально. І все йде своєю чергою, поки в його житті не з`являється Маліка - мати головного героя, з якої у Тома починається роман.




Що потім? Феєричне повернення на стрітбольний турнірі, чудовий середній кидок і чіпка гра в захисті.

Лінія Кайла Лі Уатсона

Талановитий школяр Кайл Лі Уатсон чекає запрошення до університету Джорджтауна, паралельно знищуючи суперників на баскетбольному майданчику і принижуючи бомжів на вулицях рідного міста. Так, він хороший серед своїх однолітків, він майбутня зірка - і вже встиг зловити зіркову хворобу. Показовим моментом є його матч за шкільну збірну.

Зазначу, що в цей момент (свідомо чи ні) режисери фільму акцентують увагу на тому, як важливо задіяти партнерів по команді, навіть якщо вони слабший за тебе. Просто наведу невелику цитату з фільму:

- Ти забув про свою команду ...
- Я набрав 22 очки і 8 підбирань ...
- І ми програли.
- Може бути, тоді тут повинна бути вся наша команда замість мене. Начебто ніхто, крім мене, не зіграв.
- Ти не дав їм такої можливості.

Так що якщо ви хочете бути по-справжньому хорошим гравцем, незалежно від того: сильні у вас партнери чи ні, ви повинні грати в пас. Нехай це буде простий, не гострий пас, чи не пас в розріз або пас у відрив. Просто дайте вашим партнерам потримати м`яч: вони відчують, що ви їм довіряєте, і почнуть грати краще.

Лінія «Птахи»




«Птаха» - кримінальний авторитет і брат Шепарда. Тут я довго думав що написати. З одного боку - це одна з 3 ключових фігур фільму. З іншого

Спочатку він усіма силами привертає молодого і перспективного школяра в свою команду, показуючи йому дорослий світ з «травичкою» і доступними жінками. Потім - шантажує його, погрожуючи розголосом того, чим Уотсон займався разом з ним. І все заради чого? Перемоги на стрітбольний турнірі.

Турнірі, який мені сподобався і не сподобався одночасно. Що було класно: передана атмосфера турніру, я відразу згадав турніру усл, які проводилися в моєму рідному Харкові - це дуже схоже.

Що було погано, так це те, що стрітбол показали дуже брудною, грубою грою, в якій судді грають зовсім фіктивну роль: стоять і дивляться на порушення всіх можливих і неможливих правил, навіть правил стрітболу.

Так ось, крім вбивства місцевого бомжа, постійні погрози Кайлу і своєму братові (з яким він періодично хоче примиритися), а також прагнення всіма правдами і неправдами виграти турнір - Тупак не запам`ятався нічим. Взагалі нічим.

Трейлер фільму «Над кільцем»

замість висновку

Фільм залишив про себе неоднозначне враження. З одного боку - хороші актори, гарна музика, зйомки, безліч «данків» і навіть рідкісні для таких фільмів кидки з середньої дистанції. З іншого - ну дуже слабкий і заяложений сюжет.

Відео: * Above the Rim *

Саме тому я запрошую вас в коментарі: напишіть про те, чому саме вам сподобався або не сподобався цей фільм. Або просто висловіть свою думку з приводу прочитаного вище.
Так доречі, саундтрек до цього фільму, і сам фільм ви зможете знайти в нашому суспільстві в соціальній мережі ВКонтакте: https://vk.com/uroki_basketbola

А я бажаю вам вдалих тренувань і до швидких зустрічей на сторінках нашого сайту.

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Фільм «над кільцем» - above the rim