UkrProSport.ru

Jumpsole

Привіт, шановні відвідувачі сайту basketball-training.org.ua

! Сьогоднішня стаття торкнеться одну з найпопулярніших тем нашого сайту, а саме - розвиток стрибка.

Про те, як збільшити вертикальний стрибок ми вже писали не один раз. Заглянувши в розділ Стрибок, Ви зможете знайти безліч найрізноманітніших програм, порад і рекомендацій, навіть пристосувань, які тим чи іншим чином зможуть вплинути на висоту Ваших польотів. У сьогоднішньому матеріалі я хочу розповісти Вам про пристосування під назвою JumpSole.

JumpSoles (джампсолі) - платформи для тренування стрибка

JumpSoles (джампсолі) - платформи для тренування стрибка

Що таке JumpSole?

JumpSole (джампсоль) являє собою одну з різновидів взуття, призначеної для отримання більшого ефекту від виконання плиометрических вправ (що таке плиометрика). Найбільш часто дане пристосування використовується для забезпечення приросту не тільки в вертикальному стрибку, але і в швидкості, швидкості.

Якщо описувати словами перше враження від цього аксесуара, то джампсоль являє собою коротку плоску платформу вагою близько кілограма з хитрою системою кріплення для звичайної взуття. У чому ж «фішка» такого пристосування, запитаєте Ви. Відповідаю: так як довжина цієї платформи приблизно з половину коротше, ніж довжина вашої ступні, то навіть в статичному положенні (Ви просто стоїте на підлозі) п`ята буде висіти над землею. У такому положенні литковий м`яз починає напружуватися ще до вчинення будь-яких переміщень.

Як правило, JumpSoles виготовляються з щільного і міцного поліуретану. Цей матеріал досить пружний, а значить - може амортизувати як удари (наприклад, при жорсткому приземленні), так і прямий тиск (звичайне переміщення по майданчику). Жорстка взуття, одночасно володіє амортизирующим ефектом, є дуже хорошим рішенням для тренувань на асфальті: коліна, стопи ніг і гомілкостопи отримають невеликий перепочинок, адже навантаження на них знизиться. Ах, так, така підошва зазвичай має високу тракцией, а значить - можна не боятися, що під час одного з різких поворотів ноги вилетять з-під Вас.

У сучасних моделях JumpSole присутній невеликий отвір в підошві. Це ще один трюк, покликаний максимально завантажити наші м`язи навіть у той момент, коли ми нічого не робимо. У цей самий отвір вставляється так званий Proprioceptor (Стрижень, на кінці якого знаходиться закруглена шляпка- дуже схоже на гриб). Вся ця конструкція повинна заважати нам утримувати рівновагу, а значить - розвивати координацію рухів. Про важливість балансу неодноразово говорив Євген Бурин в своїх відео про фізичну підготовку баскетболістів (1 частина- 2 частина).

Щодо травм. Як стверджує сайт-виробник цього обладнання, при звичайному приземленні ризик пошкодження гомілковостопного суглоба мінімальний, практично зведений до нуля. Мене якщо чесно трохи насторожує необхідність переміщатися по майданчику в отаких напів-кросівках - страшно підвернути ногу. Одне радує: ширина цієї платформи істотно перевищує ширину кросівка (природно, і стопи). Більше площину - менше шанс підвернути голеностоп.

Скажу ще пару слів про розміри: ця платформа універсальна. Наскільки знаю я, все, що продається в магазинах, ділиться на 2 розміри: М і L. Розмір М підійде для володарів розміру ноги 38-41- розмір L - для володарів 41-45 розміру.

Ефективність використання JumpSole




А тепер, напевно, буде найцікавіше. Звичайно, я не можу сказати напевно, скільки заповітних сантиметрів здатні додати до Вашого стрибка джампсолі. Адже кожен із спортсменів індивідуальний, і все буде залежати від рівня підготовки і висоти стрибка до використання спеціальних засобів, покликаних його збільшити. Скажу тільки те, що на сайті виробника обіцяють збільшення стрибка не менш ніж на 5 дюймів протягом року (Або вони повернуть гроші назад), і близько 10 дюймів, як максимальне збільшення стрибка. Крім того, використання того самого «грибка» в підошві (Proprioceptor) дозволить збільшити стрибок на 3 дюйми.

А тепер трохи критики. Використання таких платформ дозволяє прокачати ікру, але хіба тільки литковий м`яз бере участь в стрибку? Ні, для хорошого, високого і вибухового стрибка потрібні потужні стегна, хороший прес, спина, руки. Опрацювання цих м`язів дає збільшення (причому істотне) стрибка. Не тільки ікри!

Ще момент, я погано уявляю собі, як можна робити швидкі ривки, різкі зупинки, повороти і зміну напрямку руху в цих платформах. Може це тому, що я ними не користувався? Може бути, але давайте мати на увазі і це.

Щодо віку. Звичайно, все індивідуально, але раніше ніж в 15-16 років я б не рекомендував вдаватися до пліометрікой. На сайті JumpSole говорять про 12 років, після яких можна тренуватися. Я вважаю так: якщо спортивний лікар дозволив такі навантаження, і вони виконуються під контролем фахівця - тренуйтеся на здоров`я.

Програма тренувань в JumpSole

Якщо замовляти ці платформи безпосередньо у виробника, то в комплекті Ви отримаєте чудовий диск, на якому і буде детально розписана програма тренувань. Я, природно, таким диском не володію, але для прикладу можна навести ось таку програму.

Програма тренувань для розвитку стрибка


Програма тренувань для розвитку стрибка

А ось і невелике відео-пояснення до тих вправ, назви яких Ви побачили вище:

Ну а на десерт - невеликий ролик з того самого сайту, в якому парочка темношкірих хлопців роблять різні пліометріческіе вправи.

Я не закликаю Вас бігти в магазин і купувати платформи для високих польотів - це всього лише ще один спосіб додати до свого стрибка пару додаткових дюймів. Крім того, програму, наведену вище, можна виконувати і без JumpSole. Хочете - одягайте обважнювачі, тим самим збільшивши навантаження на м`язи і сустави- хочете - просто виконуйте вправи, сконцентрувавшись на техніці. Повірте, будь-яка вправа, спрямоване на опрацювання м`язів дасть свій результат. Десь він буде помітний відразу, десь немає. Десь результат може проявитися в тих областях, про які Ви навіть не підозрювали. Але він точно буде!

А на цьому я закінчую, вдалих Вам тренувань і до швидких зустрічей на сторінках цього сайту.

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі