UkrProSport.ru

Спортивні добавки - частина 2

Відео: Спортивне харчування - Путівник: частина 1

Привіт, шановні відвідувачі сайту basketball-training.org.ua! Сьогодні я хочу представити Вам другу частину статті від відомого фахівця, рекомендації якого часто публікують в найвідомішому журналі Men`s Health - Дмитра Смирнова.

Спортивні добавки - частина 2, так називається ця стаття, і в ній Ви дізнаєтеся про глютамин, протеїнові батончики, креатин, енергетики та бустери тестостерону. Крім того, в кінці статті я поділюся з Вами чотирма комбінаціями спортивних добавок, кожна з яких складалася в залежності від цілей тренувань. Давайте починати!

Спортивні харчові добавки

Спортивні харчові добавки

Перед тим, як я за аналогією з попередньою статтею (спортивні добавки - частина 1) Почну описувати добавки за принципом: форма випуску, для чого застосовується, як потрібно приймати і які фірми (препарати) рекомендує Дмитро Смирнов, хочу зазначити наступне.

Ніякої протеїн з креатином ніколи не зможуть виправити технічні помилки та не врятують Вас від нестачі сну. Крім того, Ви повинні прекрасно усвідомлювати, що ніякі, навіть самі добрі, добавки не зможуть замінити повноцінне, регулярне і здорове харчування. Далі. Навіть самі нешкідливі, що пройшли 99 ступенів сертифікації продукти можуть завдати Вашому здоров`ю непоправної шкоди, якщо приймати їх необдумано і ігнорувати рекомендовані дозування.

Так що, якщо Ви страждаєте харчовими алергіями, у Вас порушений обмін речовин, є хронічні захворювання печінки, нирок, серця і шлунково-кишкового тракту (ШКТ) - то перед тим, як приймати що-небудь, необхідно проконсультуватися у лікаря. Я маю на увазі адекватного, висококваліфікованого лікаря!

глютамин

глютамин

глютамин

Форма випуску: капсули, гранули, порошок.

Для чого приймати? Коли організм піддається великим фізичним навантаженням, запаси глютамина в ньому починають виснажуватися. А це, в свою чергу знижує імунітет, а значить - і відновлювальні здатності організму будуть істотно знижені. Що це означає? А то, що якщо Ви тренуєтеся більше ніж 5 годин на тиждень - вживання цієї харчової спортивної добавки буде дуже до речі.

Відео: Іван Водянов - спортивне харчування (частина 2) - Протеїн

Як приймати глютамін? Денис рекомендує приймати по дозі два рази в день: просто випийте його за 15 хвилин до прийому їжі вранці і повторіть цю процедуру ввечері. Зробивши таку нехитру маніпуляцію, Ви будете нормально відновлюватися, легше переносити високі навантаження і станете менше хворіти (пам`ятаєте про імунітет). З усієї маси продуктів, представлених на ринку глютамина, я рекомендую капсули Hardlabz «GAP». Одне з основних переваг - вони набагато зручніше, ніж порошки.

протеїнові батончики

протеїновий батончик


протеїновий батончик

Форма випуску: що не банально, але - батончики.

Для чого приймати? Напевно, це самий зручний джерело отримання білків та вуглеводів для Вашого організму. Посудіть самі: їх не потрібно з чимось змішувати, чимось запивати і т.п. Просто розривай упаковку і насолоджуйся смаком. Як то кажуть - на здоров`я! Такі батончики застосовуються для того, щоб заглушити відчуття голоду між прийомами їжі. Коли шукав магазин спортивного харчування в Києві - встиг спробувати пару таких батончиків. Іноді - навіть смачно.

Як їх приймати? З власного досвіду, пара дійсно якісних протеїнових батончиків здатна стабільно відбити інтерес до будь-якої їжі рівно на 3 години. Насправді 2-3 батончика - це максимальна добова норма середньостатистичного спортсмена, навіть якщо Ви великий любитель поїсти. Але якщо почати поглинати їх кожен день і в кількості, істотно перевищує те, про яке написано вище - можуть виникнути проблеми з апетитом. Рекомендую поїсти протеїнові батончики фірми VPX під назвою «Zero Impact».

креатин

креатин

креатин




Форма випуску: таблетки, порошок, капсули.

Для чого застосовується? По суті, креатин - це попередник одного з основних, базових джерел енергії для забезпечення ефективної м`язової роботи, креатинфосфату (КФ). Креатинфосфат забезпечує високу ефективність в виключно короткостроковій силовий роботі (наприклад, це можуть бути перші 5 підходів жиму лежачи). Багато починаючі спортсмени вважають, що прийом добавок, в основі яких знаходиться креатинфосфат, дозволить збільшити силові показники організму. Так, я не сперечаюся, у деяких людей все відбувається саме так. Однак, все люди індивідуальні, і на організми інших людей ця добавка може не надати взагалі ніякого впливу. Спробуй - може саме тобі ця добавка виявиться корисною.

Як приймати креатин? Як правило, достатньо приймати від 2 до 3 грам в день, можна навіть з гейнером (що таке гейнери). Але пам`ятайте, що прийом креатину повинен супроводжуватися прийомом не менше ніж трьох склянок простої води (прийняв креатин - випий багато води). Навіщо це потрібно? Відповідаю: однією з неприємних особливостей креатину є здатність до високої абсорбції рідини. А значить - спазми і здуття кишечника, травми сполучної тканини (адже така тканина просто зобов`язана бути в повній мірі насичена водою) і багато інших неприємних наслідків. Рекомендую приймати перевірений моногідрат креатину від фірми «Dymatize».

енергетики

Спортивні енергетики

енергетик

Форма випуску - порошок і всім відомі баночки.

Для чого потрібен енергетик? Це один з улюблених продуктів Дмитра Смирнова. Якісний енергетик здатний одночасно підняти Ваш настрій, розпалити спортивний азарт і викликати здорову агресію (пам`ятайте, як кричав Грег Попович в матчі проти Оклахоми). Цей продукт виявиться як не можна до речі під час силового тренування. Тільки майте на увазі: не йдеться про такі гидоти як «Яга» або «Revo». Нам потрібні саме спеціальні спортивні енергетики, які продаються в спеціалізованих магазинах спортивного харчування. Важливо: в них практично відсутній цукор. Такі енергетики містять речовини, які покликані підтримувати здоров`я серцево-судинної системи (серцево-судинної системи). Так, з тим, що продається в супермаркетах, загальним може бути тільки назва - «енергетик».

Як приймати енергетики? По-перше, я не рекомендую випивати більше ніж один енергетик в день. По-друге, не пийте його перед кожним тренуванням: один або два рази на тиждень це межа, більше не треба. А так - половинка маленької пляшечки за 30-45 хвилин до початку тренувального процесу - і Ви готові до подолання чергових вершин! Я рекомендую користуватися енергетиками фірми BSN під назвою «No-Xplode» - причому віддавайте перевагу не порошковому, а рідкому варіанту.

бустери тестостерону

бустери тестостерону

бустери тестостерону

Форма випуску - капсули.

Для чого вони потрібні? Так уже склалося, що ставлення і лікарів, і спортсменів до добавкам, які збільшують рівень тестостерону, досить таки негативний. А знаєте чому? Все тому, що їх дуже часто плутають з так званим гормональним допінгом. АЛЕ! Бустери НЕ накачують Вас надлишком зайвих гормонів, а лише м`яко збільшують рівень секреції нашого власного тестостерону. Навіщо? Якщо тобі вже за тридцять, а повернути відчуття тіла «як раніше» дуже вже хочеться - ця добавка для Вас. З точки зору фізіології Ви помолодшає на пару років. А ось якщо Вам 17-25 років і Ви не відчуваєте якихось особливих проблем зі здоров`ям - ця добавка не для Вас. Ваше тіло і так кишить гормонами.

Відео: Протеїн - Спортивне харчування - Путівник: частина 2

Як приймати бустери тестостерону? Одне з корисних якостей бустерів тестостерону (а може і найважливіше) - це стимулюючий вплив на процеси обміну глюкози. Значить, найбільш розумним застосуванням цієї добавки буде допомога в спробах позбутися зайвого жиру. Дві капсули, два рази на день, разом з їжею - все гранично ясно. Рекомендую купувати фірму SAN, добавка під назвою «Myotest».

C чим заважати порошки?

Гейнери і протеїни можна змішувати зі звичайною водою: немінерального, негазірованной- свежевижатими соками (якщо немає під рукою, то користуйтеся пакетований), а також з молоком. Якщо це гейнер - то розбавляйте водою, адже в суміші з молоком або соком рівень вуглеводів може виявитися набагато вище, ніж Ви розраховуєте. Протеїновий порошок розбавляється чим завгодно з вищепереліченого, тільки якщо вже розбавляєте молоком - вибирайте нежирне. Ну а от всі інші порошки (а креатин так особливо) рекомендується розмішувати виключно з водою і випивати відразу. У рідкому вигляді спортивні добавки можуть виявитися не дуже стабільними з точки зору хімічних реакцій.

А тепер обіцяна таблиця: що з чим і для чого заважати.

Що Для чогорозвиток силирозвиток витривалостіСпалювання жиру *М`язова гіпертрофія **
протеїн
комплексні амінокислоти
гейнер
BCAA
L-карнітин
глютамин
протеїнові батончики
креатин
енергетики
бустери тестостерону
* Швидкий протеїн - перед сніданком і після тренування;

** Швидка протеїн на сніданок, довгий протеїн - перед сном.

Відео: Протеїн - Спортивне харчування - Путеводітель- частина 2.mp4

А на цьому стаття закінчена, я бажаю Вам вдалих і ефективних тренувань, мистецьких і спортивних успіхів! Приєднуйтесь до нашої спільноти вКонтакте, підписуйтесь по e-mail на нові статті нашого сайту. Загалом - давайте будемо на зв`язку!

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Спортивні добавки - частина 2