UkrProSport.ru

Розтягування (розрив) і лікування зв`язок гомілкостопу. Мій досвід.

Привіт, шановні відвідувачі сайту basketball-training.org.ua

! У сьогоднішній статті ми торкнемося досить неприємну тему баскетбольних травм. Так вже вийшло, що в розділі сайту «Травми та їх лікування»Знаходиться тільки дві статті, та й ті безсовісно скопійовані з медичних сайтів. Що вже й говорити: коли я тільки почав заповнювати цей сайт матеріалами, то думав про те, що кількість статей на початковому етапі буде важливіше, ніж якість. Я впевнений, що був не правий.

Відео: Олена Малишева. Лікування розтягнення зв`язок гомілкостопу

Тепер мене не покидає впевненість, що одна якісна, до сих пір практично ніде не зустрічається стаття буде набагато корисніше, ніж десяток скопійованих матеріалів. Так ось, хочеться завершити тему травми гомілковостопного суглоба статтею, яка об`єднає в собі поради та рекомендації від найкращих спортивних лікарів і мої невеликі спостереження, засновані на власному гіркому досвіді. Давайте раз і назавжди розставимо всі крапки над «і» в питаннях про травму голеностопа.

Розрив (розтягнення) і лікування зв`язок гомілкостопу (гомілковостопного суглоба)

Розрив (розтягнення) і лікування зв`язок гомілкостопу (гомілковостопного суглоба).

Відео: Розтягнення зв`язок гомілкостопу, швидке відновлення. Київ Михайло Гузь, Ankle injury treatment Kiev

Розрив (розтягнення) зв`язок гомілкостопу - одна з найчастіших травм баскетболістів

травма голеностопа, а точніше травма зв`язок гомілковостопного суглоба - це одна з найпопулярніших травм у представників різних видів спорту, а особливо - у баскетболістів. Так уже повелося, що в процесі гри в баскетбол нам доводиться стрибати (вгору, вперед, назад і в сторони), раптово докоряти і так само різко зупинятися, постійно міняти напрям руху. А всі ці рухи створюють колосальне навантаження на голеностоп, і чим швидше, різкіше, вибухових стають наші руху - тим більшою стає навантаження. А якщо додати до всього перерахованого ризик приземлитися комусь на ногу, на нерівну поверхню вуличних майданчиків або просто невдало поставити стопу - то виходить що отримати травму набагато легше, ніж залишитися без пошкоджень ...

Ну, не зовсім так. По-перше, у нас є старий добрий метод обмотування голеностопа еластичним бинтом, який знизить ризик невдалого руху-потім можна використовувати так звані «голеностопнікі» (здається, вони саме так називаються) які практично не дозволяють нозі робити зайвих рухів. Ну і нарешті, є спеціальні баскетбольні кросівки, з внутрішньою вставкою для підвищеної фіксації голеностопа.

Голеностопнік - фіксатор гомілковостопного суглоба

Голеностопнік - фіксатор гомілковостопного суглоба

Але все ж травми голеностопа відбуваються, ступінь їх тяжкості коливається від легкого надриву, який пройде через кілька днів, а то і раніше, до важких розривів зв`язок гомілкостопу, на лікування і відновлення яких піде не один тиждень, а то і пара місяців. Наприклад, у мене до цих пір періодично похрустивает голеностоп, зв`язки на якому я надірвав ще влітку 2010 року.

Відео: Як швидко відновитися після перелому гомілкостопа і розрив зв`язок в домашніх умовах

Для того щоб зрозуміти, що Ви все-таки отримали травму (адже буває так, що нога підвернулася - і нічого не сталося, секундна біль - і все, зв`язки витримали) необхідно знати ключові симптоми пошкодження зв`язок гомілкостопа. До речі, коли я травмувався - там і діагностувати нічого не треба було: трохи нижче щиколотки з`явилася припухлість розміром з велике куряче яйце, виблискували чорно-синім кольором. Ох і видовище було - як згадую, аж мурашки по шкірі пробігають. До речі, після цієї травми мене пересмикує, коли бачу в ролику, як спортсмен підвертає ногу, - відразу переслідують спогади. Ну да ладно, це вже в минулому - давайте про симптоми. Припухлість, різка біль, дивні зміщення стопи (раніше їй не властиві), складність при спробі поворухнути пальцями - все це симптоми травми голеностопа. Ще про них можна почитати ось тут: Лікування травми голеностопа (2-5 абзаци).

Лікування травми голеностопа




Найголовніше - це негайно звернутися до лікаря, причому, якщо є хороший знайомий лікар - то саме до нього. Зараз я розповім маленьку історію, яка сталася зі мною, а потім і з моїм знайомим (різниця - буквально три тижні). До речі, якщо враховувати те, що це були дві різні лікарні - стає зовсім сумно. Отже, як-то при спробі забрати підбір я приземлився на чужу ногу, спробував максимально пом`якшити контакт - але стопа підвернулася, різкий біль, знятий кросівок - і ось, на щиколотці надувається величезна пухлина, розфарбована в чорний, синій і фіолетовий кольори. Добре, що у одного з нас була машина і ми відразу поїхали в травматологічної лікарні. Звичайно, скаржитися можна дуже довго, але одна фраза «що тобі робити: гіпс або пов`язку»Мене шокувала. А моє запитання: «а що взагалі роблять в таких випадках»Або«що краще для мене, враховуючи пошкодження»Залишився без відповіді, точніше з відповіддю:«а мені все одно, що тобі робити». Ось вона, наша медицина! Ну а апогеєм абсурду стала фраза: «піди, купи бинти, гіпс і щось ще». Ну бл * ть, як я піду щось купувати, якщо у мене моторошно болить нога, і природно, я рухатися толком не можу?

У підсумку, у мене на нозі виявився гіпс, і я поїхав додому вивчати всі питання, пов`язані з травмою голеностопа і її подальшим лікуванням. До речі, зі схожою ставлення зіткнувся мій друг, тільки йому відразу поставили умову: ось стільки-то грошей або можеш їхати додому. Круто так?

А ось тепер я пропоную Вам максимально сконцентруватися і уважно прочитати наступну інформацію, для того, щоб зрозуміти: що потрібно робити в разі травми зв`язок гомілкостопа. Поради дає Роман Сметанін - лікар ПБЛ ЦСКА. Поїхали!

Першим кроком визначаємо серйозність травми: якщо спортсмен не може спиратися на ногу - то необхідно негайно знімати кросівок і прикласти до ноги з двох сторін пакети з льодом на 15 хвилин. Ногу помістити на височину (стілець, ліжко, лавочка і т.п.). Під пакетом з льодом мається на увазі спеціальний медичний пакет (на зображенні нижче).




Медичний лід для спортсменів

Медичні пакети з льодом для спортсменів

Тепер потрібно визначити ступінь серйозності травми: якщо зв`язковий апарат пошкоджений, і присутній надрив - то відразу надувається гематома. У такому випадку рекомендується накласти на ногу тугу пов`язку або тейп. Перша доба необхідно щогодини прикладати лід (10-15 хвилин, не більше). Тугу пов`язку або тейп не накладаються більше ніж на 2-3 години, і ось чому: при довшому терміні гематома може почати прогресувати і стисне ті судини, які раніше не були пошкоджені, порушиться кровообіг. Обов`язково перевіряйте температуру і чутливість пальців: пальці не повинні набрякати, німіти або бути холодними. Після 2-3 годин пов`язка знімається і триває прикладатися лід.

Ще один момент - протизапальна терапія. Спочатку - укол, потім з другого дня - таблетки. Природно, назви препаратів ми не називаємо, адже кожен з нас індивідуальний, і призначаються препарати кожному індивідуально. Починаючи з другого дня лід тримаємо вже рідше, а з третього дня - фізіотерапія, отточное масаж, протизапальні засоби. З мазей: «Индовазин»,«Лиотон»І«троксевазин" (Я використовував "Долобене») - їх змішують і перші три дні втирають в місце гематоми. Шкіра від такої терапії починає змінювати колір, гематома спадає. Знову ж момент: мазі для кожного підбираємо індивідуально з урахуванням алергічних особливостей кожного спортсмена.

Ще рекомендую обов`язково робити рентген: з його допомогою можна виключити пошкодження кісткової тканини та й дізнатися характер і особливості травми. До речі, навіть якщо є велика гематома, але немає кісткових ушкоджень, то за чотири дні гематома забирається, а за допомогою МРТ (магнітно-резонансна томографія) оцінити пошкодження зв`язкового апарату. Тобто рентген - спочатку (кісткові ушкодження), а після усунення гематоми - МРТ (все про м`яких суглобових тканинах: зв`язках, сухожиллях, м`язах).

Навіть якщо немає гематоми, відсутній набряк - все одно потрібно перевірити наявність травми. Якщо ходити боляче - то значить зв`язковий апарат все-таки зазнав змін. Не обов`язково Ви щось надірвали або розірвали. Мікротравми чреваті артрозом, який міг ніяк не проявляти себе до травми. Як результат - біль без набряків і гематом. А значить - діяти потрібно так-же, як і при серйозних травм: рентген, МРТ і терапія. А тепер поговоримо про вправи, які допоможуть відновити силу і пружність зв`язок, які перенесли травму.

Відновлення після травми голеностопа

Роман Сметанін пропонує нам набір вправ (які я робив в період відновлення і особисто можу підтвердити їх ефективність і доцільність). По суті, всі вправи можна умовно розділити на 2 цикли: те, що робиться вдома і готує наші зв`язки до повернення колишньої гнучкості і еластічності- те, що робиться на вулиці (в спортзалі) і починає повертати нам витривалість і силу.

Вправа №1: пересуваємося по кімнаті за рахунок згинання та розгинання пальців.

Вправа №2: вихід на носочки і спускаємося назад. Дві або три серії по 10-12 повторів, дуже повільно, ніяких різких рухів. П`яти можна повертати назовні або всередину.

Вправа №3: зачепити ногу за ніжку стола і повільно тягнути на себе. Потім взяти гумку, накинути на мисок і згинати-розгинати голеностоп (головне, створити маленький опір).

Другий цикл - це вже бігові вправи. Крос по 10-15 хвилин в повільному темпі, ніяких ривків. Якщо реакція організму на такі навантаження нормальна - то можна поступово переходити до стрибковим і ігровим вправам. Все робимо поетапно: не потрібно перескакувати з першого етапу на баскетбол, хоча часто дуже важко втриматися.

Ну а на цьому наша стаття, присвячена розтягування (розриву) і лікуванню зв`язок гомілкостопу завершилася. Пам`ятаємо про те, що вона дана з ознайомчою метою, і самолікуванням займатися не треба. Але тепер ви знаєте про процес діагностування, лікування і відновлення після травми зв`язок гомілкостопа. Вдалих Вас тренувань і поменше травм! Дякую що ви з нами!

[Yandex2]

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Розтягування (розрив) і лікування зв`язок гомілкостопу. Мій досвід.