UkrProSport.ru

Як збільшити зростання

Привіт, шановні відвідувачі сайту basketball-training.org.ua

! Нещодавно в коментарях, один з користувачів сайту, який назвався Андрієм, попросив викласти статтю, в якій би розглядалися методики збільшення зростання.

Минуло кілька днів, протягом яких я ретельно вивчав питання збільшення зростання. В результаті цього і з`явилася ця стаття, яка здатна дати відповіді на більшість питань, пов`язаних з ростом баскетболістів. Отже, якщо Ви готові приділити кілька хвилин свого часу на читання, то дізнаєтеся про 5 способів збільшення зростання.

Як збільшити зростання

Як збільшити зростання

Все-таки хочеться зробити невеликий ліричний відступ. Тільки що я підійшов до стіни, взяв олівець і заміряв своє зростання. З огляду на похибки при вимірах, він склав 178-179 см. Тобто, за останні рік-два мій зріст не змінився (або мої криві руки щось неправильно виміряли). Так ось, для всіх гравців мого зросту скажу відразу: такого зростання досить для того, щоб впевнено почувати себе на баскетбольному майданчику. Досить, щоб діставати до кільця і ставити блокшота. Досить, щоб поборотися за підбір. Насправді - достатньо для всього! Ах, так, забити slam-dunk ... Рівно два роки тому я був дуже близький до цього, можливо - це був пік моєї фізичної форми, але саме тоді я серйозно пошкодив голеностоп. Тривале відновлення і невеликий страх перед повторними травмами (а ще природна лінь) не дають мені можливість стрибати так високо. Хоча - можливо в цьому сезоні ...

Отже, тепер чітко по темі. За процес зростання кісток нашого організму відповідає гормон, під назвою соматотропин. Біологічний зростання людини триває до 23-27 років (всі індивідуально, ці цифри можуть бути різними для кожної окремо взятої людини), і це залежить від наявності на наших кістках хрящових утворень. Якщо вони затверділи - вважайте що все, рости вже не будете. Отже, дозвольте представити Вам п`ять способів збільшення зростання:

  • випрямлення постави;
  • правильне харчування (гормони, вітаміни, здорова їжа);
  • комплекси фізичних вправ;
  • хірургічне вплив;
  • «Хитро * опие методики не менш хитро * опих фахівців».

Збільшення росту шляхом випрямлення постави

Цей спосіб може допомогти, навіть якщо Ви не ростете вже багато років. Потрібно всього-то нічого - випрямити поставу. Для цього нам знадобиться систематично виконувати кілька нескладних вправ для розтяжки хребта. А ще - ці вправи є хорошою профілактикою захворювання на сколіоз та інших аналогічних захворювань.

На різних сайтах пропонуються різні набори вправ і навіть складені комплекси, однак сказати, що саме підійде Вам - я не можу. Тому - бачу кілька варіантів виходу з даної ситуації: можете зайти на YouTube, ввести в рядок пошуку «розтяжка хребта» або «розтяжка спини». Або заходьте в наше співтовариство Вконтакте (https://vk.com/uroki_basketbola) І в розділі «відеозаписи»Дивіться 4 сподобалися мені ролика по розтяжці спини. Така методика може природним чином збільшити Ваш зростання на пару сантиметрів (в залежності від рівня викривлення хребта).

Хочу попередити Вас: хребет це наше все! Будьте обережні при виконанні абсолютно будь-яких вправ, спрямованих на зміцнення м`язів спини: неправильне виконання може завдати серйозної травми!

Правильно харчуємося - краще ростемо!

Перша компонента. На сьогоднішній день існує величезна безліч гормональних препаратів для збільшення зростання. Такий метод ідеально підходить для тих людей, у яких дефіцит гормону росту (така проблема була у відомого футболіста Ліонеля Мессі). Спочатку йдемо до лікаря і проводимо комплексне обстеження свого організму, зокрема на наявність зон зростання (та сама хрящова тканина на кістках), концентрацію «соматомедину С» і т.п. За заявами експертів, такий підхід дозволяє збільшити зростання на 10-12 сантиметрів за перші два роки лікування. Природно, рости будуть все кісткові тканини Вашого організму.




Ще раз повторюся: цей метод доцільно застосовувати лише при дефіциті гормонів росту, в іншому випадку - результату може і не бути, або він виявиться трохи не таким, як Вам би хотілося.

другий компонентою будуть вітаміни. За зростання відповідає вітамін А і ще два "допоміжних" вітаміну: вітамін С і вітамін Е. При регулярному вживанні цих вітамінів, концентрація гормону росту підвищується на 20-25%. У день необхідно приймати близько 150 міліграм: 100 мг вітаміну С і 50 мг вітаміну Е. На додаток до цих двох вітамінів можна приймати нікотинову кислоту (нічого спільного з нікотином з сигарет) - це вітамін Р. Детальніше про вітамін А і вітаміни для спортсменів.

Ну і ще раз про соматомедин. Його концентрацію в організмі можна підвищити, використовуючи препарати цинку. Цинк можна отримати разом з їжею (малина, чорна смородина, фініки, какао, горіхи, сочевиця) або приймаючи препарати з аптеки.

Фізичні вправи для збільшення зростання

Насправді, все фізичні вправи, спрямовані на збільшення зростання полягають в зміцненні м`язового корсету, утримує хребет і в розтягуванні самого хребта. Про розтягування і зміцнення ми вже говорили на самому початку, але було-б нерозумно не згадати про фізичні вправи окремо. Адже 95% рад по збільшенню зростання полягають в двох тезах:

  • більше висі на турніку;
  • займайся плаванням.



Дозволю собі внести деякі корективи. Віс на турніку - це класно, але головне не перестаратися. Адже якщо час висіння на турніку буде перевищувати 15-20 хвилин в день - шкоди може бути більше ніж користі. Хребет від таких раптових навантажень може навпаки закостеніти: міжхребетні диски стануть більш щільними і втратять здатність бути гнучкими і розтягуватися.

Розтягування хребта обов`язково поєднувати із закачуванням (зміцненням) м`язового корсету - м`язів спини!

Хірургічне втручання для збільшення зростання

Ну це вже зовсім страшна штука. Проте - розповім про неї. Це дуже небезпечний і тривалий метод, проте, дає 100% результат. Проводиться операція, суть якої полягає в тому, що гомілки людини ламають (так, так, ламають!) І накладають на них спеціальний апарат імені Ілізарова (а я завжди думав, що пишеться Єлізарова). Так ось, спочатку кістки в цьому чудовому апараті зростаються, а потім починається остання фаза - кістки витягуються! Спочатку це відбувається в лікарні, потім муки тривають будинку. Як свідчать дослідження, зростання може збільшитися на 5-10 сантиметрів. Ілізаровим описаний випадок збільшення на 50 см.

Що поганого в цьому методі? Да все! Це реально дорого. Це дуже небезпечно: запалення, незрощені кістки, цілий рік з апаратами на ногах, атрофовані м`язи ніг, відсутність можливості займатися спортом і т.д. Коротше - цей метод я відразу відкидаю.

Хитро * опие методики збільшення зростання

А тепер я хочу розповісти про методики збільшення зростання шляхом самонавіювання, концентрації і виконання самих звичайних вправ для розминки хребта. Є такий персонаж, як Мирзакарим Норбеков. Спеціаліст, так би мовити, по лікуванню кого завгодно і від чого завгодно (це моя думка, так що не сильно лайте мене). Отже, почнемо з концентрації (всім, хто не вірить що концентрація і візуалізація працюють - просто прочитайте статтю: Тренування кидка: 9 порад від Джея Вольфа). Отже, під час виконання вправ уявляйте, як Ваш хребет витягується в довжину і починає рости. Тепер самі вправи для збільшення зростання.

Вправа №1. Плечі спрямовані вперед, а підборіддя підтягнуть до грудей. Починаємо повільно нахиляти голову і плечі вперед і назад (15-20 повторень, на кожне з яких йде приблизно 5-6 секунд). Зараз робив 1 раз - спина прохрустелась, значить - хребет розробляється. Далі виконуємо наступну вправу: підборіддя притулили до грудей і не відриваючи його тягнемося до живота (нахил вперед). Верхня частина нашого хребта повинна зігнутися як цибуля. Плечі потрібно тягнути один до одного. Природно, нахил повторюється і назад. Пам`ятайте про подих: рухаючись вперед необхідно видихати, при русі назад - вдихати.

Вправа №2. Нахили вправо і вліво, руки тримаємо на умовних швах штанів. Правою рукою необхідно спробувати дотягнутися до правої ступні, лівою рукою - до лівої. Природно, що дотягнутися практично нереально, але ось зробити хребет більш гнучким - реально. Суть вправи в тому, що якщо руки не відривати від тулуба - згинатися доведеться верхній частині хребта. Нахили виконувати по 10-15 разів в кожну сторону, зігнулися - видихаємо, розгинаючись - вдихаємо.

Вправа №3. Сидячи на стільці пробуємо уткнуться носом в живіт. Руками беремося за сидіння і починаємо тягнути голову до живота. Вниз - видих, вгору - вдих. Спину необхідно распрямлять повністю. Виконуємо рухи повільно, по 5-6 секунд на кожну фазу, 10-12 нахилів всього. А потім пробуємо прогнутися назад, як-би дістати потилицею до попи.

Вправа №4. Обертаємо спиною. Вихідна позиція - спина з головою на одній прямій лінії. Виконуємо поворот голови і плечей вправо до упору: як тільки дійшли до межі - маленький ривок за межу (на пару-трійку сантиметрів за межу своєї гнучкості). П`ять таких рухів за 1 поворот, потім ще раз виконуємо спочатку. Потім повторити аналогічний рух вліво.

Висновки щодо збільшення зростання

Для того щоб збільшити зростання необхідно комплексну взаємодію багатьох чинників. Я раджу почати з щоденної гімнастики спрямованої на розминку і розтяжку хребта. Потім, в обов`язковому порядку, закачуйте м`язи спини, щоб вони могли впевнено утримувати хребет. Далі - правильне харчування: вітаміни, цинк, гормони (якщо вони необхідні). Здоровий і достатній сон - не менше 8 годин. Ну і розбавимо все це візуалізацією: представляємо, як ми ростемо.

Щодо збільшення зростання рекомендую ознайомитися з цією статтею: https://slamdunk.ru/training/rost , вона того варта!

До речі, якщо комусь ще цікаво - то Ви можете подивитися календар матчів NBA 11-12 року. Мені було цікаво з точки зору аналітики, на основі якої можна було прогнозувати (або хоча-б спробувати це зробити) результати баскетбольних матчів. А на цьому можна і заробити!

А на цьому я закінчую, вступайте в нашу спільноту Вконтакте, підписуйтесь на нові статті та дивіться наш канал Youtube! Вдалих тренувань і до швидких зустрічей на сторінках нашого сайту!

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Як збільшити зростання