UkrProSport.ru

Баскетбольна стійка

Привіт, шановні відвідувачі сайту basketball-training.org.ua

! Сьогодні більшу частину дня я присвятив написанню статті про правильну розтяжці всіх основних груп м`язів. Одержаний матеріал реально дуже крутий, але, на жаль, я чисто фізично не встигаю його закінчити сьогодні. Так що - доведеться почекати день-два так точно.

Відео: Як вибрати баскетбольну стійку

А в цій статті я хочу поговорити про такий важливий технічному елементі в підготовці баскетболістів, як правильна баскетбольна стійка. Всі ми розуміємо її важливість, але, тим не менш, дуже рідко зустрічаємо дійсно грамотні статті про те, якою має бути захисна стійка баскетболіста, та й взагалі: в який стійці повинен переміщатися по майданчику баскетболіст. Давайте розставимо всі крапки над «I» в цій статті.

Правильна захисна стійка баскетболіста

Правильна захисна стійка баскетболіста

Відео: Баскетбольна стійка - змінюємо варіанти кидків

Правильна стійка баскетболіста

Звичайно, можна було б просто написати пару рядків приблизно такого змісту: завантажуйте Better 1 on 1 Defense і уважно дивіться секцію, в якій Рік Торбет розповідає про становище тулуба і ніг баскетболіста. Можна ще привести в приклад Брюса Боуена з навчального курсу TNT Fundamentals, але він говорить не стільки про стійку, як про необхідність дотримуватися балансу тіла. Так що, давайте я розповім кілька найважливіших моментів, які потрібно дотримуватися при зайнятті захисної стійки.

Відео: Баскетбольна стійка DFC Inground 60" ZY-ING60

Отже, найголовніше: потрібно зайняти таку позицію, щоб сідниці і п`яти були на одній лінії. Коліна повинні знаходитися на одній лінії з пальцями ніг і головою. От і все!




А тепер давайте згадаємо, що найчастіше кричить тренер, змушуючи прийняти захисну стійку? «зігни ноги!»- ось його слова. На жаль, багато початківці спортсмени просто згинають ноги в колінах так, як їм буде зручніше. Зігнувши коліна, гравець починає втрачати баланс, відповідно і толку від такої стійки буде «0»!

Як стверджує один з американських тренерів, краще сказати «опусти свою попу вниз!» Тоді, з високою часткою ймовірності, баскетболіст прийме правильне положення: сідниці будуть перебувати над п`ятами, плечі будуть над колінами, а коліна будуть на одній лінії з пальцями ніг.

Запам`ятайте наступну фразу: для того, щоб ефективно переміщатися по майданчику, гравець повинен добре згинати лише 3 суглоба: щиколотки, стегна і коліна.

Відео: Урок баскетболу від Майкла Джордана. Захисна стійка




Так що забудьте про безглуздому згинанні ніг: пам`ятайте, що від правильності займаної Вами захисної стійки залежить швидкість переміщення по майданчику, швидкість, з якою Ви можете змінити напрямок руху і багато іншого.
Ну і природно, хочу запропонувати Вам невелику вирізку з навчального відео Better Basketball - Better 1 on 1 Defense, в якій якраз розповідається про захисну стійку. На відео є пара забавним моментів, особливо я розсміявся з фрази «піднятого вперед м`яч». Я мав на увазі, що якщо Ви не можете дотягнутися до м`яча, що знаходиться в витягнутих руках суперника - Ви занадто далеко. Ну і ще: спринтери стосуються руками землі, а не практично стосуються, як сказав я в перекладі. Ну, сподіваюся, це не найстрашніші помилки, які я допускав при перекладах. Давайте подивимося, що вийшло.

Ну ось ми і пережили близько трьох хвилин моєї озвучення експромтом, думаю - це не найгірший варіант для тих, хто не знає англійську мову.

Кілька днів тому мені написав адміністратор сайту gotpower.ru, присвяченого здоровому способу життя. Було-б непогано, Максим, сказав він, якщо ти чіркнешь пару рядків про нашому порталі. Так ось, на цьому сайті Ви зможете знайти корисні поради, які дозволять Вам зберегти здоров`я, займаючись спортом.

А на цьому стаття про правильну захисній стійці баскетболістів закінчена, піду дописувати статтю про розтяжку перед заняттями в тренажерному залі. Я бажаю Вам вдалих тренувань і чекаю на сторінках цього сайту!

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Баскетбольна стійка