UkrProSport.ru

Майстри крижаних доріжок

Відео: ЛЕДЯНОЙ ЗАМОК та ОЛІМПІАДА в майнкрафт !!! - БИТВА БУДІВЕЛЬНИКІВ # 7 - Minecraft

Велика і дружна сім`я російських скороходів по праву займає зараз провідне місце на світовій арені. Тільки за останні роки наші ковзанярі внесли десятки поправок в офіційну таблицю світових рекордів як на довгих, так і на коротких дистанціях.
На Олімпійських іграх 1936 року чемпіонам поряд із золотою медаллю вручався також саджанець дуба, щоб спортсмени в пам`ять про це змаганні посадили його у себе на батьківщині. Якби ця традиція була продовжена, то тільки з саджанців, «зароблених» нашими ковзанярами, зросла б велика дубовий гай.
Оглянемося назад і згадаємо імена тих, хто своїми успіхами допоміг підняти ковзанярський спорт в нашій країні на таку славну щабель.
Ковзани, як відомо, здавна були народним спортом в Росії. На величезних просторах наших замерзлих річок і озер можна бачити численних ковзанярів. Ось чому, як тільки починають проводитися перші міжнародні змагання, російські скороходи відразу ж завойовують офіційне визнання.
У 1889 році відбувся перший чемпіонат світу по ковзанах. Амстердамський клуб ковзанярів запросив всіх найсильніших скороходів світу помірятися силами на крижаних доріжках. Найсильнішим серед них виявився Олександр Паншин. Вигравши дві дистанції - півмилі (804 метра) і одну милю, він стає першим чемпіоном світу з ковзанярського спорту. Беручи участь у багатьох міжнародних змаганнях, першостях Європи та світу, російські скороходи і в наступні роки, як правило, показують високі результати.
Так, на першості світу в 1906 році Микола Сєдов переміг на дистанціях 5000 і 10 000 метрів і посів третє місце на дистанції 1500 метрів і четверте на дистанції 500 метрів. Він стає чемпіоном світу, правда неофіційними, оскільки переможцем в той час вважали не того, хто набере кращу суму очок, а того, хто доб`ється першості на трьох дистанціях з чотирьох. На наступний рік обидві довгі дистанції також виграє російський скороход Євген Бурнов.
У 1910 році звання чемпіона світу і Європи завойовує Микола Струнников. Пройшов рік - і ця людина, прозваний в Норвегії «слов`янським дивом», виграє всі чотири дистанції ковзанярського багатоборства і знову стає абсолютним чемпіоном світу і Європи.
Перегортаючи пожовклі сторінки старого «Огонька» за 1910 рік, ми дізнаємося в звіті про «Північних іграх», що проходили в Виборзі, не тільки про сенсацію, викликаної Миколою Васильовичем Струнниковим, а й про успіхи юного петербуржця Степана Некрасова. На дистанції 10 000 метрів цей майже нікому не відомий юнак обігнав знаменитих норвежців - чемпіона світу О. Матіссена і М. Седергаука і зайняв четверте місце. З тих пір Некрасов не раз перемагав на багатьох ковзанярських змаганнях в Петербурзі. Ось уже понад п`ятдесят років захоплюється Степан Олександрович ковзанярський спорт, тренує, є суддею на багатьох міжнародних змаганнях. Зокрема, саме він був стартером на світових чемпіонатах в Москві. Прекрасний слюсар сьомого розряду з більш ніж півстолітнім стажем, він всю свою душу і вміння вклав у виготовлення коників «03» - особливого замовлення. Недарма ковзани, зроблені умілими руками Некрасова, служили найшвидшим в світі. Борис Шилков, наприклад, завоював звання чемпіона світу і Європи, а Дмитро Сакуненко встановив світові рекорди на ковзанах Некрасова.
Наші ковзанярі досягали все нових і нових видатних результатів, незважаючи на важке становище спортсменів в дореволюційній Росії. Для того часу характерний випадок, який стався з Миколою Струнниковим, що встановив світові рекорди по ковзанах, який не був посланий на чергове першість світу через відсутність ста рублів. Цей чудовий спортсмен був ображений і більше ніколи не виступав на змаганнях.
Але і після відходу Струнникова з крижаної доріжки слава російського ковзанярського спорту продовжувала зростати.
Здобули широку популярність наші видатні скороходи: Василь Ипполитов, який виграв у бігу на ковзанах цілий ряд великих міжнародних змагань, в тому числі першість Європи 1912 року- його молодший брат Платон Ипполитов, завойовує першість Росії з 1914 по 1916 рік і дуже вдало виступає за кордоном- а також Яків Мельников, який переміг на першості Росії в 1917 році і протягом двадцяти років був одним з найсильніших ковзанярів світу.
Справжній розквіт вітчизняного ковзанярського спорту почався лише після Великої Жовтневої революції, коли на зміну одинакам прийшов дійсно масовий ковзанярський спорт.

Відео: John Frusciante - Blood Sugar Sex Magik (Guitar Master Tracks)

сторінки: 123456789