UkrProSport.ru

Xiii зимові олімпійські ігри 13-24 лютого 1980 года.лейк-плесід (сша)

В Іграх взяли участь 1 067 осіб з 37 країн. Розігрувалося першість в 38 номерах програми.
Хоча радянські спортсмени і завоювали найбільшу кількість золотих медалей- 10, за загальною кількістю олімпійських нагород і завойованим очками вони поступилися спортивної делегації НДР. Спортсмени США зайняли загальне 3-е місце, завоювавши шість золотих медалей- 5 з них приніс команді ковзаняр Ерік Хайден, який мав першість на всіх п`яти дистанціях швидкісного бігу на ковзанах.
У складі радянської команди виступали 8 ленінградців. Особливо відзначився наш земляк біатлоніст Анатолій Аляб`єв, що став володарем двох золотих і бронзової медалей.
Перша гонка біатлоністів - на 20 кілометрів. У ленінградця відмінний стартовий номер - 42-й. Провів гонку Анатолій зібрано і впевнено. Уже після першого вогневого рубежу у нього був найкращий час. На цьому вогневому рубежі, як і на трьох наступних, він стріляв відмінно - жодного промаху. Як з`ясувалося вже після закінчення гонки, Аляб`єв виявився єдиним з 49 учасників, які не отримали штрафних хвилин на стрільбі. Електронний хронометр зафіксував - 1 година 08 хвилин 16,31 секунди, що принесло Аляб`єва золоту олімпійську медаль.
Через три дні - гонка на 10 кілометрів. І знову у Аляб`єва нагрудний номер 42 (буває ж таке і в жеребкуванні!). У цій гонці відомий спортсмен з НДР Франк Ульріх зумів домогтися реваншу і завоював 1-е місце. 2-е місце зайняв Аликин, а ось у Анатолія на другому вогневому рубежі одна з мішеней залишилася ураженої. У підсумку - 3-е місце.
Швидко промчали три дні відпочинку, і ось уже стартує естафета 4x7,5 кілометра. Стартовий етап в команді біг В. Аликин, на другому етапі - А. Тихонов, на третьому - В. Барнашов, і найвідповідальніший, фінішний, був довірений Аляб`єва. У четвертий раз на Олімпійських іграх розігрувалася естафета біатлоністів, і в четвертий раз переможцем стала команда Радянського Союзу ...
На свою другу Олімпіаду приїхав Євген Бєляєв. За 4 роки його майстерність помітно зміцніло. Перемоги на чемпіонатах країни, дві срібні медалі на чемпіонаті світу 1978 року зробили його одним з фаворитів лижних змагань.
Перша гонка - 30 кілометрів. Євген провів її не кращим чином, зайнявши 11-е місце. На другій гонці - 15-кілометрової - він був помітно зібраний. Після перших 5 кілометрів - дев`ятий час, невдалою була і друга «п`ятірка» - він уже дванадцятий. Зате фініш вдався, і Бєляєв в результаті завершив дистанцію з п`ятим результатом.
Гонку на 50 кілометрів Євген провів тактично правильно, вміло розподілив свої сили і завоював 6-е місце.
Як завжди, велику увагу привернула лижна естафета чоловічих команд 4x10 кілометрів. Чи вдасться радянській команді взяти реванш за прикру поразку на попередній Олімпіаді? На першому етапі в команді Василь Рочев з Сиктивкара. Він здобуває перемогу. На другому лідерство утримав його земляк Микола Бажуков. Втік на третьому етапі Бєляєв зміцнив лідируючу позицію команди, а москвич Микола Зимятов поставив переможну крапку в цьому захоплюючому змаганні. Час команди СРСР - 1 година 57 хвилин 03,46 секунди, на хвилину 42 секунди краще за результат команди Норвегії, що зайняла 2-е місце.
На свою третю Олімпіаду приїхала Ніна Балдичева. І на цей раз нагорода - срібна медаль за 2-е місце в лижній естафеті 4x5 кілометрів. Таким чином, Ніна, як і Євген Бєляєв, стала володаркою трьох олімпійських медалей всіх достоїнств. У гонках ж на 5 і 10 кілометрів Ніна в Лейк-Плесіді зайняла 5-е і 6-е місця.
...Змагання ковзанярів відкрилися стартами на 500 метрів. Головним претендентом на перемогу вважався американський скороход Ерік Хайден, володар світового досягнення для рівнинних котків. Рекордсмен світу Євген Куликов хоча в передолімпійському сезоні і дещо знизив свої швидкості, але все ж залишався одним з претендентів на найвищу нагороду. І треба ж такому статися: жереб звів в першій же парі Хайдена і Куликова. Доріжка дісталася Євгену нелюба - внутрішня. А тут ще й збій на першому ж віражі, де він втратив такі дорогі частки секунди. Переміг Хайден - 38,03 секунди, час Куликова - 38,37 секунди. Минуло ще 17 забігів, але цих результатів поліпшити нікому не вдалося ...
У команді фігуристів виступав популярний «одиночник» Ігор Бобрін. Він рівно прокатав все три розділи змагальної програми і за сумою балів зайняв 6-е місце, найбільш висока з зайнятих радянськими фігуристами-одинаками на цих Іграх.
Знову, як і на попередніх Іграх, в командах двоеборцев і стрибунів виступали наші земляки. Але результати їх були дуже скромними. Стрибуни Володимир Власов і Андрій Шакіров зайняли місця в третій і четвертій десятках. Учасник змагання з лижного двоборства Сергій Омельченко слабо провів стрибки, де зайняв тільки 21-е місце (у підсумковій таблиці на 19-му місці).