UkrProSport.ru

Єлизавета дементьєва (байдарка)

Відео: Презентація Проекту Бізнес-Онлайн. Дементьєва Катерина

Єлизавета ДементьєваДементьєва Єлизавета (1928). «Спартак». Веслуванням на байдарці займається з 1952 р До цього захоплювалася народної веслуванням. Уже в наступному році завоювала призове місце на чемпіонаті країни. Звання заслуженого майстра спорту СРСР присвоєно в 1956 р Володарка 5 золотих медалей чемпіонатів країни, триразова чемпіонка Європи. Перша з радянських спортсменок, яка перемогла на олімпійських змаганнях з веслування. На Іграх-56 завоювала 1-е місце в 500-метровій гонці на байдарці-одиночці.
Нагороджена орденом «Знак Пошани».

Відео: Дементьєва Катерина. Моя історія успіху

Дементьєва фінішувала першою. Це бачили всі, це відчувала сама Ліза. На якусь невловиму мить вона перетнула фініш раніше спортсменки з ГДР Терези Ценц. Але чому судді не поспішають оголосити результати? Чому вони радяться? Минуло п`ять хвилин, десять, півгодини. І нарешті ... Судді просто не могли встановити, хто зайняв четверте і п`яте місця, а з призерами їм, виявляється, все було ясно.
Золоту медаль вручили ленінградської байдарочниці Дементьєвої, срібну - Ценц (вона відстала на 0,8 секунди), бронзову - датчанка Себю. Так в Мельбурні Дементьєва підхопила ленінградську естафету у Ніни Савіної, яка в Гельсінкі була третьою.
Але надамо слово переможниці:
- Своїми основними суперницями я вважала венгерку Баркашев, датчанку Себю і Терезу Ценц. У півфінальному заїзді я довгий час лідирувала, а під кінець зменшила темп. Адже через кілька годин стояв фінальний заїзд. Для чого ж було розкривати свої карти! У фіналі я вирішила захопити лідерство прямо зі старту і відразу ж відірвалася від суперниць. Але десь на половині дистанції побачила, що спортсменка з ФРН стала наздоганяти мене. Сил, щоб прискорити темп, вже не було. Але, напевно, і Ценц втомилася. У всякому разі наздогнати мене вона так і не змогла.
...Дебют Єлизавети Дементьєвої на байдарці відбувся в 1953 році (до цього вона захоплювалася народної веслуванням). У змаганнях товариства «Червоний прапор» нікому не відома спортсменка з Костроми зайняла відразу ж перше місце, але ... була знята зі змагань через неправильне проходження дистанції.
Однак в тому ж році Дементьєва перемогла багатократну чемпіонку країни Н. Савіну.
Так почався переможний шлях Єлизавети Дементьєвої, який привів її до золотої медалі на озері Вендурі.