UkrProSport.ru

Ірина прес (легка атлетика)

Відео: Змагання Атлетика РОСІЙСЬКА ЗИМА

Ірина (ліворуч) і Тамара Прес з тренером В. І. Алексєєвим (в центрі)

Прес Ірина (1939). «Динамо». Тренер - В. І. Алексєєв. На II літній Спартакіаді народів СРСР вперше домоглася призового місця, завоювавши 2-е місце в бігу на 80 м з бар`єрами і тоді ж стала чемпіонкою країни, перемігши в змаганнях з п`ятиборства. Звання заслуженого майстра спорту СРСР присвоєно в 1960 р П`ятикратна чемпіонка СРСР в бар`єрному бігу і шестикратна - в п`ятиборстві. Двічі завойовувала золоті медалі чемпіонатів країни в естафетному бігу 4X100 м. Переможниця фінальних змагань Кубка Європи. Дванадцять разів встановлювала світові рекорди в бар`єрному бігу і п`ятиборстві. На Іграх-60 завоювала 1-е місце в бігу на 80 м з бар`єрами і на Іграх-64 - звання чемпіонки в п`ятиборстві, 4-е місце в бар`єрному бігу, 6-е - в штовханні ядра.
Нагороджена двома орденами «Знак Пошани» і медаллю «За трудову відзнаку».

Відео: Чемпіонат Омської області з легкої атлетики серед спортсменів з обмеженими фіз. можливостями

Ірина молодший за свою сестри Тамари на два роки. І у великий спорт вона прийшла трохи пізніше своєї сестри, і до Віктора Іллічу Алексєєву приїхала трохи пізніше. Так вона і залишилася в легкій атлетиці молодшою сестрою, хоча домагалася перемог не менше гучних, ніж Тамара.
Її головним амплуа було легкоатлетичне п`ятиборство, а це значить, що вона повинна була добре бігати, долаючи 200 метрів «гладких» і 80 - «бар`єрних», стрибати - в довжину і висоту, штовхати ядро. І вона не просто добре виступала в кожному з цих видів, а в кожному з них окремо виконувала норматив майстра спорту.
Приїхавши в Ленінград на навчання в Інститут інженерів залізничного транспорту, Ірина дуже швидко домоглася і успіхів в спорті. У 20 років, в 1959 році, вона встановила свій перший світовий рекорд у п`ятиборстві. Але в програмі XVII Олімпійських ігор в Римі легкоатлетичного п`ятиборства не було. І вона поїхала туди як учасниця змагань в бар`єрному бігу. У півфіналі Ірина Прес пробігла 80 метрів за 10,6 секунди, встановивши олімпійський рекорд (що було і повторенням світового досягнення), а в фіналі виборола золоту медаль з результатом 10,8 секунди.
Через чотири роки, вже будучи москвичкою, на XVIII Олімпійських іграх в Токіо вона стала чемпіонкою в легкоатлетичному п`ятиборстві, перемігши зі світовим рекордом - 5246 очок, була четвертою в бар`єрному бігу на 80 метрів і шостий - в штовханні ядра. У 1965 році І. Прес встановила світовий рекорд і в бігу на 80 метрів з барьерамі- 10,3 секунди.
Шестикратна чемпіонка країни, неодноразова рекордсменка світу, Ірина Натановна Прес працює зараз в апараті Центральної ради спортивного товариства «Динамо».