UkrProSport.ru

Спортивний словничок. Футбол

автогол

- м`яч, забитий футболістом в свої воріт

аут (Англ поза) - положення, коли м`яч вийшов з гри, тобто перетнув бічну лінію, що обмежує поле

арбітр - суддя, який проводить спортивні зустрічі

атака - просування до воріт противника

аутсайдер - команда, яка посідає одне з останніх місць в турнірній таблиці

Відео: За що ми так сильно ЛЮБИМО ФУТБОЛ !? 10 ПРИЧИН

футбольний словничок

Бек - захисник, який грає на останній лінії

вболівальник - пристрасний фанат футболу, вболіває за якусь з беруть участь в матчі команд

бутси - спеціальне взуття з шипами для гри в футбол

бомбардир - найвлучніший гравець, частіше за інших вражає ворота суперників

Поза грою - становище, коли футболіст атакуючої команди в момент пасу йому, перебувати ближче до воріт, ніж захисники команди, що обороняється

ворота - складаються з двох штанг і перекладини. Висота штанги дорівнює 2,44, довжина поперечини - 7,32м

винос - сильного удару далеко в поле, з метою розрядити атаку біля своїх воріт

гетри - частина екіпіровки футболіста, закривають ноги від щиколотки до коліна. Гетри виготовляються з вовняної або бавовняної тканини і мають певне забарвлення

гол - ситуація, в якій м`яч перетинає лінію, що обмежує розміри поля і потрапляє в створ воріт

голкіпер - воротар

голкіпер

гірчичник - жовта картка

дев`ятка - верхній кут воріт

Додатковий час - час, доданий до матчу понад основного і компенсованого. Призначається з метою визначення переможця за сумою двох матчів. Додатковий час складається з двох таймів по 15 хвилин кожен. Крім того, до обох таймів може додаватися компенсує час

дриблінг - ведення м`яча гравцем

дубль -  два м`ячі, забитих в одному матчі одним футболістом

Дубль-В  - тактична схема розташування гравців на полі: 1 + 3 + 2 + 5 (воротар, 3 захисника 2 півзахисника і 5 нападників)

Відео: Спортивні приколи! Самі курйозні та найсмішніші моменти у футболі !!!

жонглювання - вміння вправно керувати м`ячем, ловити, перекидати його з ногу на голову і т.п

заміна - вихід запасного гравця на поле замість минає з поля відіграв гравця

контратака - швидкий перехід в атаку після відбитої атаки противника

компенсований час - час, що додається суддею до основного часу матчу, з метою компенсації різних затягувань, викликаних травмами гравців, замінами и.т.п

Інсайд - напівсередній нападаючий, другий нападник

Корнер(Англ corner) - кутовий

коробочка - ігровий прийом, коли два гравці команди, що обороняється одночасно штовхають суперника

кругова система - турнір, в якому всі учасники проводять один з одним по одному або більше матчів

легіонер - футболіст, який виступає за контрактом в національному чемпіонаті іншої країни

лайнсмен - боковий суддя, суддя на лінії, помічник судді

матч - зустріч, гра між двома командами. Складається з двуй таймів

м`яч - спортивний снаряд для гри в футбол. Довжина кола футбольного м`яча - 68-71 см, вага - 410-450 грам

навіс - пас по повітрю

накладка - заборонений небезпечний прийом, який може важко травмувати

навал - несистемний гра в атаці у розрахунку на помилку суперника

Відео: Командна мотивація футболу 2016 СПОРТ

Ножиці - технічний прийом, при якому нападник, стоячи спиною до воріт, завдає удару по м`ячу в падінні через себе

одинадцятиметровий удар - пенальті, найсуворіше покарання у футболі, призначається після порушення в штрафному майданчику

пенальті

Олімпійська система - команда вибуває з турніру після першої ж поразки

основний час - номінальний проміжок часу, що становить для тайму - 45 хв, а для матчу - 90 хв. Тайм і матч як правило тривають не менше зазначених часових відрізків

офсайд (Англ.) - поза грою. Ситуація, при якій футболіст отримує м`яч на чужій половині поля, маючи перед собою одного або жодного гравця з команди суперника. М`яч, забитий з офсайду, не зараховується

пас - передача м`яча партнеру

підкат - ефективний прийом відбору м`яча. Суть полягає в тому, що футболіст, атакуючи суперника, несподівано викидає ногу по землі вперед, як би підкочується до нього

підсадка - заборонений прийом. Суть його в тому, що футболіст присідає, коли суперник підстрибне за м`ячем

підсікання - удар по м`ячу носком в нижню його частину, вниз і вперед, щоб він отримав сильне обертання проти годинникової стрілки і полетів по короткій, але високій траєкторії

покер - чотири м`ячі, забитих в одному матчі одним футболістом

поле футбольне - має розміри 100-110 м в довжину і 65-75 метрів в ширину

пресинг - тактика колективного відбору м`яча, створення перешкод для початку атаки

простріл - сильна поперечна передача вздовж воріт з флангу на фланг

гарматний удар - так називають сильно пробитий м`яч, бажаючи підкреслити цим швидкість його польоту і міць удару

рамка - ворота

рефері - суддя футбольного матчу. Він стежить за часом, виконанням правил гри і в разі їх порушення попереджає або видаляє гравця. Рішення судді під час матчу не підлягають обговоренню

рефері

вільний удар - призначається за деякі порушення правил. При його виконанні суперники повинні знаходитися від м`яча на відстані не ближче 9,15 м

свисток - неодмінний атрибут судді, за допомогою якого він подає сигнали про початок і кінець гри, а також про всілякі порушення правил гри

стінка - один з найважливіших захисних прийомів для того, щоб убезпечити ворота перед штрафним ударом. Будується вона в лінію з гравців команди, що обороняється

стоппер - центральний захисник

сухий лист - різаний удар, траєкторія польоту м`яча після якого схожа на обертання сухого листа, падаючого з дерева

Зіграти в стінку - термін, точно відображає суть прийому. Футболіст посилає м`яч партнеру, від якого той повертається назад, немов від стіни

тайм - половина футбольного матчу. Гра складається з двох таймів, по 45 хвилин кожен

фінт - всяке обманний рух у футболі

фол - заборонені прийоми, використовувані футболістами в єдиноборстві з суперником. Судді зобов`язані за їх застосування попереджати або видаляти футболістів