UkrProSport.ru

Предворкаут. Живлення. Рекомендації 7 і 8

Оксана Новожилова

Всім привіт! Продовжуємо розбирати Кодекс Розумного Харчування. Сьогодні на черзі рекомендації від Оксани. Попередні можна побачити тут:

Рекомендації з харчування 1 і 2 від Руслана
Рекомендації з харчування 3 і 4 від Оксани
Рекомендації з харчування 5 і 6 від Руслана

Рекомендація № 7

Йти в магазин краще підготовленим! Повністю підтримую Оксану. Мені, як чоловікові, завжди простіше робити будь-яка дія, маючи перед собою мету. Коли я заходжу в магазин, то завжди чітко знаю, що мені потрібно купити.

Побродити по магазину, розглядаючи товари і відчувати себе, як Аліса в країні чудес, - таку приємну можливість чоловіки вважають за краще залишати своїм прекрасним половин # 128578;

Я купую овочі і фрукти - 2 рази в тиждень, білки і вуглеводи - 1 раз в тиждень. От і все! Решта - це тактичні деталі. Мені навіть простіше мислити такими категоріями, тому я обходжуся без списків.

Так як в Росії вибір продуктів більш-менш прийнятних для харчування не такий різноманітний, то особливих думок про те, що купити теж не виникає.

Наприклад, я поповнюю основний набір овочів, беру пару видів фруктів, зелень, а потім щось білкове і вуглеводне. У кожної людини є якісь переваги в харчуванні і я не виняток.

Я дуже люблю фрукти і овочі, але у нас з цим в Сибіру не дуже добре йдуть справи - все привізна. А якщо місцеве, то дуже маленьких розмірів # 128578; До сих пір пам`ятаю дитячі поїздки до Криму всією сім`єю щороку, ось воно дитяче щастя # 128578;

Рекомендація № 8

Рідкі калорії - це річ в собі, багато хто недооцінює даний момент і навіть ніяк не враховують в своєму харчуванні. І дуже даремно!

Подивіться в інтернеті таблиці, де розписана калорійність алкоголю, солодких напоїв і т.п. речей. Мені вже важко уявити своє життя без простої чистої води # 128578;

Також регулярно вживаю трав`яні чаї, «джинджер лемон» (чай з кореня імбиру і лимона), напій з цикорію. Для мене це напої дуже смачні, що додавати до них ще щось просто не хочеться. Ну до цикорію шоколад гіркий класно йде # 128578;

Відразу позначу один момент - особисто для мене харчування повинно бути смачним, в першу чергу. Є якийсь продукт, який вважається здоровим, але тебе від нього верне - це точно не мій шлях. Смачне, здорове і збалансоване харчування - ось до чого варто прагнути, щоб отримати всі плюси від такої регулювання.




Одна з учасниць тренінгу «Предворкаут» виклала в коментарях свій досвід по оптимізації закупівель та готування. Мені здається, що це буде цікаво прочитати багатьом, тому я коментарі Дар`ї виніс в цей пост окремо.

Я вважаю, що такі зусилля гідні винагороди, а коли уважно прочитав замітку Дар`ї, зрозумів, що вона також любить оптимізувати, як і я # 128578;

Тому, Дарина, напиши мені - я вишлю тобі вебінар з тренінгу «Особиста Ефективність». З твоїми здібностями до оптимізації, думаю, тобі сподобається # 128578;

Дарина Шляхова.
Оптимізація закупівель та готування

Враховувати фінанси я почала 2,5 роки тому. І, приблизно, рік тому я захопилася ЗСЖ. Вступні дані: сім`я з 5 чоловік (4 дорослих + 1 дитина). Все снідають і вечеряють вдома, обідають теж, тільки чоловік бере обід з собою на роботу. Живемо в приватному будинку в маленькому шахтарському містечку.

Особливість здорового харчування в тому, що його потрібно запланувати. Ну або воно відніме багато часу і зусиль # 128578; І якщо зі сніданком проблем зазвичай не буває - це або сир, або омлет / яєчня, або каша, то обід / вечеря - це зовсім інша історія. Спочатку я планувала ввечері, що приготувати на завтра і відсутні продукти купувала власне перед тим, як готувати.

Коли я через місяць звела баланс, то побачила, що витрати на харчування зросли майже на чверть! Аналіз показав, що готую я практично одне і теж, і купую продукти досить дорого. А вже часу на щоденні походи витрачається ... Я зрозуміла, що мені потрібно планувати меню далі, ніж на один день.




Вирішила проблему так:

  1. Склала список страв, які в нашій родині їдять все
  2. Розбила групи продуктів по частоті повторень всередині тижні. Наприклад: м`ясо - 2 рази в тиждень, риба - 2 рази, курка - 1 раз, субпродукти - 1 раз, бобові - 1 раз. За орієнтир взято саме білкові продукти, тому що як раз білка в раціоні було недостатньо
  3. Склала меню на тиждень.

Так виглядає моє меню, приліплена до холодильника # 128578; Там немає салатів, тому що вони самі собою маються на увазі. І сніданок я не розписую. Готую я один раз в день, тобто на обід ми доїдаємо вчорашній вечерю # 128578;

харчування планування

Тепер ми раз на тиждень ходили по найближчих магазинах, купували продукти і робили заготовки: заморожували порційно м`ясо, рибу, курку. Так я могла купувати продукти не там, куди ближче бігти, а вибрати, де краще ціна / якість.

Через місяць я побачила, що витрати приблизно рівні тим, що були до ЗСЖ. Але це мене не задовольнило, я зрозуміла, що оптимізувати можна далі.

Як я вже говорила, ми живемо в маленькому шахтарському містечку. Тобто, у нас немає великих оптових магазинів, ринків. Але в годині їзди на машині - обласний центр, де є # 128578; Я провела розвідку через друзів / родичів / знайомих і з`ясувала, де знаходяться різні магазини / ринки.

Тепер я купую продукти раз на місяць. І меню складаю на місяць. Це зовсім нескладно. Адже у мене є список страв, з якого я просто вибираю. Сім`я у нас в цьому плані не вибаглива - якщо смачно приготовлено, то чому б не їсти?

З приводу організації закупівель

У мене є готові списки покупок, які я тримаю в телефоні. У цих списках все, що ми купуємо # 128578; І перед поїздкою я роблю вибірку по продуктам, які потрібно купити саме в цей раз.

Ну, наприклад, в минулому місяці я купила по акції 4 рулони фольги для запікання, значить в цей раз її не купую. Так з телефоном по магазину і ходжу, бо в ньому калькулятор. Завжди порівнюю вартість штучного товару в упаковках. Ну, наприклад, коштує квасоля: 4 банки по 100, а 7 по 190.

З ходу і не визначиш, як дешевше виходить # 128578; Також, через інтернет переглядаю сайти великих магазинів на предмет акцій.

Зупинюся на м`ясі / рибі / птиці і фруктах / овочах. Вони були для мене основним каменем спотикання в питаннях ціни # 128578; М`ясо я купую в місцевому дрібнооптовому магазині.

Беру акційна філе (ми варимо супи тільки на овочевих бульйонах, тому м`ясо з кістками нам ні до чого). Наприклад, в цьому місяці це була по акції свинина нежирна (без сала і прошарків). У минулому - яловичина. Курку / рибу беру на ринку в відділах від місцевих виробників. Виходить дешевше, ніж в магазинах.

Тільки треба подалі від входу заходити # 128578; Овочі / фрукти на оптовому ринку у гостей з півдня. Там відміну, що треба брати відразу ящик (ми беремо на 2-3 сім`ї) і торгуватися. Ще одне правило - купувати сезонне. Наприклад, взимку я не купую огірки / помідори, роблю салати з капусти і моркви.

І ще заготовки!

У мене морозильна камера забита ягодою і овочами. А ще можна стільки всього закатати в банки. Особливо актуально це стає навесні, коли ціни на овочі стають просто астрономічними # 128578; Звичайно, при невеликій житлоплощі встає ребром питання зберігання.

Але тут, головне, поставити мету # 128578; Я примудрялася зберігати заготовки, навіть коли ми жили в знімній КГТ # 128578; Чи не в тій кількості, як зараз, звичайно # 128578;

Таким чином, на централізовану закупівлю у мене виходить близько 6т.р. І 300-500р. в тиждень на хліб, молочку, фрукти / овочі, які довго зберігати не варто (наприклад, салатні помідори або виноград). Разом: 8-9т.р. в місяць або 50-60 р. в день на людину # 128578;

Новий комплекс № 3

Дарина, спасибі за твій досвід. А тепер спокійно закінчуємо тренувальний тиждень, потім читаємо новий пост і 3-й тиждень починаємо з нового комплексу № 3 тренінгу «Предворкаут».

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Предворкаут. Живлення. Рекомендації 7 і 8