UkrProSport.ru

Спортивні добавки: частина 1

Привіт, шановні відвідувачі сайту basketball-training.org.ua

! Гортаючи червневий журнал Men`s Health я натрапив на одну надзвичайно цікаву статтю, здебільшого якої я хочу поділитися з Вами!

З самого початку я хотів вмістити все в 1 статтю, але вона виходила вже дуже великий, так що - довелося розділити її на 2 частини. У першій частині статті ми поговоримо про спортивні харчові добавки, такі як протеїн, комплексні амінокислоти, гейнери, BCAA, і L-карнітин. Як Ви бачите, незважаючи на поділ, стаття виявиться досить інформативною, так що сідайте зручніше - давайте починати!

Спортивні харчові добавки: частина 1

Спортивні харчові добавки

Спортивне харчування та спортивні добавки: не одне і те ж!

Ніколи не використовуйте словосполучення «спортивне харчування»! Все те, що перераховано вгорі - це добавки ( «supplements»), покликані закрити діри в твоєму раціоні. Це може бути недолік тих чи інших вітамінів, амінокислот, мікроелементів і т.п.

Всіх споживачів спортивних добавок можна умовно розділити на дві великі групи:

  1. Ви давно і наполегливо тренуєтеся заради конкретного результату (забити зверху, відбігати 4 чверті без перерви). Для Вас дуже потрібно і важливо знати все про те, про що піде мова в цій статті. Вас чекають конкретні набори добавок для вирішення кожного конкретного завдання.
  2. Новачки, а значить, Вам слід обмежитися протеїнами двох видів: «швидкий протеїн перед сніданком» і «довгий протеїн перед сном». Вони заповнять дефіцит білків, який є у 99% середньостатистичних людей. Аналогічний раціон підійде для тих, хто відвідує спортзал раз в тиждень: «чисто для себе».

Ще, я рекомендую приймати хондропротектори і кардіопротектори незалежно від програми тренувань (попередньо порадьтеся з лікарем!). Про те, що таке хондропротектори я розповім в наступній статті, а зараз просто зазначу, що: хондропротектори - добавки, що полегшують регенерацію хрящової тканини і відновлення зв`язкового апарату.

протеїн

Спортивна харчова добавка: протеїн

протеїн

Форма випуску - порошок. Навіщо потрібен? Найчастіше п`ється відразу після закінчення тренування для нарощування м`язової маси. Однак, без вуглеводів (про які дуже часто забувають) порошковий протеїн не допоможе миттєво наростити м`язи. Використовуй протеїн для того, щоб компенсувати загальну нестачу білків. Наш організм знайде йому застосування: наприклад, перетворює його в тестостерон. Виділяють «швидкі» і «повільні» ( «довгі») протеїни. «Швидкі» - біологічно доступніше, а значить, вони моментально наповнять твоє тіло енергією і будівельними матеріалами. «Довгі» - будуть віддавати білок поступово, протягом декількох годин. Як відрізнити? Дуже просто: будь-сироватковий (whey) - бистрий- а все, що містить казеїновий білок (casein) - це довгий.

Як приймати протеїн? Швидкий приймають вранці (1 порція за 20 хвилин до сніданку) і відразу після тренування на спалювання жиру. Довгий протеїн приймають по закінченні 30-90 хвилин після останнього прийому їжі, на ніч.

Який купувати? На сніданок Zero Carb від фірми VPX. На ніч - Infusion від фірми SAN. Як вони виглядають - картинка на початку розповіді про протеїн.

комплексні амінокислоти

комплексні амінокислоти

комплексні амінокислоти




Форма випуску: таблетки, капсули, каплети. Навіщо потрібні? Маю великі сумніви, що в продуктах, які отримали таку назву, реально багато амінокислот. Швидше за все, це звичайний «швидкий» протеїн, просто зручно розфасований. Якщо у Вас немає можливості дістати шейкер - то прийом комплексних амінокислот буде гарною заміною протеиновому коктейлю.

Як приймати? Для будь-якого тренувального режиму, крім гіпертрофійного. Значить, 2-3 таблетки по 2-3 рази на день на заміну протеїновим порошків. А в самий розпал гіпертрофійной програми - по 3 таблетки двічі на день. Можна з їжею, а можна і з гейнером.

Що рекомендую? Hardlabz Aminoz. Важливо пам`ятати, що не у всіх людей шлунок і кишечник готовий прийняти такі добавки, особливо натщесерце. Спробуй приймати їх з їжею.

гейнер

гейнер

гейнер

Форма випуску: порошок. Навіщо потрібен? Про гейнери я вже докладно писав тут: стаття про гейнери. У двох словах: це комбінація з легкозасвоюваних білків і вуглеводів, що сприяє не тільки швидкому набору маси, а й забезпечує організм енергією перед тренуванням. Так, гейнер допоможе швидко відновитися і після тренування.




Як приймати? У тренінгові дні приймають за 30-45 хвилин до тренування і відразу після (вуглеводне вікно). У дні, коли тренувань немає, приймають 1 порцію в другій половині дня. Якщо ти хочеш розвинути витривалість, то прийом гейнера здійснюється 3 рази в день: до і після треніровкі- перед сном. Головне - не брати гейнер в якості сніданку - отримаєш великі і некрасиві боки. Воно тобі потрібно?

Відео: Спортивне харчування. Частина 4. Вітаміни, Омега-3 та інше ...

рекомендую: фірма SAN - Myodrive.

BCAA

BCAA

BCAA

Форма випуску: таблетки, порошок, капсули.

Навіщо потрібні? Насправді за страшною назвою BCAA ховаються всього-лише три відомі амінокислоти, такі як: ізолейцин, лейцин і валін. Згідно з результатами досліджень спортивних вчених, ці амінокислоти найчастіше зустрічаються в скелетних м`язах. Доцільніше використовувати BCAA для того, щоб втрачати якомога менше м`язів в період спалювання жиру або в період тренувань витривалості.

Як приймати? Як правило, більшість спортсменів беруть по 5 капсул до і після тренування. У дні відпочинку (ну або дуже полегшених навантажень) - по дві капсули разом зі звичайними прийомами їжі.

рекомендую: Фірма SAN (як Ви вже зрозуміли, це дуже непогана фірма), назва - «BCAA pro-125».

Відео: Дмитро Яшанькин - Про спортивні добавках.Часть 2

L-карнітин

L-карнітин

L-карнітин

Форма випуску: таблетки, ампули, капсули.

Навіщо потрібен? Однією з основних функцій карнітину є забезпечення твоєму організму вільного доступу до жирових запасах. Але не поспішайте радіти. Насправді я не буду зі стовідсотковою впевненістю стверджувати про те, що він допоможе Вам позбутися від зайвих кілограмів. Але ось реально підвищити витривалість і благотворно вплинути на здоров`я серцево-судинної системи (а адже без здорового серця можна забути про кардіотреніровки) він може.

Як приймати? Приймаємо по 1 таблетці 2 рази на день разом з їжею, якщо тренування спрямовані на витривалість або силу. І при будь-якому типі тренувань, як тільки відчуєш, що серце відчуває підвищені навантаження (спекотні літні дні на баскетбольному майданчику).

До речі, ось цей препарат здався мені дуже цікавим, в зв`язку з тим, що він стабілізує роботу організму в умовах високоінтенсивних навантажень: хотілося б почути думку тих, хто його приймав (природно в правильних дозах і хороший препарат). Пишіть в коментарях - думаю, багатьом буде цікаво.

рекомендую: фірма SAN, назва - «ALCAR 750».

Ну ось і підійшла до кінця перша частина статті, присвяченій спортивним харчовим добавкам. Сподіваюся - Вам сподобалося читати також, як і мені сподобалося писати. Нагадую, що в найближчі дні Вас чекає продовження статті, в якому ми торкнемося такі спортивні добавки, як:

  • глютамин;
  • протеїнові батончики;
  • креатин;
  • енергетики;
  • бустери тестостерону.

І щоб ще сильніше заінтригувати Вас, скажу, що в наступній статті буде опубліковано красива таблиця. Вона розповість Вам поєднання різних видів добавок, в залежності від цілей тренінгу. Цікаво? Тоді підписуйтесь на новини нашого сайту, щоб завжди бути в курсі всіх нових статей і відеоматеріалів. справа є форма для підписки через e-mail, Twitter і групу вКонтакте.

А поки я бажаю Вам вдалих тренувань і з нетерпінням чекаю на сторінках нашого сайту!

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Спортивні добавки: частина 1