UkrProSport.ru

Інтерв`ю з «basi from russia»

Привіт, шановні відвідувачі сайту basketball-training.org.ua

! Сьогодні у нас буде незвичайна стаття - інтерв`ю. Насправді я вже давно хотів зробити серію матеріалів у вигляді інтерв`ю, учасниками яких будуть інші баскетболісти. Хлопці, які вже домоглися будь-якого прогресу і щосили продовжують прагнути до досконалості.

Упевнений, що матеріали такого роду будуть цікаві багатьом відвідувачам нашого сайту: хтось просто шанує цікаву історію, а хтось знайде на сторінках додаткову мотивацію для продовження тренувань. Загалом, не буду більше тягнути гуму - давайте почнемо. Сьогодні ми поговоримо з Василем, який кілька разів їздив тренуватися в США. Інтерв`ю вийшло досить об`ємним, з безліччю фото і відео. Влаштовуйтеся зручніше, ми починаємо!

Максим: Привіт Вася. Розкажи в двох словах про себе.

Basi: Вітання! Народився в Сизрані (Самарська область) 3. серпня 1990 року. Баскетболом почав займатися тільки з 2003 року. Начебто запізно, але, поки вчився в школі, встиг пограти за ЦСК ВВС-Самара мого року народження і трохи по ДЮБЛ за Динамо (Санкт-Петербург) і Стандарт (Тольятті). Після школи поїхав вчитися до Москви, паралельно в різні роки тренувався з ДЮБЛ і молодіжною командою Тріумфу, але в заявку не потрапив. Всі 5 років в Москві грав за аматорським лігам, а в січні 2012 виїхав грати за школу в США.

# 7, ЦСК ВВС.

# 7, ЦСК ВВС.

# 9, Динамо (Санкт-Петербург).

# 9, Динамо (Санкт-Петербург).

# 22, БК Фрязіно (Московська область).

# 22, БК Фрязіно (Московська область).

# 22, Beacon Prep Academy (Georgia).

# 22, Beacon Prep Academy (Georgia).

Максим: класні фото, особливо які в динаміці. Коли ти перший раз зрозумів, що хочеш поїхати в США і тренуватися там?

Basi: Перший раз мені прийшла така думка в 2007 році, але тоді я був ще, так скажемо, «молодий і недосвідчений», тому ми з мамою вирішили, що перший раз можна поїхати на літні курси англійської мови, а там вже дивитися по ситуації.

Максим: Давай на секунду уявимо, що мені 18-23 роки і я хочу поїхати тренуватися в США. Що мені потрібно для цього? З якими складнощами я можу зіткнутися?

Basi: Для цього бажано наявність хоч якогось відео, причому, чим більше його буде, тим краще. Це необхідно для того, щоб тренер міг бачити, з ким йому доведеться працювати. Інших труднощів виникнути не повинно.

Максим: ну і мову, природно, потрібно знати. Розкажи, як проходить середньостатистична тренування баскетболіста в США? Скільки їх в день, який режим, як відновлюєтеся після тренувань (лід, басейн, йога).

Відео: Full Interview: Noam Chomsky on Trump # 39; s First 75 Days & Much More

Basi: У мене були тільки індивідуальні тренування або тренування в групах до 8-10 чоловік. Спочатку динамічна розминка-розтяжка 10-15 хвилин, а далі залежить від тренера. У Чикаго у Тіма Гровера ми багато кидали, тому відразу після розминки йшли кидкові вправи і робота на техніку. У Х`юстоні тренер Джон Лукас часто ділив все на станції. Нас було близько 20-25 чоловік, одна група тренувала дриблінг, інша кидки, третя ще що-небудь, після закінчення якогось часу ми змінювалися. А на тренуваннях з Корі Харрісом у нас основний упор був на кидки після дриблінгу і сам дриблінг. Вийшло зняти на відео кілька тренувань з Корі.

У тренувальних таборах, як правило, 2 баскетбольних тренування в день, плюс 1 тренування по ОФП (на вулиці або в тренажерку). Для відновлення після тренування давали протеїнові шийки або батончики, прикладали лід до проблемних зон на 15 хвилин, плюс раз в 1-2 дня сиділи в басейні з водою + 15С. Крім цього я вдома постійно сам розтягувався. В середньому на розтяжку у мене йшло 40-50 хвилин в день.

Лід, вода і рушник


Лід, вода і рушник :)

До речі, для зміцнення і поліпшення витривалості раджу пілатес. Я приблизно рік тому перший раз зайнявся їм, мені дуже сподобалося, результат відчувається практично відразу. Я спеціально зняв одну зі своїх подібних тренувань в Штатах. Дивіться і займайтеся на здоров`я!

Відео: Ben Shapiro and Dave Rubin: Trump, the Alt Right, Fake News, and More (Full Interview)

Максим: класні відео, додам в обране. Скажи, а який тренувальний табір запам`ятався найбільше і чому?

Basi: Враження залишилися винятково позитивні! Дуже сподобалось! Абсолютно все! Обидва тренувальних табори відрізнялися один від одного. Наприклад, в Чикаго було все більш індивідуально. Щоранку я приходив в зал до 7:55, щоб у мене був ще годину до першого тренування, і тут же моментально до мене підходила пара людина, підбирати м`ячі! Виходило, що ще до тренування я викидав близько 300 різних кидків, а коли наставав час загальної розминки, вже був повністю готовий! Крім тренувань в Чикаго я грав в студентській літній лізі, що стало для мене теж своєрідним досвідом. До цього нічого подібного у мене не було. Потрапив я туди дуже цікаво =) В ATTACK Athletics я випадково побачив Сонні Паркера (14 номер драфту 1976 року і засновник Sonny Parker Summer League) і просто підійшов до нього зі словами "Добрий день! Я Вася, хочу грати у вашій лізі!", так і почав грати!

В залі

І ще парочка відео:




У Х`юстоні ж були свої плюси. Найчастіше грали 1х1, 2х2, 3х3, 4х4 і 5х5, це допомагало більш-менш адаптуватися до їх баскетболу. Хочу зауважити одну особливість: на атаку давалося не більш 8 секунд, кожен раз один з тренерів вважав все вголос! ОФП займався з Ринатом Абітово, який в минулому сезоні грав і одночасно працював в професійному клубі з Казахстану. Крім цього сам тренер Лукас (Джон Лукас II) периодическ говорив мені залишитися і займався зі мною індивідуально, або в групі 2-4 людини. Це все дуже сильно допомогло!

фото

Ось так зазвичай я йшов відпочивати після тренування: в руках кросівки, заздалегідь приготовлений обід, що-небудь попити і лід.

Кросівки, їжа, вода і лід

Кросівки, їжа, вода і лід

Тут ви зможете подивитися всі смішні моменти з Х`юстона, які мені вдалося зняти! Там же побачите, як я спав між тренуваннями прямо в залі.

Максим: Скажи, Вася, а яке найнеймовірніше / подія, що запам`ятовується, яке залишилося в пам`яті після поїздок в США?

Basi: Таких було дуже багато! Один раз в Чикаго мені сказали пограти 3х3 з Грегом Смітом (Рокетс) і Магнумом Роуллом, тому що прийшов скаут з Денвер Наггетс, хоче подивитися, було дуже незвично усвідомлювати, що на тебе дивиться хтось із NBA!

Ще запам`яталася моя остання гра в Sonny Parker Summer League. До цього я не дуже багато грав, рідко отримував м`яч, мало забивав, а тут раптом і зіграв майже всю гру без замін, плюс добре показав себе як в захисті, так і в нападі. Поїхав з Чикаго з почуттям виконаного обов`язку!

Плюс велике враження на присутніх справив мій неофіційний візит в Tennessee Tech University з NCAA Division 1 в квітні цього року. Вранці і вдень зі мною попрацював асистент тренера, а потім весь день хлопці з команди показували мені місцеві визначні пам`ятки. Радості було повні штани!

Зліва на фото колишній гравець команди, а праворуч тренер з ЗФП.

Зліва на фото колишній гравець команди, а праворуч тренер з ЗФП.

Максим: забавні хлопці, усміхнені. Якось грав з одним темношкірим хлопцем з Лос-Анджелеса (приїжджав в Україну для ігрової практики), так він теж весь час посміхався, такий позитивний був. Не можу не задати тобі найпопулярніше питання: що щодо вправ з розвитку стрибка: що ти робив і які результати. Які є думки з приводу підходів до питання про збільшення стрибка?

Basi: Останнім часом не замислююся про це. Для мене набагато важливіші передача, дриблінг, кидок і захист. У дитинстві, пам`ятаю, робив Air Alert, тоді додалося близько 12 сантиметрів за 8 тижнів, але зараз щось конкретне для стрибка не роблю. Я вважаю, що краще сконцентруватися на роботі ніг, швидкості і вибуховій силі. Збільшуючи ці показники, у вас буде рости і стрибок, це точно! А з приводу програм: з усіх, які я дивився, мені найбільше сподобалася MVP (Maximum Vertical Potential з Аланом Штайн).

Максим: да, хороша програма, я про неї вже писав. Так, що там у нас далі? Вправи на розвиток кидка, дріблінг, балансу, почуття майданчика (ведення, баскетбольний IQ) - що робив, що порекомендуешь?

Basi: Робив, знову ж таки, дуже багато всього. В першу чергу рекомендую вправи з тенісним м`ячем і вправи з двома баскетбольними м`ячами. Руки починають працювати набагато швидше. Для мене головні принципи в вправах на кидок - максимальна наближеність до ігрової ситуації і висока інтенсивність.

Максим: да, з тенісними м`ячами класне вправа. І Євген Бурин про це говорив (ОФП для баскетболістів), І Генон Бейкер постійно з ними працює. Розкажи ще про харчування: чи є у тебе якийсь особливий раціон, який дозволяє отримувати достатню кількість енергії для результативних тренувань? Про схему харчування, якщо можеш, теж напиши. Що їси / п`єш до тренування, під час тренування і після тренування.

Basi: Якогось конкретного раціону у мене немає. Калорії не вважаю, білок, вуглеводи і жири в грамах за добу теж не підраховую. Але після цього літа все одно підхід став трохи інший. У магазині весь час дивлюся на склад продуктів. Тепер в кілька разів довше часу там проводжу =) Але ось що залишається незмінним - це якась любов до бананів! Та й до фруктів в цілому! У Росії часто з собою на тренування беру банан або яблуко і питний йогурт =)

З добавок теж нічого надприродного я не вживаю, не люблю цю справу. Але іноді доводиться. Зазвичай мій лікар каже мені, що необхідно попити і як довго. Нікотинову кислоту, наприклад, або амінокислоти GABA. Але мішками добавки не їм, не подумайте =)

Максим: фрукти - це класно, сам люблю яблука поїсти. Розкажи про свої плани на найближчі кілька років: щось вже задумав?

Basi: В середині червня я захистив диплом (закінчив Дипломатичну Академію МЗС РФ), тепер можна зосередитися на баскетболі, скоро все дізнаєтеся!

Максим: ох, гарне, об`ємне інтерв`ю вийшло. Давай-ка наостанок ще питаннячко: що можеш побажати відвідувачам цього сайту?

Basi: Хочу побажати терпіння і наполегливості на шляху до поставленої мети, не важливо, спорт це або звичайне життя. Розвивайтеся не тільки фізично, а й духовно. Не зупиняйтеся перед труднощами і не шукайте виправдань. Тоді у вас точно все вийде-)

Максим: в свою чергу я бажаю тобі не зупинятися і обов`язково довести до логічного закінчення то, що ти почав. Вдалих тренувань, точних кидків і нехай травми обходять тебе стороною! Сподіваюся, що на цьому сайті ти теж знайдеш що-небудь цікаве і корисне.

Спасибі тобі за інтерв`ю, правда спасибі! До речі, у Василя є блог (перейти на блог) - там дуже багато цікавої і корисної інформації!

UPD: використання холодних ванн від Basi. Крута штука!

А на цьому ми закінчуємо, вдалих тренувань і до швидких зустрічей на сторінках нашого сайту!

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Інтерв`ю з «basi from russia»