UkrProSport.ru

Марадона забив гол рукою

сторінки: 123

Перший тайм закінчився внічию - 0: 0. Все вирішилося в другому, але як! На 51-й хвилині послідувала верхня передача на штрафний майданчик англійців з правого флангу і Марадона, високо вистрибнувши вгору разом з воротарем Шилтону, забив гол ... рукою. Так-так, я сам це прекрасно бачив! Але арбітр не помітив порушення. А може бути, не повірив власним очам, навіть думки не допустив, що таке можливо?

Відео: Рука Бога и Дієго Марадони

Стадіон вибухнув криками обурення. Вболівальники вирували, потім довго гуділи, сперечаючись: рукою або НЕ рукою? Але гол був зарахований -1: 0. Ставлення до Марадони, яке склалося у мене на той час, в одну мить змінилося. Ну що ж це за спортсмен, який може йти до перемоги нечесним шляхом?
марадона гол рукою
Але через чотири хвилини я, як і всі на «Ацтеку», скочив і не пам`ятаючи себе аплодував ... все того ж Марадоні. Він забив другий гол, але що це було за диво! Отримавши м`яч біля центрального кола, набираючи швидкість, він, як слаломист, «об`їжджав» одного за іншим захисників англійців, обіграв чотирьох, увірвався на штрафний майданчик по місцю правого інсайда, хибним замахом поклав на землю воротаря Шилтона, який кинувся йому назустріч, і спокійно спрямував м`яч в порожні ворота. Фантастичний гол! По суті своїй, по виконанню.

Цей воістину прекрасний прохід капітана аргентинської збірної (згодом він отримав навіть свою назву - «рейд Марадони») відразу ж різко підняв його престиж в очах всього футбольного світу. Йому тут же пробачили попередній епізод.

Англійці зробили до самого кінця матчу вдалу заміну: на поле вийшов крайній нападаючий Барнс. Він зумів зробити вдалу передачу з флангу, і Лінекер відіграв один м`яч. Але стрілки секундоміра невблаганно йшли до 90-й хвилині. 2: 1 - перемогли аргентинці.

Уявіть наші суперечливі почуття: перший гол забитий рукою, другий викликав захоплення. А що ж скажуть на прес-конференції тренери?

Зал для післяматчевих зустрічей з журналістами на «Ацтеку» невеликий. Втім, яких би не був він розмірів, все одно не вмістив би всіх бажаючих. Тому в інших приміщеннях були встановлені монітори, які дозволяли стежити за всім тим, що відбувалося на прес-конференції. Тренер збірної Англії Робсон так прокоментував голи в свої ворота:
- Перший - це гра в гандбол, але другий! .. На чемпіонаті багато видатних гравців, однак Марадона перевершив усіх. І не тільки цим другим голом, а й усієї грою.

Почувши запитання про те, чому англійці зробили ставку на оборону, Робсон вигукнув:
- Ви жартуєте! Ми хотіли і намагалися атакувати, але нас змусили захищатися. Віддаю належне аргентинським півзахисникам, які відрізали наших форвардів від команди.

Відео: Марадона. рука божа

Біллардо прийшов на прес-конференцію один. І, не чекаючи запитань, відразу зняв напругу, пов`язану з першим голом:
- На жаль, я не бачив цього моменту.

Як ми всі чекали вечірньої телепрограми, в якій (я вже розповідав про це) відтворювалися епізоди гри, зняті камерою, встановленою за воротами. Але мексиканське телебачення теж «забило гол». Саме цей епізод показаний не був. Як ми ні заздрили, але врешті-решт визнали: телебачення надійшло правильно, ажіотажу навколо матчу і без того достатньо. Не треба забувати, що зустріч збірних Аргентини та Англії виявилася в ті дні ще й в орбіті політики. Після збройного конфлікту на Фолклендських (Мальвінських) островах дві ці країни ще не прийшли до миру. Не випадково одна з мексиканських газет вийшла на наступний день з аршинним заголовком звіту про матч: «Тетчер - 1, Марадона- 2! ..»

Відео: Найбільш пам`ятні голи, забитих РУКОЮ

Ну а все-таки: рукою забив Марадона той гол чи ні? Увечері всі засоби масової інформації передали його слова, сказані відразу після матчу:
- Я стрибнув угору за м`ячем, зіткнувся з Шилтону, і, коли м`яч перетнув лінію воріт, радості моїй не було меж. Мені здалося, що Шилтон сам мимоволі підправив його.

На наступний ранок, даючи інтерв`ю, аргентинець вже пустився в філософські міркування:
- М`яч влетів в англійські ворота. Але якщо і від руки, то це була рука долі.

І все-таки крапки над «i» були розставлені. Одна з місцевих газет опублікувала два знімки, які зафіксували з усією очевидністю: Марадона забив перший гол рукою.