UkrProSport.ru

Яке спортивне харчування вибрати?

Всім привіт! Частенько я чую від початківців спортсменів питання про те, яке спортивне харчування краще, яке спортивне харчування вибрати. Ми всі колись починали свої заняття в тренажерному залі, були досвідчені і задавали собі точно такі ж питання. Зараз, набравшись досвіду, я постараюся вам на них відповісти. Детально розповісти про всі особливості і правила вибору спортивного харчування, як приймати добавки? Яке спортивне харчування приймати ?, і багато інших питань, які всіх хвилюють. Сідайте за зручніше, ми починаємо!

Отже, перш за все, я вважаю своїм святим обов`язком розповісти вам про реальне значення спортивного харчування в ваших тренуваннях. Перше, що я хочу сказати, це те, що важливість додавання спортивних добавок в раціон спортсмена дуже і дуже переоцінене. І тут, я хочу відзначити, дійсно, відмінну роботу маркетологів, та й взагалі всю команду, хто рекламував спортивні добавки. Вони знають свою работуJ Насправді спортивне харчування - це добре розрекламовані продукти, які приносять компаніям, не мільйони, а мільярди зелених. По суті, весь бодібілдинг, вся ця індустрія тримається на продажу спортивних добавок. Є попит на ці добавки, це і є руховий механізм компаній, які в свою чергу влаштовують конкурси, роблять дорогі рекламні компанії, випускати журнали, так би збільшити цей попит.

Так, що з цього випливає, що спортивне харчування - це всього на всього добре розрекламована пустушка? Немає і немає, це твердження теж не вірне. Спортивне харчування діє! Воно допомагає при нарощуванні маси, збільшення сили і тд. Це не хімічна добавка і анаболічний ефект від нього, майже точно такий же, як і від простої їжі. Звичайно ж бувають винятки.

По суті, можна обійтися без спортивного харчування, приймаючи в їжу продукти, що містять підвищену кількість білків, вуглеводів (кількість білків і вуглеводів залежить від мети людини). Спортивні добавки - це як би зручність, яке придумав чоловік. Наприклад, що б заощадити час, ми придумали транспорт, який допомагає на пересуватися швидше (машини, літаки, поїзди), така ж ситуація і зі спортивним харчуванням. Наша повсякденне життя не часто дозволяє нам спокійно посидіти і поїсти, часто навіть і на маленький перекус часу немає, що вже говорити про повноцінний 6 разовому харчуванні. Всі кудись поспішають, у справах, на роботу, навчання. Виходячи з цього, нам на допомогу приходять спортивні добавки, з космосу ласощі: BCAA-амінокислоти, протеїн, креатин, гейнер і багато інших корисних добавок. У спортивного харчування багато переваг над простий їжею.

Перевага спортивних добавок.

  1. Зручність у приготуванні.
  2. Швидкість засвоєння корисних речовин можна регулювати (тобто добавки довгі по засвоєнню, є швидкі).
  3. Дуже зручно в зберіганні.
  4. Харчова цінність добавок.
  5. По грошах іноді буває вигідніше купити протеїн, ніж високоякісне м`ясо.
  6. Зручність у дозуванні прийому спортивних добавок.

Дивлячись на ці всі переваги, добавки дійсно потрібні, але в тому випадку якщо ви вже досить досвідчений спортсмен, який хоче рухатися далі. Якщо ж взяти початківців спортсменів, то вони свято вірять у те, що без добавок не можна, весь успіх прихований в протеїні, що якщо з`їсти банку протеїну, то м`язи відразу виростуть і вони будуть великими і сильними. Ще раз, для вас повторюю, що спорт піт високого анаболічного ефекту не має, його можна порівняти з простою їжею, яку ви споживаєте щодня, відмінність лише в тому, що вони за великим рахунком полегшують ваше життя. В принципі новачки самі по собі не винні в тому, що вони помиляються, адже коли Джей Катлер або Філ Хіт каже, що ось та чи інша спортивна добавка дає приголомшливі результати, вони цьому вірять. Та ніхто не скаже, що насправді, будь-який атлет, який піднявся на вершину олімпу, це по суті ходяча фармакологія. Всі приймають різні анаболічні препарати, все курсятJ Так що, майте на увазі.

Яке спортивне харчування краще приймати на початку вашого тренувального шляху?

Перш за все, коли ви тільки починаєте займатися і не зовсім знаєте що і як робити, які спортивні добавки приймати, треба перш за все почати з звичайної їжі. Про спортивному харчуванні можете забути на півроку - рік. Перше, що вам потрібно зробити, це привчити себе харчуватися раз 6 в день, повірте, це не так просто, як може здатися на перший погляд. По мимо цього, потрібно харчуватися не тільки добре але і правильно.

Яке спортивне харчування вибрати?

Отже, ви не новачок і задається питанням, що ж вибрати, як і коли приймати обрану добавку. Зараз все по порядку розглянемо.




BCAA Амінокислоти

BCAA- амінокислоти, на мій погляд, це дуже дорога добавка, яка в більшості випадків не потрібна. Без умовно, ці капсулки,BCAA-амінокислоти продаються в красивих баночках, потрібні, але тільки в тому випадку, коли ви сушітесь, тобто готуєтеся до яких-небудь змагань, додаючи мінімальну кількість вуглеводів в ваш раціон. В такому випадку, ваш організм буде використовувати ваші ж амінокислоти в якості енергії, поїдаючи м`язи. Саме в такому випадку виправдане застосування амінокислот.

Якщо ж це не про вас, тоді не варто витрачати грошей, краще купити ізолят сироваткового протеїну, тому як він теж містить аміни в непоганому кількості, правда, вони будуть потрапляти в кров не так швидко, але це не біда. Що б ви розуміли, на скільки це вигідніше, в порції амінокислот, вміст білка буде 2-4 грами, а в одній порції сироваткового протеїну 30 грам.

ВІТАМІННІ І МІНЕРАЛИ

Це одна з найважливіших добавок у будь-якого спортсмена. Ще з дитинства нас вчили, що потрібно їсти смородину, фрукти вітамінний комплексовочі, тому що там дуже багато вітамінів. Все це прекрасно знають, але на жаль, в наші дні, не всі приділяють цьому велике значення, а даремно. Простій людині необхідні вітаміни, а людям, які тренуються в залі, піддаючи свій організм шаленим навантажень, тим більше необхідні. Плюси вітамінів, це перш за все, ваше здоров`я, по-друге, вітамінні комплекси відіграють не останню роль у нарощуванні м`язової маси. Майте це на увазі. Звичайно ж, перестаратися теж не можна.




ПРОТЕЇН

Одна з найпопулярніших добавок, як серед початківців, так і серед професійних спортсменів. Ми вже про неї згадували в статті. В принципі, я думаю, всі знайомі з цим продуктом. Є багато різновидів, мої улюблені це сироватковий і казеїновий протеїни. Сироватковий протеїн хороший тим, що його засвоюваність мінімальна, а ефект максимальний. З приводу казеїну, мені він подобається тим, що він здатний забезпечувати наш організм амінокислотами протягом тривалого періоду часу. Він стає дуже до речі перед сном. Існує ще дуже хороша спортивна добавка, яка містить білок і вуглеводи. Ця добавка є дуже ефективною при наборі маси. але, протеїн або гейнер, це вже індивідуальний вибір кожної людини, в залежності від його фізичних даних, особливостей статури і так далі. Але перш ніж вибирати ці дві спортивні добавки, ознайомтеся з цими статтями: «Чи шкідливий гейнер?«,«Чи шкідливий протеїн?«

Можна ще довго говорити про цю спортивної добавці, чого ми робити не будемо, так як ми вже не раз ми розглядали значимість протеїну в наших статтях.

КРЕАТИН

креатин, одна з не багатьох спортивних добавок, яка дійсно діє. Креатин прямим чином бере участь у ресинтезі енергії, тим самим впливає на зростання м`язової маси. Глибоко заглиблюватися в значення і дію це добавки ми не будемо, тому як у нас на сайті, теж неодноразово згадувалася ця добавка.

Як приймати: Приймати креатин слід перший тиждень в завищених дозах по 20-25 грам, прийоми потрібно розбити на 4-5 за день. Після проходження першого тижня слід переходити на підтримку, тобто в день споживати 5 грам креатину. Такого прийому слід дотримуватися 1-2 місяці, не більше, після чого робити перерву, також 1-2 місяці, потім можна знову повторити прийом.

Креатин найкраще приймати після їжі, сенс полягає в тому, що інсулін, які починає вироблятися в момент прийому їжі, служить транспортом для креатину. Також, можна здійснювати прийом креатину разом з виноградним соком (смачно і корисно).

Зі спортивним харчуванням розібралися. З усієї статті випливає, що по справжньому важливими добавками в раціоні, є: протеїн, гейнери (той же протеїн, тільки що містить вуглеводи в підвищеній кількості, корисний і дуже ефективний, застосовувати єктоморфам), Креатин, амінокислоти (дуже важливі в деяких випадках), а також вітамінні комплекси (найкраще купувати їх в аптеці, можливість того, що товар підроблений, мінімальна).

Ще трохи не забув згадати про предтреніровочних комплексах. На мій погляд, більшості вони просто не потрібні, це буде просто марною тратою грошей. Особисто я їх не використовую в своїх тренуваннях.

Кращі фірми виробники спортивного харчування.

На сьогоднішній день, існує велика кількість фірм, які випускають спортивне харчування. Думка, що забугровие фірми, на багато кращі за вітчизняні, досить обгрунтовані, тому як індустрія спортивного харчування в США є найбільш розвиненою і існує досить давно. По мимо цього, американці витрачають мільйони на дослідження і поліпшення своєї продукції. З цього, буде вельми очікувано, що кращий список фірм очолять іноземні виробники:

  • Multipower
  • Dymatize
  • Twinlab
  • BSN
  • Prolab
  • Optimum Nutrition
  • Weider

Ще хотілося б сказати пару слів про спортивні шейкерах. Це дуже зручні пристосування, які помітно полегшать ваше життя. спортивний шейкер повинен бути у кожного, хто приймає спортивні добавки.

На цьому в принципі все! Якщо будуть якісь питання, можна не соромитися і задавати їх прямо в коментарях, я постараюся на всі відповісти. Також не забувайте підписатися на сайт!

Всім дякую за увагу!

 З повагою, Адміністрація сайту

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Яке спортивне харчування вибрати?