UkrProSport.ru

Правильне харчування: основні принципи

Відео: ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ. 20 принципів ПРАВИЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ. Як правильно харчуватися

Сьогодні здоровий спосіб життя, який передбачає правильне харчування (або ПП, як його часто називають в соціальних мережах), став, прямо скажемо мейнстрімом. Будучи в курсі останніх модних тенденцій, і вже втягнувшись в регулярні заняття спортом, я подумала: «А чому б не спробувати?». І занурилася у вивчення всілякого матеріалу, щедро викладеного на простори Інтернету. У підсумку я вивела для себе основні принципи правильного харчування, які можна викласти всього в декількох пунктах.

Правильне харчування

Пити більше рідини

Під рідиною мається на увазі вода, якої треба випивати не менше 2 літрів в день, при цьому інші напої не вважаються. Шляхом нескладних арифметичних обчислень вийшло всього 8 склянок. На практиці спочатку виявилося, що не все, а цілих. Привчити себе до такої норми споживання виявилося не так вже й просто. Спочатку я привозила на роботу півторалітрову пляшку води, до якої періодично прикладалася, а що залишилися півлітра допивала будинку. А потім знайшлося більш зручне рішення: напевно багато хто замовляє в офіс питну воду - власне, тепер в кожен таке замовлення я включаю пару бутлів для своїх потреб, і одну з них ставлю у робочого столу. Тепер вода постійно під рукою, а звичка пити сформувалася дуже швидко. Результати не змусили себе чекати: шкіра і волосся стали більш зволоженими (це особливо помітно в опалювальний сезон), а кількість споживаної їжі трохи, але зменшилася без будь-яких вольових зусиль з мого боку. До речі, сформувати звичку пити допоможуть і спеціальні програми для смартфонів. Спочатку вони мені допомагали. Ще варто пам`ятати, що це умовна норма. Може бути, Ваша потреба в воді нижче або навпаки вище.

Харчуватися часто, але потроху

Ще цей прийом називається дробовим харчуванням. Насправді нічого складного немає в тому, щоб розділити звичні три повноцінних прийому їжі на п`ять або навіть шість з відповідним зменшенням порцій. Два сніданку, два обіди, полуденок, вечеря - що може бути прекрасніше? Постійне відчуття ситості (але не переїдання!) - приємний бонус.

Вуглеводи - вранці




Передбачається, що вранці у людини метаболізм прискорений, а тому можна і потрібно споживати вуглеводи, які в подальшому будуть перероблені в енергію. Зрозуміло, мова йде не про жирних солодких пампушках, а про кашах, бутербродах з цільнозернового хліба, фруктах і інших ПП-ласощах. Але є і хороші новини - якщо дуже захотілося того ж пончика, то, будучи з`їденим в ранковий час (не пізніш полудня), серйозної шкоди фігурі він не принесе. Але я б все одно не зловживала. А ось пончик на ніч - це вже знущання над власною травною системою і практично гарантований сантиметр на талії.

Білки з клітковиною - ввечері

В продовження логіки попереднього принципу. На засвоєння білків організм витрачає досить багато енергії, а нам це і треба. Клітковина ж покращує травлення. А якщо перейти до практики, оптимальні варіанти вечері - птах, м`ясо або риба з овочами. До останніх, до речі, не відноситься картопля - завдяки підвищеному вмісту крохмалю її можна сміливо віднести до вуглеводів.

Повністю уникати жирів не слід




Вони потрібні для нормального функціонування організму і особливе значення мають для жіночої гормональної системи. Однак це не привід намазувати хліб товстим шаром вершкового масла і класти зверху шматочок-другий українського сала або бекону. У всьому потрібна міра. Краще заповнювати потребу в жирах за допомогою рослинних масел (і в ідеалі нерафінованих). Я от дуже люблю оливкова олія і масло волоського горіха. А жир, що міститься в рибі, багатий омега-3 і, вважається, стимулює роботу мозку. Але розмір порції повинен бути невеликим.

рахувати калорії

Вся правда про калоріїІснують певні норми споживання КБЖУ (через цю страшну абревіатурою ховаються калорії, білки, жири і вуглеводи), і фанати правильного харчування займаються скрупульозним підрахунком перед кожним прийомом їжі, зважують порції і продукти. Каюсь, я такий просунутістю похвалитися не можу. Однак же є мінімум, який слід зробити: визначити кількість щоденних калорій, необхідних для нормального функціонування організму (Інтернет рясніє всілякими калькуляторами) і намагатися не виходити за рекомендовані межі, для чого читаємо етикетки на продуктах або заглядаємо в таблицю калорійності. Ще більше спрощують життя спеціальні додатки для смартфонів, наприклад FatSecret.

Вся правда про калорії - чому підрахунок і облік витрати калорій майже марний і що з цим робити?

* * *

Відео: ЯК схуднути | Правильне харчування [90-60-90]

Звичайно, всі ці поради більше орієнтовані на новачків. Досягнення ідеальної фізичної форми неможливо без повністю перебудованої системи харчування і горезвісного підрахунку КБЖУ. Але треба ж із чогось починати?

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Правильне харчування: основні принципи