UkrProSport.ru

Бували й прикрощі

Відео: 20 cічня (Кар-Вай, Кіаростамі, Беньяміна)

Буває, на жаль, і так: перемога, така близька і бажана, раптом вислизає в останній момент через прикрі випадковості, непередбачених обставин або просто через власну помилку.
За всю історію радянської легкої атлетики одним з найбільш обдарованих бігунів на дистанції 400 метрів був, безумовно, ленінградець Ардальон Ігнатьєв. У 1955 році він пробіг коло по стадіону за 46 секунд.
У той час цей результат був близький до світового досягнення, а в якості рекорду країни протримався чотирнадцять років.
Все це було потім, а в 1952 році на Іграх в Гельсінкі Ардальон приїхав майже новачком. У чвертьфіналі пробіг дистанцію за 48 секунд, встановивши всесоюзний рекорд. А ось в півфіналі не пощастило. Шістка півфіналістів явно нервувала: один за одним пішли три фальстарту. Тільки після четвертого пострілу спортсмени отримали дозвіл бігти. Але Ардальон здалося: знову фальстарт! Пробігши метрів п`ятнадцять, він майже зупинився і, тільки зрозумівши, що помилився, кинувся наздоганяти конкурентів. Біг провів надзвичайно потужно, показавши відмінний результат - 47,4 секунди (новий рекорд СРСР). Але був тільки п`ятим, та й до фіналу не потрапив ...
Тричі виступав на Олімпійських іграх Анатолій Михайлов - переможець і призер багатьох міжнародних змагань з бігу на 110 метрів з бар`єрами. А ось олімпійська нагорода прийшла до нього з третього заходу на олімпійській арені. У Мельбурні молодий бігун, зайнявши в забігу 4-е місце, з подальшої боротьби вибув. У Рим Анатолій приїхав вже зрілим мастером- його рекорд країни дорівнював 13,7 секунди і давав підстави сподіватися на призове місце. А. Михайлов легко переміг в попередньому забігу і в чвертьфіналі, показавши один з кращих результатів - 13,9 секунди. Здавалося б, все в порядку. Але в півфіналі Анатолій спіткнувся, сильно розтягнув ногу і припинив подальшу боротьбу. Було прикро, коли виявилося: для завоювання золотої медалі переможцю знадобилося б пробігти дистанцію за 13,8 секунди, а для бронзової вистачило і 14 секунд. І тільки через чотири роки, в Токіо, Михайлов став володарем довгоочікуваної медалі: показавши в фіналі 13,7 секунди, він зайняв 3-е місце.
У Монреалі Тетяна Анісімова в повній мірі пізнала ціну миті. Вона виступала в бігу на 100 метрів з бар`єрами. У найгострішій боротьбі пройшов фінал. Тетяна показала відмінний час - 12,78 секунди. Але спортсменка з НДР І. Шаллер пробігла дистанцію на ... одну соту секунди швидше ...
У Монреалі незадоволеним своїм виступом залишився бронзовий призер в змаганні чоловіків в штовханні ядра Олександр Баришніков. На Ігри ленінградець приїхав в ранзі рекордсмена світу: за два тижні до олімпійських змагань він в Парижі штовхнув ядро на 22 метри. Свій високий клас підтвердив і на Іграх в попередніх змаганнях, встановивши олімпійський рекорд - 21 метр 32 сантиметри. Коли ж почалися основні змагання, де спортсменам дається па шість спроб, Олександр ніяк не міг зібратися і виступив значно слабкіше. Його кращий поштовх в фінале- 21 метр. Переможець - спортсмен з НДР У. Бейер - мав першість з результатом 21 метр 5 сантиметрів, а Баришніков завершив виступи на Іграх з олімпійським рекордом, але - лише з бронзовою медаллю.