UkrProSport.ru

«Зірковий час» марадони

Відео: Зоряна година (30.08.1999)

Як би не то було, коли Карлос Білардо, новий тренер збірної Аргентини, зайнявся відбором гравців, він, зрозуміло, згадав про Марадону. Спеціально прилетівши в Італію, домовився про його участь в чемпіонаті світу-86. Тренер піддавався критиці за нібито безвідповідальний підхід до підготовки команди. Але він твердо стояв на своїх позиціях, резюмуючи власне тренерське кредо короткою фразою: «Істина в футболі - це результативність». І Карлос Сальвадор Білардо мав рацію. Після тріумфу його підопічних в Мексиці все його противники були осоромлені. Серед безлічі плакатів на стадіоні «Ацтека» в Мехіко і при радісною зустрічі чемпіонів на батьківщині були такі: «Вибач, Білардо!», «Спасибі тобі, рятівник!» (Друге ім`я «Білардо» в перекладі з іспанської та означає «рятівник») .
Збірна Аргентини, застрахована на 30 мільйонів доларів на весь час ігор, впевнено провела свій перший матч на мексиканському першості, здобувши порівняно легку перемогу над південнокорейською командою з рахунком 3: 1. Цікаво, що ще в період підготовки до чемпіонату тренер збірної Південної Кореї суворо заборонив своїм гравцям навіть вимовляти ім`я Марадони, щоб уникнути потім можливого психологічного стресу. Цей матч, за словами самого Марадони, двічі опинявся на землі, іноді нагадував суміш футболу і регбі. «Коли ми забили перші два голи, я став думати тільки про одне: як уберегти свої ноги. Вони мені ще знадобляться ».
Чвертьфінальний матч з Англією по ряду обставин зайняв особливе місце на цьому чемпіонаті. По-перше, гра пройшла цілком коректно, хоча навіть мексиканська поліція побоювалася за її результат: на стадіоні було чимало британських уболівальників, скандально прославилися своїм хуліганською поведінкою. На хід матчу не вплинули і навколофутбольні пристрасті, які розпалювали деякі політичні діячі, - адже над стадіоном «Ацтека» як би висіла тінь війни між Великобританією і Аргентиною через Фолклендські (Мальвінські) острови. Останній раз футбольні команди цих країн офіційно зустрічалися в турнірі такого рангу (і теж в чвертьфіналі) на першості світу 1966 року на стадіоні «Уемблі» в Лондоні. Тоді перемогли англійці, в результаті стали чемпіонами. Цього разу заслужену перемогу - 2: 1 - здобули аргентинці, теж завоювали через кілька днів найвищий футбольний титул.
Обидва м`ячі у переможців в цьому матчі забив у другому таймі розігрався Марадона - на 51-й і 55-й хвилинах. Перший гол досі засуджується багатьма вболівальниками і спортивними фахівцями, оскільки телезапис підтвердила, що в єдиноборстві з англійським воротарем Марадона в високому стрибку підправив м`яч у сітку воріт не головою, а лівою рукою. Коли після гри журналісти запитали про це
Дієго, той, не мудруючи лукаво, відповів: «Я забив гол головою і за допомогою руки божої». За цей негідний вчинок Луїс Менотті назвав свого колишнього підопічного «великим шахраєм». Більш категорично висловилася французька телевізійна програма «Антен-2»: «Марадона міг би стати великим зразок Наполеона, якби по-джентльменськи визнав, що зіграв рукою. На жаль, він не вийшов не тільки зростанням, але і мораллю ... »Минуло майже півроку, перш ніж« шахрай »покаявся, причому досить своєрідним чином. В інтерв`ю британській газеті «Санді експрес» Марадона заявив, що він тоді ... жартував. «Зрозуміло, це була моя рука. Багато в грі хитрощів, і я сам вдаюся до різних хитрощів в пошуках шляхів до перемоги. У матчі з англійцями хитрість мені вдалася, і м`яч опинився в їхніх воротах. А ось про моральний бік справи, зізнаюся, я тоді й не подумав ».
Про цей сумний випадок згадали і через три місяці після чемпіонату в паризькій штаб-квартирі ЮНЕСКО, коли там на урочистій церемонії вручалися щорічні міжнародні нагороди імені П`єра де Кубертена за спортивне благородство. Учасники урочистості дуже високо оцінили віртуозну, артистичну та в цілому коректну гру одного з найпопулярніших в світі футболістів. Але саме ця популярність вимагає від справжнього спортсмена більшої відповідальності і почуття обов`язку. Не можна показувати поганий приклад новачкам, що можна, мовляв, порушувати правила, тільки б судді цього не помітили. Свого часу, і теж на світовій першості, капітан радянської футбольної дружини Ігор Нетто в ім`я справедливості пожертвував вже зарахованим було м`ячем!

Відео: Зірковий час (1997)