UkrProSport.ru

Нічия в нашу користь

У далекій від нас Новій Зеландії мешкає рідкісний птах ківі - з міцними ногами, гострим дзьобом, але ... без крил. Новозеландська футбольна збірна, на відміну від більшості інших національних команд, має власну назву: «Кі-вис». Однак футболісти ці аж ніяк не безкрилі. Як відомо, країну заселили вихідці з Великобританії, які зберегли і інтерес до футболу, настільки популярному на їх колишній батьківщині. Так що традиція багаторічна. Що ж до майстерності, то про нього свідчить успіх в попередньому турнірі серед команд Азії і Океанії: новозеландські футболісти здобули перемоги над збірними Австралії, островів Фіджі, Індонезії, Китаю.

Відео: ЦСКА - "Краснодар". Нічия на користь "Спартака" Наша компанія ентузіастів пропонує вам безкоштовно прогноз на матч 8 туру чемпіонату російської

І все-таки «Ківіс» не входила до числа найсильніших. Оцінюючи її можливості напередодні зустрічі зі збірною СРСР, всі сходилися на думці, що розраховувати на перемогу новозеландцам не доводиться. Але несподіванок у футболі скільки завгодно, ставитися з прохолодою навіть до самого слабкого суперника не можна ні в якому разі. До того ж тренер «Ківіс» Джон Едшід заявив, що для російських у нього припасений сюрприз ...

Налаштовуючись на цей матч, наші футболісти розуміли, що осічку допустити не можна. Вони провели зустріч впевнено і безпомилково, продемонструвавши своє беззаперечна перевага - 3: 0. І обіцяного Едшідом сюрпризу чекали марно. Не виключено, що натяк тренера новозеландців був всього лише простим психологічним маневром.

Відео: 0: 0 на нашу користь

Тим часом бразильці, обігравши з рахунком 4: 1 збірну Шотландії, забезпечили собі прохід в наступний тур змагань. Шотландці раніше перемогли збірну Нової Зеландії - 5: 2. Таким чином, нашій команді для виходу в чвертьфінал необхідно було зіграти останній в цьому колі матч - з шотландської збірної - принаймні внічию.

Про те, що таке футбол на Британських островах, годі й казати. Збірна Шотландії, точно так же, як і Англії, і Уельсу, на міжнародних змаганнях завжди вважається серйозним суперником. Відомо, що багато шотландські гравці виступають в англійській професійній лізі. Але коли приходить час світових чемпіонатів, найсильніші збираються під прапором національної збірної. За чотири роки до цього, вирушаючи в Аргентину, шотландці не без підстав розраховували на призове місце. Їх виступи у відбірному турнірі дійсно дозволяли сподіватися на успіх, проте цим планам не судилося здійснитися. Проте шотландські футболісти виявилися єдиною командою, що зуміла перемогти майбутнього срібного призера - збірну Голландії.

Старшим тренером національної шотландської команди за три роки до іспанського чемпіонату став 59-річний Джон Стін, в той час найавторитетніший і прославлений тренер країни. Він сам грав в 50-х роках за що входить до славу «Селтік», був капітаном цієї команди, коли вона в 1954 році завоювала титул чемпіона країни. Важка травма коліна перешкодила кар`єрі Стіна як футболіста, на все життя залишилася легка кульгавість. Але ряди «Селтіка» не покинув. Ставши тренером, саме він привів цей клуб в 1967 році до першої для британських команд перемогу в розіграші Кубка європейських чемпіонів. При ньому «Селтік» дев`ять разів ставав чемпіоном Шотландії, чотири рази - одночасно завойовуючи Кубок європейських чемпіонів, шість разів виборював Кубок шотландської ліги.

Зустріч збірних Шотландії та СРСР відбулася 22 червня в Малазі, на стадіоні «Росаледа». Наша команда вийшла на поле, маючи в своєму складі п`ятьох захисників (Сулаквелідзе, Чивадзе, Балтача, Боровський, Дем`яненко), трьох півзахисників (Баль, Бессонов, Гаврилов) і двох нападників (Шенгелія, Блохін). Ворота захищав Дасаєв.

На початку зустрічі наші хлопці ніяк не могли підібрати ключ до гри, нервували, допускали помилки. На 15-й хвилині нападник шотландців Джордан відкрив рахунок. І все-таки радянська збірна зуміла показати, на що вона здатна. На 60-й хвилині Чивадзе зрівняв рахунок, а на 85-й хвилині Шенгелія вивів команду вперед 2: 1. І хоча за три хвилини до кінця матчу шотландець Саунесс забив другий гол у ворота Дасаєва, це не змінювало справи - нічия була в нашу користь!

Отже, 22 червня радянська збірна вийшла до чвертьфіналу. Їй стояли зустрічі з командами Бельгії та Польщі.