Відео: World Cup Highlights: Germany FR - France, Spain тисяча дев`ятсот вісімдесят-два

сторінки: 12

Склади команд:
Збірна Франції: Етторе, Аморо, Жанвійон, Трезор, Боссі, Тігана, Жиресс, Платіні, Женгіні (Батті-стогін, 49- Лопес, 58), Рошто, Сікс.

Збірна ФРН: Шумахер, Кальтц, К.-Х. Ферстер, Штіліке, Б. Ферстер, Дреммлер, Брайтнер, Бріггель (Румменігге, 96), Магат (Хрубеш, 71,) Літтбарські, Фішер.

Матч розпочався атаками збірної ФРН, і на 18-й хвилині, після того як французький воротар Етторе невдало відбив м`яч, нападаючий західнонімецької команди Літтбарські відкрив рахунок. Але цей гол не змінив бойового настрою французів, мабуть, він тільки прискорив їх. Одна атака змінювалася іншою, ворота Шумахера все частіше виявлялися в небезпеці. За неправильні дії західнонімецьких захисників проти Рошто призначається пенальті. Платіні точний - рахунок порівнюється, 1: 1. А далі і почався той найвищого рівня футбол, який надовго запам`ятали всі, хто бачив матч збірних Франції та ФРН. Як грали тоді ці команди!

Мішель Платіні
Романтики футболу - Мішель Платіні і його товариші ...

Мрії Ідальго про змішування двох стилів в діях його футболістів знайшли реальність. Трезор, Боссі, Тігана, Платіні, Жиресс творили гру, яка була схожа на добре відрепетируваною спектакль. І зовсім під стать їм діяли гравці команди-суперниці - Шумахер, Кальтц, Штіліке, Брайтнер, Літтбарські.

Основний час закінчився за нічийного рахунку. Але матч-то півфінальний, значить, хтось повинен перемогти, а хтось програти.

Додатковий час. Боротьба загострюється, хоча раніше здавалося, що вона і без того загострена до межі. На 96-й хвилині на поле вийшов один з основних гравців збірної ФРН - К.-Х. Румменігге. До цього часу він залишався на лавці для запасних - його щадили в зв`язку з отриманою в попередній зустрічі травмою. Але становище було критичним: французи повели до цього моменту в рахунку - 2: 1 (Трезор). А ще через шість хвилин Жиресс збільшив розрив - 3: 1.

Відео: 401.ЧЕ 1 992 Німеччина-СНД 1-1 - UEFA Euro 1 992 Germany-CIS (USSR) 1-1

...70-тисячний стадіон у Севільї вже співав тільки по-французьки. Але Румменігге ... він був не згоден здаватися. У кожній команді 11 гравців, але один з них буває здатний змінити хід всієї гри. На 102-й хвилині Румменігге забиває гол, скорочуючи розрив - 2: 3.

І ось тут позначилися переваги того, що називають «німецької футбольної машиною». Французи не змогли зорієнтуватися в ситуації, що змінилася. Вони продовжували наступати, а це, мабуть, було помилкою. Ймовірно, правильніше було змінити тактику, закритися, піти в оборону, зіграти на утримання рахунку. Але ці думки прийшли до гравців збірної Франції вже після матчу. А події розвивалися надто стрімко. На 109-й хвилині Фішер зрівняв рахунок - 3: 3 ...

Гравці втомилися. Додатковий час закінчився, а рахунок все одно нічийний. Значить, переможця визначить серія пенальті.

...Команди обмінялися вже п`ятьма ударами, а рахунок залишався рівним. Шостий удар. Воротар західнонімецької збірної Шумахер відбиває м`яч. А його товариш по команді Хрубеш вражає ворота збірної Франції.

Відео: Euro1976 USSR-France / СРСР-Франція (U23) 1 / 4Final

У фінал вийшла збірна ФРН, французи програли. Але команді футбольних романтиків, якою керує Мішелем Ідальго, аплодував весь світ. Вона заслужила це!