UkrProSport.ru

Є така наука - баскетбол

Відео: Приголомшлива добірка ігрових моментів Джейсона Вільямса з «Сакраменто Кінгс»

Січень 1953 року. Морози в Москві тієї зими стояли жахливі. У той день було за 30 градусів. Люди не йшли - бігли, поспішали туди, де тепло. Багато з тих, хто пробігав близько Курського вокзалу через кілька хвилин після того, як прибув єреванський поїзд, повинні були мимоволі збитися з темпу. Чи не могли вони не зменшити хід, побачивши молодого чоловіка, одягненого легко, по-піжонськи. Тим молодим піжоном був я.

Відео: стратегія ставок на спорт - тактика фолів

Як і всі люди, все життя прожили в теплих краях, я не вмів одягатися по-зимовому. І в Єгипті, і в Вірменії зими як такої немає. В баскетбол в ту пору через нестачу залів ми, за рідкісним винятком, грали під відкритим небом - отже, влітку і за ті п`ять років, які прожив я в СРСР, мені жодного разу не доводилося їхати взимку з Вірменії.

Тоді в 53-м, я, може бути, знав три-чотири російських слова - не більше. Холодно, мови не знаю, настрій паршиве: розумів адже, що не в формі, - з великими труднощами, не пам`ятаю вже, і як, дістався я до стадіону «Динамо», де розташувалася збірна СРСР.

Відео: Amazing Basketball Experiment! The Magnus Effect | How Ridiculous

І ось перші в моєму житті збори. Нас 25, а місць в команді 12 ... Як до мене поставилися? Одним словом і не відповіси. У чисто людському плані добре - навіть дуже добре. Унти мені роздобули, російській мові навчати почали (цікаво, що серед вчителів були і неросійські - грузин, естонець, літовец- російську мову у радянських спортсменів - і не тільки у баскетболістів - свого роду есперанто: якою мовою прікажетё говорити естонці з литовцем або грузину з латишем?). А ось як до гравця, до мене поставилися стримано і насторожено. Ні, я і тоді не ображався і не дивувався: життя є життя, а на 12 місць 25 претендентів. Та й не зробили мені нічого поганого - просто відчувався холодок. Мені було гірше, ніж іншим. Ветерани - ті трималися групками. А новачки могли, у всякому разі, поговорити, відвести душу. Я ж, бувало, за день два-три слова скажу.




Щодо того, скільки гравців повинно бути на зборі, існують дві теорії. За однією, до турніру повинні готуватися 12 гравців - ті, хто і братиме участь в турнірі. Такий підхід до справи обіцяє одну, але дуже і дуже істотну вигоду: відносини між гравцями надзвичайно доброзичливі, можна навіть сказати, ідеальні. Партнер і помилку твою помітить, і підкаже, як її виправити. Так що там говорити, команда, в якій немає конкурентів, команда, в якій всі союзники, - така команда і дружна і монолітна.

Відео: "KILLER FIRST STEP !!!" (The Long One and One) - Shot Science Basketball

Але не слід спокушатися. Такий підхід до справи може виправдати себе тільки в тому випадку, якщо кожен з 12 не тільки справжній спортсмен, але і надзвичайно порядна людина, людина обов`язку. Самовпевненість і самозаспокоєність, як відомо, - не найкращі з стимулів для роботи. Де гарантія, що хтось, один з дванадцяти, що не зловживе довірою, не стане працювати упівсили, що не буде відбувати номер? Але ж така команда - команда без запасних ... До того ж випадкова травма - а хто від неї застрахований? - і немає команди. Я вже не кажу про таку, скажімо, важливу дрібницю, як двосторонній тренувальний матч - його адже двома п`ятірками не обдуриш.




Ні, зовсім не випадково теорія ця, наскільки мені відомо, ніколи не застосовувалася на практиці.

Про другий теорії - теорії, яка зазвичай і здійснюється на практиці, - ви вже маєте деяке уявлення і вже знаєте про одне з її недоліків. Але є ще один, посущественнее. В умовах жорстокої конкуренції енергія гравців - як мінімум тих, які не впевнені, візьмуть їх в команду або не візьмуть, а таких гравців більшість, 4 в таких умовах енергія, і фізична і нервова, витрачається саме на боротьбу за місце в команді. А коли програма-мінімум виконана і коли треба вже грати і перемагати, бажання більше, ніж можливостей здійснити це бажання.

Це відноситься не до одного тільки баскетболу. У 1968 році на Олімпіаді в Мехіко я вперше не була учасником, а глядачем спортивних змагань. З боку видніше: переконаний, що багато хто з наших спортсменів, які не виправдали сподівань, які на них надій, просто-напросто не могли їх виправдати. Вони перегоріли, перегоріли задовго до того, як прибули в Мехіко, перегоріли тоді, коли боролися за те, щоб потрапити в Мехіко. Одні були надмірно збуджені, інші апатичні - і ті і інші минули те, що називається піком форми, і тим і іншим не вистачало нервової свіжості.

Як на мене, на збори баскетбольної команди треба запрошувати 18, скажімо, гравців. Але в офіційному порядку всім 18 треба оголосити, хто з них братиме участь в турнірі, до якого команда готується, а хто - резервіст, запрошений, як то кажуть, про всяк випадок. Я не кажу, що такого роду варіант видається мені ідеальним. Ні, і тут недоліки очевидні, але, на мій погляд, цей варіант кращий за тих двох, про яких йшлося.

Але взагалі-то міркування про негаразди, пов`язаних з надмірно запеклої конкурентної боротьбою на зборах, навіяні аж ніяк не моїм дебютом у збірній СРСР-це скоріше не причина, а привід для нарікань: просто я згадав всі збори, на яких мені довелося побувати, згадав , що говорили і як себе почували багато моїх товаришів, - згадав і спробував все це узагальнити.

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Є така наука - баскетбол