UkrProSport.ru

Як вибрати баскетбольні кросівки

Привіт, шановні відвідувачі сайту basketball-training.org.ua

! Баскетбольні кросівки - один з найважливіших елементів екіпіровки баскетболіста. Баскетбол - це динамічна гра, в якій гравцям постійно доводиться стикатися з різкими ривками і зупинками, стрибками і розворотами, швидкою зміною напрямку.

Саме тому, взуття баскетболіста повинна відповідати ряду серйозних вимог: кросівки повинні бути стійкими, мати хороше зчеплення з покриттям майданчика, підтримувати і частково фіксувати голеностоп, забезпечувати хорошу амортизацію стопи. І це не кажучи про те, що кросівки повинні добре носитися і гідно виглядати. Поради, наведені в цій статті, допоможуть Вам зробити правильний вибір при покупці баскетбольних кросівок.

Як правильно вибрати (підібрати) баскетбольні кросівки

Як правильно вибрати баскетбольні кросівки

Вибір баскетбольних кросівок в залежності від ігрової позиції

Часто, вибираючи кросівки, ми навіть не замислюємося: наскільки вони підійдуть до нашого стилю гри. А адже це дуже важливо! Отже, невелика класифікація кросівок і позицій, яким вони відповідають:

Відео: Новинки RockAir. Листопад 2013 року. Баскетбольні кросівки Jordan Super.Fly.2

Високі кросівки (high). Ці кросівки найчастіше вибирають високі і важкі гравці. Адже для них дуже важливі показники амортизації і стійкості. Товста підошва і посилена фіксація гомілковостопного суглоба (стаття про травмі і лікуванні гомілковостопного суглоба) - ось основні характеристики даних кросівок.

Універсальні (mid) кросівки. Ці кросівки - ідеальний вибір для снайперів, легких форвардів і частини атакуючих захисників. Фіксація гомілковостопного суглоба, звичайно, нижче ніж у високих кросівок, та й підошва трохи твердіше. Зате універсальні баскетбольні кросівки істотно легше високих, а значить, Ви будете швидше і мобільніше.




Низькі (low) кросівки. Якщо Ви граєте першого або другого номера і любите швидко рухатися - це ваш вибір. Підтримка голеностопа практично відсутня, адже вага грає на цій позиції баскетболіста набагато менше, ніж у центрового або важкого форварда. В замін Ви отримаєте низька вага, можливість різко змінювати напрямок руху, адаптація до швидких зупинок і ривків.

Насправді, я з недовірою ставився до низьких кросівок, мотивуючи це низькою фіксацією голеностопа. Однак, як показала практика, навіть дуже хороший високий кросівок не надто допоможе при невдалому приземленні. Ось думаю придбати щось низьке і легке. Якщо у Вас є досвід гри в низьких кросівках (позитивний або негативний) - поділіться ним в коментарях, я буду дуже вдячний.

Відео: Баскетболісти БК "Химки" тестують кросівки adidas

Баскетбольні кросівки: матеріал, фіксація гомілкостопа і підошва

Отже, почнемо з вибору матеріалу для баскетбольних кросівок. Якщо Ви все ще вважаєте, що кросівки з чисто шкіряним верхом це найкращий варіант - я вас засмучу. Легкі комбінації зі шкіри та синтетичної сіткою-основою набагато краще! Шкіра дасть надійність, а синтетичний матеріал забезпечить достатню гнучкість, міцність і вентилируемость. Ще момент: останні тенденції матеріалів, з яких виготовляють верхню частину баскетбольних кросівок, свідчать про популярність синтетичних матеріалів. Ці кросівки дешевше і не поступаються в зносостійкості.




фіксація голеностопа в кросівках досягається за допомогою шнурків, фіксуючого ременя, змійки (блискавки) або липучки. Іноді зустрічаються комбінації з шнурків і липучок. Мені здається, що краще ніж старі добрі шнурки нічого немає. Головне, щоб самі шнурки були якісними, що не розтягувалися і не розв`язувалися під час гри. Ах, так, липучка може закрити саму шнурівку і запобігти їх розв`язання, теліпання і т.п.

Підошва кросівок. Для початку визначтеся відразу: де Ви будете грати. М`яка підошва не підійде для гри на асфальтних кортах- а надто жорстка буде вносити дискомфорт при грі на паркеті. Так що краще купуйте різні моделі для залу і вулиці. Трохи фізики: чим більша площа підошви - тим краще зчеплення з землею. А малюнок по типу «ялинка» додасть додаткові бали при розворотах і зупинках. Пам`ятайте, що нога не повинна бути затиснута в кросівках. Але і бовтатися і ковзати теж не повинна.

Вибираємо кросівки: ще пара рад

Визначте свій розмір ноги як в сантиметрах, так і за допомогою таблиці розмірів. Дуже часто трапляється так, що заявлений виробником 43 розмір на ділі виявляється 42, і то, з натяжкою. Тут проявляється найбільший мінус інтернет-магазинів: кросівки, які приходять до Вас додому зовсім не підходять за розміром.

Кросівки краще купувати в другій половині дня, після ходьби. Розмір ноги збільшується до вечора, так що або приходьте після 3-4 годин, або - дайте ногам хороше навантаження, а після цього - ласкаво просимо в магазин (тільки не забудьте помити ноги).

Не купуйте найдорожчі і найдешевші кросівки. Кросівки за пару десятків доларів не можуть бути хорошими (хоча бувають і винятки, раз в Second Hand я купив офігенна кросівки AND 1, які прослужили мені 2 роки. І це на асфальті!). І куплені за 400-500 $ кросівки «від самого Майкла Джордана» не набагато краще ніж хороший, але не іменний аналог за 200 $.

Ну і така банальна річ: розрізняйте жіночі та чоловічі баскетбольні кросівки. Жіноча нога набагато витонченіше, і дівчатам може бути не дуже комфортно в чоловічих кросівках. Так що - шукайте кросівки з позначкою «Women» або «WM» (маркування може бути і інша).

Ну а на цьому, стаття про те, як вибрати баскетбольні кросівки закінчена. Всі свої зауваження пишіть в коментарях, із задоволенням обговоримо. Підписуйтесь на оновлення сайту (форма справа вгорі) і розповідайте про нас своїм друзям.

Вдалих тренувань, зручних кросівок і до швидких зустрічей на сторінках нашого сайту!

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Як вибрати баскетбольні кросівки