UkrProSport.ru

Xiv зимові олімпійські ігри 8-19 лютого 1984 года.сараево (югославия)

Відео: SCP-1984 Мертва рука (клас об`єкта: Кетер)

На Ігри прибули 1540 учасників з 49 країн. Наша команда виступала за всіма видами олімпійської програми, за винятком швидкісного спуску на лижах для жінок. Свердловчанін Ігор Малков першим з радянських скороходів мав першість на найдовшій ковзанярський дістанціі- 10 000 метрів. Перші олімпійські нагороди отримали представники молодого для нашої країни виду спорту - бобслею. Радянські спортсмени завоювали 25 медалей, 167 очок, але по одному з головних показників - числу завойованих золотих медалей - поступилися спортсменам ГДР, на рахунку яких 24 медалі (165 очок) і 9 золотих нагород (у радянських спортсменів - 6).
У складі радянської делегації виступали вісім ленінградців. І знову серед біатлоністів - ленінградець, 22-річний Дмитро Васильєв. У його першому олімпійському старті - гонці на 20 кілометрів зі стріляниною - ленінградця підстерегла невдача: на всіх вогневих рубежах він допускав промахи, і в підсумку до показаному часу приплюсували 8 штрафних хвилин. І місце, звичайно, на початку четвертого десятка. Було від чого зажурилися. Але попереду була естафета, і шість залишилися до неї днів були використані з максимальною користю. Все налагоджено, все підготовлено, врахована кожна дрібниця. Ленінградців довірили перший етап, що задає тон всій гонці. Незабаром визначилися лідери, і в їх числі - ленінградець. Успішно провів Дмитро стрілянину на двох вогневих рубежах і першим закінчив стартовий етап. На другому етапі - свердловчанін Юрій Кашкаров. Наша команда залишилася лідером. А ось третій етап змусив уболівальників похвилюватися. У каунаського спортсмена Альгимантаса Шални на другому вогневому рубежі дві помилки в стрілянині, і тут же пішли покарання - два штрафних кола. Етап наші закінчили вже другими. На заключному етапі новосибірец Сергій Булигін відмінно подолав свій відрізок, додавши до цього і безпомилкову стрільбу, і на фініші зумів виграти у команди Норвегії 12 переможних секунд. Четвірка біатлоністів, в тому числі і Дмитро Васильєв, удостоєна вищих нагород.
Знову в команді фігуристів з`явилися спортивні пари з Ленінграда, учні чудових тренерів - подружжя Т. Н. Москвіною і І. Б. Москвіна, Тамара Миколаївна представляла пару Олена Валова - Олег Васильєв, а Нгоро Борисович - Ларису Селезньову і Олега Макарова.
Валова і Васильєв, почавши з виступів в одиночних змаганнях, лише в 1979 році з`єдналися в спортивну пару. Незабаром прийшли і перші успіхи: спочатку бронзові, а потім срібні призери чемпіонату країни, першості Європи. Чемпіонат миру 1983 року приніс золоті нагороди. Перемогу було здобуто і на чемпіонаті Європи, що проходив у Будапешті за місяць до Олімпійських ігор. Ці успіхи давали підстави припускати, що на Олімпіаді-84 цією парою буде досягнута перемога. І надії блискуче виправдалися. У короткій і довільній програмах катання Олени та Олега була визнана кращою.
Селезньова і Макаров після короткої програми займали 2-е місце серед 15 пар. Хвилювання трохи завадило їм в довільному катанні, де вони показали третій результат, що і визначило загальне 3-е місце - бронзові олімпійські медалі.
У команді ковзанярів виступав наш стаєр Дмитро Бочкарьов, який зайняв 6-е місце в бігу на 10 000 метрів.
Після дванадцятирічної перерви знову в збірну команду країни з санного спорту увійшов представник нашого міста. Молодий ленінградець Юрій Харченко виступав на одномісних санях. Олімпійські змагання він провів досить обережно і в двох заїздах показав п`яті результати, в одному - шостий, а в четвертому, заключному, у спортсмена було восьмий час. У підсумку - 7-е місце, трохи нижче, ніж очікували експерти.