UkrProSport.ru

Xv зимові олімпійські ігри 13-28 лютого 1988 года.калгарі (канада)

Протягом більше п`ятдесяти років Канада домагалася права на проведення в своїй країні Білої олімпіади. Двічі запрошував зимові Ігри Монреаль, двічі - Ванкувер, один раз - Банф і тричі - Калгарі. І ось нарешті МОК прийняв рішення: XV зимові Олімпійські ігри провести в Калгарі.
Місто відмінно підготувався до прийому +1789 спортсменів з 57 країн. До Олімпіади були побудовані і обладнані першокласні спортивні споруди. XV Ігри принесли чудовий успіх радянським спортсменам, які завоювали 29 нагород. До цього ні на одній з зимових Олімпіад будь-яка країна не досягала такого успіху. Одинадцять разів звучав Гімн Радянського Союзу в честь перемог посланців нашої країни. За кількістю медалей і очок радянські спортсмени здобули переконливу перемогу. Особливо відзначилися лижники, що завоювали 13 медалей з 24 разикриваемих. Високий клас підтвердили і фігуристи. Впевнено провели турнір хокеїсти: вже за тур до кінця змагань наша збірна завоювала звання олімпійських чемпіонів.
Із зарубіжних спортсменів справжнім героєм Олімпіади став фінський спортсмен Матті Нюкянен, який завоював три золоті медалі в змаганнях зі стрибків з трампліну, які він приєднав до золотої нагороди, отриманої в олімпійському Сараєві.
До складу радянської команди увійшли десять ленінградців, семеро з них були учасниками XIV Ігор.
Лижниця Ніна Гаврилюк роком раніше стала чемпіонкою світу в естафеті. І в Калгарі тренерська рада і учасниці збірної команди надали довіру Ленінградці, ввівши її до складу естафетної четвірки: Ніна майстерно провела свій етап естафети 4X5 кілометрів і внесла значний вклад в завоювання командою золотих медалей.
У шостий раз в програмі Олімпійських ігор розігрувалася естафета біатлоністів 4x7,5 кілометра, у всіх п`яти попередніх змаганнях незмінно перемагали команди радянських стріляючих лижників. І на цей раз один з найбільш відповідальних етапів - стартовий - було довірено ленінградців Дмитру Васильєву. У Калгарі Дмитро успішно пробіг свій етап, продемонструвавши відмінну влучність на вогневих рубежах. Переможний фініш приніс четвірці радянських біатлоністів золоті медалі, а Васильєву - звання дворазового олімпійського чемпіона.
Олена Валова і Олег Васильєв наполегливо готувалися до захисту свого високого спортивного звання - олімпійських чемпіонів-84. Але ретельно продуманий і розроблений план здійснити не вдалося - завадила важка травма ноги у Олени. Замість занять на льоду - тривале лікування в клініці Військово-медичної академії. І все ж високий професіоналізм лікарів, мужність і наполегливість спортсменки дали свої плоди. За місяць до початку Олімпіади Валова і Васильєв приступили до тренувань, а це вплинуло величезна педагогічна майстерність їх тренера Т. Н. Москвіною. Проведена в Калгарі контрольна прикидка дала підставу включити чудовий дует у число олімпійців-88.
Недолік занять в підготовчому періоді спортсмени відшкодували винятковим самовладанням, великий зібраністю і найбільшим почуттям відповідальності. Вони повністю виконали складну програму, не «зірвавши» жодного елемента, і заслужено завоювали срібні медалі.
А ще через місяць у Будапешті, де найсильніші фігуристи зустрілися на чемпіонаті світу, Олена і Олег зійшли на найвищу сходинку п`єдесталу пошани. Воістину спортивний подвиг чудових ленінградських фігуристів!
Менш успішно виступила в Калгарі друга наша пара - Лариса Селезньова - Олег Макаров. Помилки під час виконання короткої, а потім довільної програми не дозволили цим спортсменам піднятися вище 4-го місця. На чемпіонаті світу-88 Лариса і Олег продемонстрували відмінне катання і були удостоєні бронзових медалей.
...На Іграх в Сараєві, як уже зазначалося вище, Юрій Харченко був наймолодшим в команді саночників і, не маючи достатнього досвіду, провів змагання надмірно обережно, зайнявши 7-е місце. Зовсім в іншій якості постав Юрій в Калгарі. Тепер у нього за плечима був досвід багатьох виступів у збірній країни, в активі - чотири перемоги на чемпіонатах Радянського Союзу, успіхи на найбільших міжнародних змаганнях. Харченко на рівних боровся з найсильнішими саночник світу. У всіх чотирьох заїздах він проявив виняткову сміливість і високу майстерність і в підсумку нагороджений бронзовою медаллю.
У команді саночників виступили дві ленінградки - Юлія Антипова та Ірина Кусакина. Антипова після першого заїзду була сьомою, в наступних трьох вона закріпилася на почесному 5-му місці. Кусакина замкнула першу десятку.
Засмутило виступ ковзанярі Дмитра Бочкарьова. Цей досвідчений льодовий скороход, що має в своєму активі перемоги на змаганнях найбільшого масштабу, провів свій забіг на 5000 метрів надто академічно, без притаманного йому азарту, і в підсумку посів лише 17-е місце.