UkrProSport.ru

Ix зимові олімпійські ігри 29 січня - 9 лютого 1964 года.інсбрук (австрія)

Ігри зібрали 1111 спортсменів з 36 країн. В їхній програмі знову з`явилися бобслей і вперше - санний спорт. Розігрувалося 36 комплектів призових медалей. Радянські спортсмени домоглися на Іграх нової видатної перемоги. Вони завоювали 25 медалей (до цього найбільшу кількість, отримане командою однієї країни, було одно 21), з них 11 золотих, 5 срібних і 9 бронзових. Отримано 162 очка. 2-е місце у спортсменів Норвегії - 89,5 очка і 15 медалей (3 золоті), на 3-му - Австрії - 78 очок і 12 медалей (4 золоті). Головна героїня Ігор - радянська ковзанярка Лідія Скоблікова, вона була першою на всіх чотирьох (!) Дистанціях.
У складі радянської спортивної делегації виступали 13 ленінградців, які завоювали 6 медалей: в особистих змаганнях 2 срібні та 1 бронзовую- в командних - 3 золоті. Вони отримали в загальнокомандному заліку 31,33 очка - 19,34 відсотка від загальної кількості очок всієї делегації СРСР.
Наймолодшим учасникам олімпійської команди СРСР ленінградським фігуристам Тетяні Жук і Олександру Гаврилову при жеребкуванні дістався перший номер. Каталися наші земляки добре. Але, на одностайну думку очевидців, судді все ж поскупилися на оцінки. У підсумку - 5-е місце ... А чемпіонами стали Людмила Білоусова та Олег Протопопов.
Лижниці почали олімпійські змагання гонкою на 10 кілометрів. До групи найсильніших, т. Е. Стартують десь «в серединці», включили москвичку Алевтину Колчину, а першою з наших землячок йшла на дистанцію Євдокія Мекшіло. Першість вийшли оскаржувати ще дві радянські гонщиці - свердловчанка Клавдія Боярських і Марія Гусакова.
Позаду у багатьох спортсменок вже були перші 5 кілометрів важкого шляху, а найкращий час показувала мало кому відома Мекшіло. Лише одній Боярських вдалося перевершити результат Мекшіло, та й то лише на 2 секунди. Другу половину дистанції ленінградка подолала на 3 хвилини (!) Швидше, ніж першу. Однак і Клавдія Боярських в цей день виявилася нестримною. Вона і стала чемпіонкою, фінішувавши за 40 хвилин 24,3 секунди. І зовсім небагато - 2,3 секунди - програла подрузі по команді срібний призер Ігор Євдокія Мекшіло. 3-е призове місце в цій гонці дісталося 33-річній героїні попередніх Ігор Марії Гусакової - 40 хвилин 46,6 секунди.
Попереду у лижниць була естафета, спогади про яку напевно викликали у радянських спортсменок неприємні асоціації: двічі вже наші жіночі лижні тріо - і в Кортіна д`Ампеццо, і в Скво-Веллі - через прикрі зриви упускали золоті медалі.
«Розкладку» по етапах, всупереч заведеним порядком, визначили не тренер, а самі спортсменки. Першою стартувала Колчина, за нею - срібний призер Мекшіло, заключний етап - за двічі олімпійською чемпіонкою Боярських (вона виграла і 5-кілометрову гонку). І з перших же метрів до самого фінішу естафети 3X5 кілометрів наші дівчата не залишили іншим командам ніяких надій. Колчина пішла від суперниць вже до середини своєї пятікілометровкі і першої передала естафету. Мекшіло ніколи не підводила в естафетах, а в Інсбруку перевершила саму себе - чудово подолала етап (у неї - другий час дня). Довершила справу Боярських, хвилини і секунди якої нікому з учасниць естафети були під силу.
Євдокія Мекшіло приїхала з Інсбрука з двома наградамі- золотою та срібною.
І ще один наш земляк зійшов в олімпійському Інсбруку на п`єдестал пошани, точніше, на його другу сходинку. У суперечці найсильніших лижних двоеборцев світу добре виступив Микола Кисельов. Він продемонстрував високий клас і в 15-кілометровій гонці, і в стрибках з трампліну, набравши 453,04 бала. Цього результату виявилося достатнім для «срібла».

Спортивні посланці радянського народу на IX зимових Олімпійських іграх в Інсбруку здобули тріумфальну перемогу. Вони завоювали 11 золотих, 8 срібних і 6 бронзових олімпійських медалей. Крім того, зайняли в змаганнях 4 четверте, 4 п`яте і 4 шосте місць. У неофіційному загальнокомандному заліку вони набрали в цілому 162 очки, випередивши на 10 медалей і 72,5 очка найближчих, найбільш сильних суперників - спортсменів Норвегії.
Зараз, коли в Токіо йдуть літні Олімпійські ігри, доречно згадати про славну перемогу на Білій олімпіаді і про вклади, зроблених в Інсбруку, в олімпійську скарбничку радянського спорту.
Який же внесок в олімпійську перемогу зробили представники різних видів зимового спорту? Подивіться таблицю.

Радянська спортивна делегація на Білій олімпіаді налічувала в своєму складі 74 людини: 16 жінок і 58 чоловіків. Найбільш вагомий внесок в олімпійський тріумф радянського спорту зробили спортсменки. У цьому переконує таблиця.

Не дивуйтеся «половинкам» золотих медалей. Дві «половинки» складають одну цілу медаль - олімпійську нагороду за перемогу в парному фігурному катанні на ковзанах.

У складі радянської спортивної делегації, яка виступала на Білій олімпіаді, були спортсмени та спортсменки 19 міст нашої країни. Подивимося, який внесок в скарбничку олімпійських трофеїв представників цих міст.

Наші олімпійці - вихованці фізкультурних колективів і спортивних клубів 8 різних спортивних товариств. Яку ж частку в загальний олімпійський успіх вклали представники кожного з цих спортивних товариств? Погляньмо на таблицю.

У хокеї і лижних естафетах радянські олімпійці виступали збірними командами, складеними із спортсменів різних міст і різних спортивних товариств. Олімпійські трофеї цих збірних команд показані в кінці наших таблиць.
Спільні зусилля - спільні і трофеї.

Ігри в Інсбруку були стартом олімпійського року, ігри в Токіо будуть його фінішем. Учасники зимових олімпійських баталій з честю пронесли прапор радянського спорту по льоду і снігу столиці Тіролю. Своїм соратникам по спорту - учасникам радянської спортивної делегації, яка виїхала на літні Олімпійські ігри в Токіо, - вони бажають ще більше гучних спортивних перемог на землі і воді столиці Японії.