UkrProSport.ru

Xi зимові олімпійські ігри 3-13 лютого 1972 года.саппоро (японія)

Відео: Зимові Олімпійські ігри 1972

Вперше зимові Ігри проводилися в Азії. У боротьбі за 36 золотих медалей взяли участь 1012 спортсменів з 35 країн.
Радянські спортсмени, перемігши в змаганнях з біатлону, лижного спорту, фігурного катання та хокею, повернули собі звання найсильніших в загальнокомандному першості, завоювавши 8 золотих, 5 срібних і 3 бронзові медалі і отримавши 120 очок. З підйомом виступала і делегація НДР-14 медалей (4 золоті), 83 очка і загальне 2-е місце. 3-е місце зайняли спортсмени Норвегії-12 медалей, 79 очок.
Героями Ігор стали радянська лижниця Галина Кулакова, яка перемогла у всіх жіночих гонках, і голландський ковзаняр Ард Схенк, що показав кращий час на трьох дистанціях з чотирьох.
У складі спортивної делегації СРСР виступали 18 ленінградців. Вони завоювали 3 медалі в командних змаганнях - 1 золоту і 2 срібні - і отримали в загальнокомандному заліку 12,75 очка-10,63 відсотка від загальної кількості очок всієї делегації СРСР. ні
однієї нагороди в особистих змаганнях - такого раніше Чи не бувало.
Невдало розпочав Ігри раніше успішно виступав у змаганнях високого рівня майстер біатлону Ріннат Сафін. На жаль, в особистих змаганнях стріляючих лижників (20-кілометрова гонка з чотирма вогневими рубежами) наш земляк посів лише 19-е місце. Так що вся надія була на естафету 4X7,5 кілометра, яку Ріннат і його товариші по збірній команді СРСР до цього тричі вигравали на світових чемпіонатах.
Першим від радянської команди на дистанцію олімпійської естафети біатлоністів йде Олександр Тихонов з Новосибірська, але у нього зламалася лижа: лише дев`ятим передав естафету Тихонов йде на другому етапі Ріннату Сафіну. До лідера була 1 хвилина і 10 секунд. Яким же неабиякою майстерністю потрібно володіти, які силу волі, мужність мати, щоб наздогнати суперників при такому розриві! Ось позаду один суперник, другий, третій ... Вогняний кордон - кулі лягають точно в ціль. Четвертого обійшов, п`ятого ... І перед самим фінішем - лідера. Киянин Іван Бяков пішов на третій етап першим, а який виступав на четвертому відрізку новосибірец Віктор Маматов - також першим. І фінішував першим. Так була здобута єдина «ленінградська» золота нагорода XI зимових Ігор. І завоював її 32-річний Ріннат Сафін, який учинив спортивний подвиг.
Увага любителів фігурного катання залучали в ті лютневі дні виступу спортивної пари Людмила Смирнова - Андрій Сурайкін. У виконанні обов`язкової програми ленінградці трохи відстали від своїх головних конкурентів - чемпіонів світу Ірини однин і Олексія Уланова. Людмила і Андрій підкорили зал тонким майстерністю, одухотвореністю. Вони поступалися лідерам після першого дня змагань всього лише 0,1 бала, набравши 104,6 бала. Третіми були фігуристи з НДР М. Гросс і У. Кагельман-101 бал. І в заключний день змагань «вічно срібний» дует Смирнова - Сурайкін не зміг подолати «золотий бар`єр» і знову, як і на чемпіонатах світу, Європи та країни, зійшов на другу сходинку п`єдесталу пошани.
Чималі надії покладалися на абсолютну чемпіонку світу в ковзанярському спорті Ніну Статкевич, однак медалей завоювати їй в Саппоро не вдалося: на дистанціях 1000 і 3000 метрів Статкевич була п`ятою, а на півторакілометровій - шостий.
Лише десяті місця дісталися двом ленінградським лижницям: Ніна Федорова мала цей результат в 5-кілометровій гонці, а її тезка Шибалин - в 10-кілометровій.