Зимові ігри

Відео: Великі зимові ігри 2017

I зимові Олімпійські Ігри 25 січня -4 лютого 1924 року.
Шамоні (Франція)
Під час Міжнародної спортивної тижні з нагоди VIII Олімпіади відбулися великі змагання з зимових видів спорту. Через рік МОК прийняв рішення про регулярне проведення зимових Олімпійських ігор. Минулі в Шамоні змагання були оголошені I зимовими Олімпійськими іграми.
У них взяли участь 293 спортсмена з 16 країн, серед них 13 жінок, які виступали у фігурному катанні. Розігрувалося 14 золотих медалей.
Кращими виявилися норвежці, які набрали 122,5 очка, завоювавши 4 золоті, 7 срібних, 7 бронзових медалей. 2-е місце зайняли спортсмени Фінляндії - 59 очок, 9 медалей (4 золоті), на 3-му - команда США - 26 очок, 3 медалі.

Відео: 10 найблільш-самих: Кращі зимові ігри

II зимові Олімпійські Ігри 11-19 лютого 1928 року. Санкт-Моріц (Швейцарія)
Ці ігри зібрали більш ніж в півтора рази більше учасників, ніж попередні. Змагався 491 спортсмен з 25 країн. У програму додатково було включено скелетон (різновид санного спорту). Всього розігрувалося 14 золотих медалей. Однак вручено було тільки 13, так як через сильну відлиги ковзанярі НЕ розіграли першість на 10-кілометровій дистанції. Жінки, як і на 1 зимових Іграх, виступали тільки у фігурному катанні. На цей раз їх було 27.
У неофіційному командному заліку перемогли норвежці, хоча такого переважної переваги, як в Шамоні, вони вже не мали (93 очка та 15 медалей, з них 5 золотих). 2-е місце у спортсменів США - 45 очок, 6 медалей (2 золоті), 3-е посіли шведи - 35 очок, 5 медалей.

III зимові Олімпійські ігри 4-15 лютого 1932 року.
Лейк-Плесіді (США)
Змагалися 307 спортсменів, які представляли 17 країн. З програми виключили скелетон. Було розіграно 14 золотих медалей. Половина учасників - спортсмени США і Канади. Європейські країни, навіть ті, в яких добре був розвинений зимовий спорт, через дорожнечу проїзду послали на Ігри невеликі команди (Швеція-12 чоловік, Фінляндія - 7).
Змагання з ковзанярського спорту проводилися забігами з загального старту, що було незвично для європейців. У загальнокомандному першості на 1-е місце вийшла команда США, яка набрала 85 очок і завоювала 12 медалей (6 золотих). На 2-му місці - Норвегія - 68 очок, 10 медалей- на 3-му - Канада - 46 очок, 7 медалей.

Відео: Зимові забави для дітей на вулиці

IV зимові Олімпійські ігри 6-16 лютого 1936 року.
Гарміш-Партенкірхен (Німеччина)
В Іграх взяли участь 756 спортсменів з 28 країн. У програму вперше були включені гірськолижні види спорту. Розігрувалося 17 золотих медалей
Прогресивна спортивна громадськість багатьох країн за кілька років до Олімпіади розгорнула кампанію за перенесення Ігор з фашистської Німеччини в іншу країну. Однак МОК не позбавив Німеччину права проведення як зимових, так і літніх Ігор XI Олімпіади.
Спортсмени Норвегії в неофіційному командному заліку знову перевершили своїх суперників, набравши 100 очок і завоювавши 15 медалей (7 золотих). 2-е місце у команди Німеччини - 46 очок, 6 медалей- 3-е - у шведів - 42 очка, 7 медалей.
* * *
Зимові Олімпійські ігри 1940 року, проведення яких було призначено в Санкт-Моріц (Швейцарія), що не відбулися через Другої світової війни.
З цієї ж причини не були проведені зимові Ігри 1944 року, які були призначені в Кортіна д`Ампеццо (Італія).

V зимові Олімпійські ігри 30 січня - 8 лютого 1948 року.
Санкт-Моріц (Швейцарія)
У змаганнях брали участь 713 спортсменів з 28 країн. У програму знову включили скелетон. Розігрувалися 22 золоті медалі.
Відносна невдача спіткала збірну Норвегії (4-е місце в неофіційному командному заліку). Чи не змогли показати високих результатів і спортсмени інших країн, які брали участь у війні. Переможцями стали спортсмени Швеції - 70 очок, 10 медалей (4 золоті) - 2-е місце у олімпійців Швейцарії, які поступилися переможцям всього 2 очки і отримали 9 медалей (3 золоті) (ні до цього, ні після швейцарці не піднімалися на Білих олімпіадах вище 5-го місця). 3-е місце зайняли спортсмени США - 64 очка, 9 медалей.

VI зимові Олімпійські ігри 14-25 лютого 1952 року.
Осло (Норвегія)
Якщо всі попередні зимові Ігри проводилися в невеликих гірських курортних містечках, то тепер спортсменів приймав велике місто.
У змаганнях взяли участь 732 спортсмена з 30 країн. Вперше в програму лижних змагань була включена гонка для жінок, - 20 лижниць змагалися за першість на 10-кілометровій дистанції. Всього розігрувалися 22 золоті медалі. Олімпійські нагороди отримали представники 13 країн, а залікові очки - 17-ти.
Найбільшого успіху домоглися господарі Ігор, які показали високі результати у всіх видах лижних змагань і швидкісному бігу на ковзанах. Норвежці отримали 104,5 очка і 16 медалей (7 золотих). 2-е місце у спортсменів США - 77,5 очка, 11 медалей- 3-е - у команди Фінляндії - 63 очка, 9 медалей.