UkrProSport.ru

Хондропротектори

Привіт, шановні відвідувачі сайту basketball-training.org.ua

! Нещодавно, в статті про спортивні харчових добавках, я згадав термін «хондропротектори», і обіцяв незабаром написати про них докладніше. Ну ось, цей час настав.

У цій статті я розповім Вам, що таке хондропротектори, коли, як і для чого вони застосовуються, і наскільки важлива їх роль в тренувальному процесі баскетболіста (як професіонала, так і любителя). Влаштовуйтеся зручніше, ми починаємо! Так, якщо Ви не дуже любите читати довгий текст, в якому часто зустрічаються незрозумілі терміни - переходите відразу до висновків, вони в кінці статті.

хондропротектори

хондропротектори

Що таке хондропротектори?

хондропротектори (В перекладі з латинської мови - «захищають хрящ») - це величезна група біологічно активних речовин, що представляють собою набір структурних елементів натуральної хрящової тканини. Ці елементи необхідні для побудови та оновлення хрящової тканини в суглобах. Хондропротекторні речовини - невід`ємні компоненти їжі кожної людини, адже вони входять до складу сухожиль і хрящів риб, птахів і тварин. Але хто з нас любить їсти такі не надто привабливі продукти? Я, наприклад, взагалі ненавиджу хрящики, особливо, коли вони трапляються в курці.

Відео: Хондропротектори. неефективні ліки

Саме тому, для порятунку суглобів таких прискіпливих особистостей як я, на ринку спортивного харчування в широкому асортименті продаються готові елементи хрящової тканини - хондропротектори. Вони покликані стимулювати процеси регенерації хрящів, а вже якщо не вдасться - то хоча-б сповільнити їх дегенерацію.

Мені в руки попалася дуже цікава книга, під назвою «фармакологія спорту», Під редакцією Н.А. Горчаковой, Я.С. Гудивок і Л.М. Гунин. Книга вийшла в 2010 році, так що інформацію, наведену в ній, можна вважати достовірною, і, що не менш важливо, актуальною. У ній є інформація про хондропротекторах, якої я з Вами зараз і поділюся!

Відео: хондроїтин, глюкозамін msm | суглоби і хондропротектори відгуки

види хондропротекторов

Як стверджують автори книги, виділяють шість груп хондропротекторів (в залежності від складу препаратів і спектра виконуваних ними функцій).

Відео: Про найголовніше: Як працюють хондропротектори

Перша група.




Перша група хондропротекторів представлена препаратами, до складу яких входить хондроітинсірчана кислота - хондроитинсульфат. Хондроітин - це структурний компонент як хрящової тканини, так і зв`язок. Він збільшує їх міцність при фізичному впливі типу: стиснення-розтягування. Хондроітінсульфат входить до складу синовіальної рідини суглоба, яка виконує змащувальні функції. Тепер трохи специфічного тексту.

Відео: Хондропротектори марні

Хондроітинсірчана кислота - це високомолекулярний мукополісахарид. Як і гіалуронова кислота, вона в високих дозах міститься в різних видах сполучної тканини. Наприклад, її дуже багато в хрящової тканини, адже там кислота міститься у вільному стані (ну або пов`язана з різними білковими речовинами). Разом з гіалуроновою кислотою, хондроітинсірчана бере участь в процесі освіти основної речовини, з якого складається сполучна тканина.

Такий хондропротектор, як "хонсурид", отримують з хрящів великої рогатої худоби. Він випускається у вигляді порошку і застосовується зовнішньо (після розчинення, як мазь) для прискорення репаративних процесів - наслідків травм. Дегенеративні захворювання хребта, суглобів (остеохондроз, артроз) - все це сфера дії хондропротекторов.

Друга група.




Друга група хондропротекторів виготовляється з екстрактів хрящів і кісткового мозку молодих тварин. Одним з найбільш поширених препаратів є «Румалон». Його застосовують при захворюваннях суглобів, які супроводжуються дегенеративними змінами (мене аж пересмикує від таких слів, тим більше що коліна іноді болять) Хрящової тканини. Приклад захворювань - артроз, спондильоз.

Третя група.

Третя група препаратів представлена препаратом «артепарон», який представляє собою мукополісахарідний поліефір сірчаної кислоти. За своєю дією і структурою він схожий на хондроїтинсірчаної кислоту. Цей препарат ефективний при лікуванні артрозу колінного суглоба, суглобів пальців рук, хондропатії колінної чашечки.

Четверта група.

Четверта група - препарати глюкозаміну. Глюкозамін - це субстрат побудови суглобного хряща. Будь-яке негативний вплив, наприклад травми або зміни обміну речовин зменшують його синтез. А значить - функція суглоба буде порушена, можливо, виникнуть больові відчуття. При систематичному застосуванні глюкозаміну підвищується проникність суглобової капсули, відновлюються ферментативні процеси в клітинах синовіальної мембрани і суглобного хряща. Він знижує хворобливість, яка може виникати при рухливості пошкодженого суглоба.

П`ята група.

П`ята група хондропротекторів представлена комплексними препаратами, які містять в своєму суглобі як хондроитинсульфат, так і глюкозамін. Ці препарати - субстрати, які допомагають будувати суглобовий хрящ. Приклади: «Терафлекс», «Артрон комплекс». Зазначу, що крем «Терафлекс М» має непогані хондропротекторні і регенеративними властивостями.

Шоста група.

Шоста, остання група, представлена препаратом «Діацерін». Він характеризується не тільки захисною дією, але також протизапальними, анаболічними і антикатаболическими властивостями. Він знижує втрати кальцію, а завдяки антитромботичній впливу здатний поліпшити періартрікулярних мікроциркуляцію. Основним показанням для застосування цього препарату є остеоартрит.

Хондропротектори: висновки

Отже, які висновки можна зробити з усього того, що було написано вище?

  • всі люди, які ведуть активний спосіб життя, в більшій чи меншій мірі схильні до ризику захворювання суглобів, зокрема, руйнування суглобного хряща. Баскетболісти, навантаження на суглоби (коліна особливо) яких дуже високі, потрапляють в групу ризику.
  • для підтримки здоров`я хрящів необхідно їсти такі малоприємні (у всякому разі, для мене) речі, як хрящі, сухожилля і т.п.
  • є спеціальні препарати (хондропротектори), приймаючи які ми забезпечимо свій організм достатньою кількістю речовин, необхідних для регенерації (відновлення) або уповільнення (зупинки) деградації суглобового хряща.
  • ці препарати виготовляються з природних матеріалів: хрящі, кістковий мозок, сухожилля тварин.
  • хондропротектори - це не стільки препарати, скільки харчові добавки, які дуже популярні в США.
  • прийом хондропротекторів не завдасть шкоди організму за умови дотримання дозувань і наявності необхідності в їх прийомі.

Давайте будемо дбати про своїх суглобах і хрящах, без яких ох як складно (приклад - Брендон Рой). На цьому стаття, присвячена хондропротекторами закінчена, бажаю Вам продуктивних тренувань і чекаю на сторінках цього сайту.

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Хондропротектори