UkrProSport.ru

Post-moves від хакіма оладжьювон

Привіт, шановні відвідувачі сайту basketball-training.org.ua! У цій статті ми детально розберемо тренування легендарного центрового Хакіма Оладжьювон, лідируючого за загальною кількістю виконаних блокшотов (3830 за кар`єру, 3,09 в середньому за гру) з Двайтом Ховардом, який на сьогоднішній день є найкращим центровим Національної Баскетбольної Асоціації. А на десерт дістанеться невеликий шматочок аналогічної тренування, тільки в якості підопічного виступить Кобе Брайант (До речі, ось я часто писав «Браянт», а ось в Вікіпедії побачив написання «Брайант» - його і постараюся використовувати в подальшому).


Тренування з Хакімом Оладжьвоном

Відразу відповім на питання: кому буде корисний розбір цього відео. По перше, для центрових і важких форвардів, яким потрібно урізноманітнити свій атакуючий потенціал при грі з поста. По-друге, вуличним баскетболістам (стрітболістам): Виходячи із специфіки гри (1 на 1 2 на 2 3 на 3) дуже часто доводиться грати під кільцем і з кордону трисекундній зони. Уроки Хакіма допоможуть відчути себе набагато впевненіше, опинившись в такій ситуації. І по-третє, я думаю, всім буде корисно подивитися невелику нарізку індивідуальної тренування, що проводиться зіркою, легендою NBA.

Сам ролик, в оригіналі, складається з триденного циклу тренувань, який дуже сильно стиснутий за часом і розбавлений відгуками Двайт Ховарда про самому Хакім, видами спортивного залу, де проходять тренування і іншим, не зовсім корисним (в плані тренувань) матеріалом. Тому, ми зупинимося саме на самих вправах. Можливо, багато хто з вас вже бачили їх, хтось навіть навчився застосовувати їх в різних ігрових ситуаціях: я пропоную всзглянуть на все це моїми очима, з моїми коментарями і корисними зауваженнями.

Ще кілька слів, перед тим, як почнемо розбирати тренування. На нашому сайті вже є кілька хороших матеріалів, які навчають основним прийомам гри з поста:

  • TNT Fundamentals - основи баскетболу від компанії TNT. Про гру з верхнього і нижнього поста розповідає Карлос Бузер. Корисний матеріал, перекладений мною на російську мову (найперша моя озвучка).
  • Nike Signature Moves: частина 2. Тут звертаємо увагу на навчальне відео від По Газоля (в відео я регулярно називаю його «Полом») - є кілька корисних дрібниць, використовуючи які можна домогтися високої ефективності в атаці. Відео також російською мовою і є для онлайн перегляду.
  • Better Basketball - Better Post Play. Як завжди чудовий навчальний курс від компанії Better Basketball. Все, абсолютно все для тих, хто вважає за краще атакувати з кордону трисекундній зони. Спиною до кільця, боком, обличчям, з вишагіванія і помилковими показами. Якщо Ви граєте на позиції центрового або важкого форварда - Вам обов`язково потрібно подивитися це відео.



Ну ось, здається, я розповів про основні навчальних роликах, які дадуть Вам хороші базові навички, пора переходити до корисних дрібниць і ігровим «фішками» від Хакіма Оладжьювон. Думаю, писати поки нічого не потрібно, давайте дивитися відеоролик.

Трохи сумбурний переклад вийшов, так адже? Ну, у всякому разі, я думаю, що багато речей стали зрозумілішими. Що виносимо для себе з цього ролика?




По перше, вибір способу обігравання супротивника безпосередньо залежить від його габаритів: важких потрібно обігравати на швидкості, за рахунок швидкості рухів-тих хто менше - за рахунок базових, найбільш простих рухів.

По-друге, вчіться застосовувати силу противника проти нього самого - це класно видно, коли Хакім, використовуючи важіль між своїм ліктем і ліктем Двайт, легко розгортається навколо нього.

По-третє - зміна напрямку руху. У Вас є цілих 2 кроки (і це ще без урахування вишагіванія на опорній нозі) - так давайте використовувати їх максимально ефективно: розворот в одну сторону і відразу-ж в іншу. Один крок в сторону кільця - і наступний відскік в протилежну сторону.

По-четверте, будьте різноманітними! За кілька хвилин відео Хакім показав як мінімум десять різних способів атаки, в яких поєднуються розвороти, напів-гаки, помилкові покази на кидок, покази на передачу - і комбінації всього перерахованого вище. Так що - підключайте фантазію і дійте!

А тепер у вигляді маленького бонусу - аналогічне заняття Хакіма з Кобе Брайантом. Тут буде тільки один рух - фірмовий «Dream Shake»Хакіма Оладжьювон. До речі, навіть у мене воно почало непогано виходити, як тільки я визначив для себе кілька ключових пунктів по виконанню руху. Отже, ось вони:

  • Якщо Ви вирішили робити «Shake», тобто імітувати кидок на другому кроці, то Ви можете це зробити маленьким: Тоді буде набагато простіше (і набагато швидше) розвернутися назад, вистрибнути і забити його в кільце.
  • Якщо противник уже не вірить в ці покази - то удлиняйте другий крок, за рахунок цього ви трохи відірветься від суперника (цього «трохи» зазвичай вистачає) і зможете кинути по кільцю.
  • показ робиться різко для швидких гравців, які люблять вистрибнути і накрити кидок, і повільніше - для більш повільних. Дайте противнику повірити в те, що Ви кинете, навіть більше: дайте їм повірити, що вони накриють Ваш кидок. Як тільки це відбудеться - розвертайтеся назад.

Ну ось, а на цьому стаття закінчена, спасибі, що дочитали до кінця, або просто ознайомилися з нею. Підписуйтесь на наш Youtube канал (посилання), приєднуйся до нас Вконтакте або дізнавайтеся про вихід нового навчального матеріалу по електронній пошті (форма для підписки справа вгорі, просто введіть ваш e-mail).

Бажаю Вам вдалих тренувань, і до швидких зустрічей на сторінках нашого сайту!

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Post-moves від хакіма оладжьювон