UkrProSport.ru

Вітаміни. Невеликий огляд.

Нав`язлива реклама по телебаченню та іншим засобам масової інформації активно просуває всілякі вітамінні комплекси і добавки, обіцяючи неймовірний ефект підвищення працездатності, зміцнення волосся і нігтів, сяючого зовнішнього вигляду та інших благ, від яких ніхто з нас не ризикнув би відмовитися. У той же час прихильники здорового способу життя твердять, що синтетичні аналоги малоефективні і взагалі треба вітаміни отримувати з натуральних продуктів.

Вітаміни. Невеликий огляд.

Одного разу я вирішила розібратися в вітамінному інформаційному хаосі, з результатами своїх вишукування ділюся з вами.

Навіщо потрібні вітаміни?

З дитинства мами і бабусі нам твердили, що вітаміни потрібні, щоб не хворіти. Істина в цих словах є. Вітаміни - це органічні речовини, що містяться в продуктах харчування в дуже і дуже малих дозах, за рахунок чого їх ще називають мікронутрієнтів. Як такої енергії вони не дають, але активно беруть участь в основних процесах життєдіяльності людини, наприклад, в перетравленні їжі (деякі вітаміни входять до складу ферментів). Здебільшого вітаміни в організм надходять ззовні і лише деякі з них можуть синтезуватися самостійно (мова йде про вітамін D, для створення якого тілу досить періодично грітися на сонечку). Нестача вітамінів тягне наступ досить небезпечного для людини стану - авітамінозу.

Які вітаміни бувають?

Я не хочу детально розписувати, який вітамін і за що відповідає - подібної інформації в мережі предостатньо, та й практичної користі тут вона не принесе. Для власного розуміння (і, як наслідок, правильного вживання) я склала таку коротку шпаргалку:

вітамін

Навіщо потрібен

де міститься

Вітамін А

Остротазренія, боротьба зі старінням

Відео: Opti-Men вітамінно-мінеральний комплекс

Рибійжір, печінку, яєчні жовтки, червона ікра

Вітамінигруппи В (В1, В2, В3, В4, В5, В6, В12)




Концентрація уваги, пам`ять-здорові шкіра, нігті, волосся- регулювання обміну речовин, сінтезерітроцітов, опірність респіраторним захворюванням, женскоерепродуктівное здоров`я

Відео: гормон росту ANSOMONE 4i.u оригінал, невеликий огляд.

Горіхи, печінка, червоне м`ясо, яєчні жовтки, брокколі, бобові, гриби, житній хліб

Відео: Чіткий Огляд Добавок і Вітамінів від Ден4іка

Вітамін С

Борьбасо старінням, підсилює імунітет

Відео: Які Омега 3 вибрати? невеличкий експеримент

Шипшина, агрус, болгарський перець, ківі, чорна смородина, петрушка, полуниця, апельсини

ВітамінД




Профілактікарахіта у дітей, здоров`я кісткової тканини, продовження часу життя

Рибійжір, печінка тріски, сонячне світло

Вітамін Е 

Борьбасо старінням, підсилює імунітет, поліпшення стану шкіри

Растітельноемасло, горіхи, гречка, яйця

Більше - не означає краще

Надлишок тих чи інших вітамінів ні до чого доброго не приведе. Гіпервітаміноз - не менше небезпечне для людини стан, що і гіповітаміноз. Не буду вдаватися в симптоми, скажу тільки, що прийомом вітамінів не слід надмірно захоплюватися, щоб не нашкодити своєму організму.

Синтетичні або натуральні?

Якщо вже ви зацікавилися вітамінною темою, то рано чи пізно встанете перед вибором: налягати на ці продукти або купити розрекламовану баночку з полівітамінним комплексом. Єдиної думки на цей рахунок немає.

Прихильники всього натурального будуть переконувати, що синтезовані в лабораторіях вітаміни організмом не засвоюються - і це в кращому випадку, а деякі так і зовсім небезпечні (прикладом тому недавні клінічні дослідження, які підтвердили канцерогенність синтетичних вітамінів А і Е).

Любителі готових рішень скажуть, що натуральні продукти - звичайно, добре, але чи всі ми щодня (та хоча б раз на тиждень!) Їмо ту ж печінка тріски та інші рекомендовані продукти в достатній кількості? Та й натуральні продукти найчастіше такими не є: чи багато вітамінів містить глянсове яблуко, місяцями готове лежати на магазинній полиці без втрати товарного вигляду? Готові ж комплекси вже збалансовані і задовольняють денну потребу організму в необхідних йому мікронутрієнтів.

Особисто я знайшла для себе істину посередині. Намагаючись по можливості харчуватися різноманітно і правильно (періодично заглядаючи в вищенаведену шпаргалку), я за потребою, а саме 2-3 рази на рік (як правило, глибокої осені - навесні) курсом (щонайбільше місяць) пропиваю полівітаміни (виключаючи А і Е - тут мені на допомогу риб`ячий жир).

Організм завжди реагує правильно: з`являється бадьорість, простіше вставати вранці, поліпшується настрій і стан шкіри і нігтів.

Не впадайте в крайнощі, прислухайтеся до свого тіла і будьте здорові!

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Вітаміни. Невеликий огляд.