UkrProSport.ru

Pistol pete`s homework - ball handling

Привіт, шановні відвідувачі сайту basketball-training.org.ua

! Давненько я не публікував хороших відеороликів, які розповідають про методи і вправах для поліпшення суто баскетбольних навичок. Все, я виправляюся і хочу представити Вам перший фільм із серії «Pistol Pete`s Homework» - Ball Handling.

Я думаю, що багато хто з Вас знають (або хоча-б чули) про такого легендарного баскетболіста, як Петі «Пістоль» Маравіч. Так ось, в свій час він записав ряд навчальних DVD-дисків, детально розкривають такі аспекти гри баскетболіста, як: володіння м`ячем (Ball Handling), Дриблінг (Dribbling), Передачі м`яча (Passing) І кидки по кільцю (Shooting). У цій статті ми розберемося, які вправи рекомендує легенда NBA для поліпшення контролю м`яча.

Петі Маравіч (Pete Maravich) - Ball Handling

Pete Maravich - Ball Handling

Відео: Red on Roundball: Dribbling Drills

Останнім часом я стаю свідком того, що приблизно половина відвідувачів сайту не особливо вчитуються в написане авторами, а відразу прокручують сторінку до кінця, щоб завантажити ролик, подивитися відео або відписатися в коментарях. Для тих, хто особливо не любить читати - скажу відразу: це навчальне відео - одне з кращих рішень для роботи над контролем м`яча. Просто спробуйте взяти м`яч і виконувати вправи слідом за Петі. І якщо Ви зробили їх все, та ще й швидко, та ще й з легкістю - то я просто стоячи аплодую Вам! Це круто! Ну а тепер, для тих, хто нікуди не поспішає, я напишу трохи про представлених на відео вправах.

Вправи для поліпшення контролю м`яча (володіння м`ячем)

Колись давно, каже Петі Маравіч, я посперечався зі знайомими хлопцями, що зможу крутити м`яч на пальці протягом години. Що ж, я почав обертати його і через кілька хвилин мій вказівний палець почав німіти. Тоді я перевів м`яч на середній, потім на безіменний, на мізинець. Коли втомилася права рука - я почав крутити на лівій, і знову на правій. Через годину 5 $ стали моїми. І до речі, я не раджу повторювати цей трюк! Я навчу Вас основних вправ, які дозволять відчувати м`яч продовженням своєї руки - давайте приступимо!

Squeeze The Banana - вичавлюємо банан! Як виконувати всі вправи Ви подивіться на відео, а я просто дам парочку коментарів. Головне - не згинати лікті, м`яч підлітає вгору за рахунок одних тільки пальців. Таким чином, Ви підвищуєте почуття м`яча - дуже важливий момент як при простому віданні, так і при хитрощах, розворотах і прискореннях. Тривалість виконання - 2-3 хвилини.

Tap Drill - легкі торкання. За словами Петі - це вправа зміцнить Ваші пальці. Адже пальці потрібні нам при кидках, передачах, прийомі м`яча і просто для ведення. Регулярно виконуючи цю вправу, ви навчитеся міцніше тримати м`яч - тепер його просто так не вибити з рук!

Відео: Pistol Pete Ball Handling Drills

Pendulum Swing - розгойдаємо маятник. М`яч потрібно не просто класти в руку - а саме штовхати (push - каже Петі). Швидке і добре контрольоване виконання цього руху - 70% успішного виконання кросовера!




Flip Roll - перекат. Цій вправі мене навчив один гравець з Гарлем Глоубтроттерс. Воно дозволить Вам стати швидше, різкіше, краще контролювати м`яч. Ну що, ви ще впевнені, що добре володієте м`ячем? Тоді продовжимо.

Around The World - навколо світу. Вправа, яке дозволяє розвинути координацію рухів, швидкість рук, гнучкість. Це гарне розминочні вправу (про розігрів і розтяжку), Його класно робити під музику.

  • Перша частина вправи - переклад м`яча навколо голови (спочатку перекладайте його з руки в руку, потім - можна вже пасувати).
  • Друга частина вправи - навколо поясниці (за спиною). Три хвилини цієї вправи на максимальній швидкості - і Ви просто впадете на підлогу! Якщо Вам 3-6 років, або просто довжина рук не дозволяє робити цю вправу - беріть маленький м`яч (наприклад, тенісний). Виконайте 60-75 оборотів за 30 секунд?
  • Третя частина вправи - навколо ніг. Ноги ставимо разом, нахиляється (коліна трохи зігнуті) і починаємо виконувати переклади м`яча. Робимо їх якомога швидше.
  • Четверта частина вправи - всередину і назовні. Починаємо як і в минулій частині, 1 обертання навколо обох ніг. Потім, правою ногою робимо крок назад - і крутимо м`яч навколо лівої (вона виявилася попереду). Знову поставили ноги разом - і прокрутили навколо них м`яч. Тепер назад зробили крок лівою ногою - і провернули м`яч навколо правої. Знову поставили ноги разом - і провернули навколо них. Природно, що вирощують потрібно в обидві сторони, ми описали порядок для обертання з правої руки за спиною на ліву руку.

Пам`ятайте, що Вам потрібно прагнути до результату 60-75 обертань за 30 секунд. Потім можна комбінувати руху, збільшувати тривалість до 1,2 і навіть 63 хвилин.

Pistol Pete Draw - ляскай і лови. Для цієї вправи Вам знадобиться партнер. Ця вправа пішло зі старих вестернів, де переможцем дуелі ставав той, хто швидше вихопить пістолет. Отже, м`яч поміщається за спиною. Як тільки партнер відпустить м`яч, Ви повинні плеснути в долоні перед собою і зловити м`яч за спиною! А ще він може відволікати Вас в той момент, коли збирається випустити м`яч. Всього пару хвилин в день на цю вправу - і швидкість рук неймовірно зросте!

Відео: Pistol Pete Maravich Ultimate Highlight Reel

Ricochet - рикошет. У вправі 2 частини: на координацію і на швидкість. Ноги ставимо трохи ширше, ніж плечі, коліна не згинаємо (це дуже важливо). Кинули м`яч з ударом об підлогу між ногами - і спіймали за спиною.

  • Rhythm Ricochet - ритмічний рикошет. Відмінність - ми кидаємо м`яч як за спину, так і назад.
  • Bullet Ricochet - швидкий рикошет. Сенс вправи - кидати м`яч якомога сильніше. Знадобиться вся Ваша швидкість, щоб зловити цей м`яч.
  • Inverted Ricochet - зворотний рикошет. Крім координації та швидкості цю вправу допоможе вам розтягнути спину і м`язи ніг. Прогинається назад, через голову кидаємо м`яч між ніг - і ловимо спереду.



Space Catch - м`яч з космосу. Знову 2 частини: швидкість і координація.

Почнемо з координації. Ноги не рухаються! Підкидаємо м`яч вгору - ловимо руками за спиною. Друга частина вправи - кидаємо м`яч за спину, і таким же чином кидаємо через спини назад в руки. Ноги стоять, спина рівна - 2 ключові моменти цієї вправи.

Продовжуємо ускладнювати вправа - кидаємо м`яч якомога вище - і ловимо за спиною. Тепер уже можна рухатися. Ще усложним: тепер м`яч повинен вдаритися в підлогу, тільки після цього його можна ловити. М`яч може битися як перед Вами, так і за Вами. Але ловити його потрібно за спиною!

Підкидаємо м`яч - ляскаємо себе по колінах, потім ловимо за спиною. Спочатку ляскаємо 1 раз, потім 2, 3 і так до 10 разів. Остання частина цієї вправи - м`яч потрібно зловити руками, просунути між ніг. Нагнутися, просунути руки за себе і зловити м`яч. Це реально складно.

Pretzel - крендель. З цією вправою напевно ми всі знайомі, особливо пояснювати не треба. Єдине що скажу - швидкість, робіть якомога швидше! Ускладнюємо вправу - давайте пройдемося по майданчику, виконуючи «вісімку». Хороша вправа для навчання перекладу м`яча під ногами. Ускладнимо ще раз - тепер потрібно бігти, при цьому виконуючи «вісімку».

See Saw - і цю вправу мені знайоме. Як робити - дивимося на відео, і знову концентруємося на швидкості виконання.

Knee Clap - м`яч за колінами. Розміщуємо м`яч під коліна, відпускаємо, ляскаємо перед собою в долоні - і ловимо м`яч. Спочатку можна дозволити м`ячу стикнутися в підлогу. Але мета - зловити його без удару. (Пішов, спробував - м`яч впав. Взагалі я раджу прямо зараз взяти м`яч і спробувати повторити все, що показано на відео).

Spinning - балансування. Спробуйте втримати м`яч на пальці без обертання- потім - з обертанням. Потім - вчіться розкручувати його другою рукою. Потім - міняйте пальці не припиняючи обертання. Ще? Міняйте руку, не припиняючи крутити м`яч.

підводимо підсумки

Спасибі всім, хто дочитав до цього місця. Для початку, пропоную всім спробувати виконувати ці вправи протягом 7 днів, приділяючи занять хоча-б півгодини в день. Зробіть виміри швидкості виконання в перший день - і в останній. Думаю - прогрес буде істотним.

Якщо ви хочете безкоштовно скачати Pistol Pete`s Homework - Ball Handling, то просто натисніть на це посилання: ЗАВАНТАЖИТИ

Крім того, перед тим як завантажувати, можете відвідати нашу групу Вконтакте - і подивитися цей ролик там (Відео - Петі "Пістоль" Маравіч). Як тільки Ви переконаєтеся, що матеріал дійсно корисний - повертайтеся і завантажуйте!

А я бажаю Вам вдалих тренувань, і чекаю знову на сторінках цього сайту!

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Pistol pete`s homework - ball handling